Poprawianie matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

Co ty wypisujesz Caludia Jesli ktoś składał deklaracje że bedzie poprawiał mature szykują dla niego arkusz razem z naklejkami, które są w paczce razem z arkuszami. Więc wszystko dostanie na sali w dniu matury
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Poprawianie matury

Post autor: Claudia »

bedroom-bar pisze:Co ty wypisujesz Caludia Jesli ktoś składał deklaracje że bedzie poprawiał mature szykują dla niego arkusz razem z naklejkami, które są w paczce razem z arkuszami. Więc wszystko dostanie na sali w dniu matury

Zależy od szkoły moja droga

Ja musiałam się zgłosić tydzień przed
wslk
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2008, o 15:17

Re: Poprawianie matury

Post autor: wslk »

Witam, mam następujące pytanie:

Czy w wypadku nie dostania się na studia dzienne i podjęcia nauki na zaocznych, mogę poprawiać maturę i po ewentualnej poprawie wyniku, przenieść się na drugi rok/semestr na studia dzienne, bez konieczności rozpoczynania ich od początku?
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

To jest raczej pytanie do konkretnej Uczelnii, zalezy jaki Wydział i kierunek. Ale strasznie trudno jest o zmiany trybu studiów, baardzo trudno bym powiedziała nawet, niektórzy starają się nawet i bez poprawy matury, jesli będziesz mieć wysoką średnią (4,5-5) i uzasadniony powód na pismie, może by dało rade.
panmłody
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2008, o 19:43

Re: Poprawianie matury

Post autor: panmłody »

wslk pisze:Witam, mam następujące pytanie:

Czy w wypadku nie dostania się na studia dzienne i podjęcia nauki na zaocznych, mogę poprawiać maturę i po ewentualnej poprawie wyniku, przenieść się na drugi rok/semestr na studia dzienne, bez konieczności rozpoczynania ich od początku?
witam. mam dokladnie to samo pytanie.
ponadto, czy ktoś wie, co, jeżeli w tym roku zdawałem maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym, a w przyszlym będę chciał zdawać na podstawowym- czy jest to dopuszczalne?
kroker
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2008, o 12:19

Re: Poprawianie matury

Post autor: kroker »

Witam, mam pytanie jestem absolwentem liceum ostatnio niedawno pisałem maturę z przedmiotu obowiązkowego na poziomie rozszerzonym, jednak moje wyniki nie okażą sie pewnie satysfakcjonujące, wiec wychodzę z pytaniem czy jest jakaś możliwość poprawienia tego wyniku nawet jeśli zdam czy będę mógł z tym wynikiem starać sie o studia na wybranym kierunku w tym samym rokujeżeli jest w tym coś oczywistego to nie gniewajcie sie porostu już sie pogubiłem.
qartka
Posty: 267
Rejestracja: 16 paź 2007, o 12:44

Re: Poprawianie matury

Post autor: qartka »

karinia pisze:niekoniecznie zajmie 3/4 miejsc, matura była fakt faktem trudniejsza niż w zeszłym roku, ale wielu maturzystów poprawiało np dwa wyniki, co oznacza ze te dwa wyniki ( nawet jeśli tylko jeden jest leoszy ) trzeba będzie podać przy rekrutacji, tzn. jeśli w zeszłym roku miałam 60% z biologii i 80% z chemii, w tym roku poprawilam i napisałam na 80% biologie i 60% chemię, to nie mogę sobie wybrać, chemii z roku ubiegłego a biologii z tego także spokojnie poczekajmy na wyniki, ja jestem ubiegłoroczną maturzystką i obcy jest mi nadmierny optymizm dlatego mimo iż zgodnie z kluczem podanym przez cke odpowiedzi identycznych mam 80% to nie chcę się cieszyć przedwcześnie, czekam do czerwca:) a progi na medycynie pójdą w dół, to jest pewnie, co oczywiście oznacza, że wielu zeszłorocznych maturzystów podając zeszłoroczne punkty dostanie się chemia przede mną , pozdrawiam



"Kolezanko droga. komisja CKE pisze wyraźnie, że w aneks wpisuje się poprawiony wynik! gdybyś poprawila mature,. jak Ci nie poszla i masz choc troche gorszy wynik to Ci tego do Aneksu nie wpisza.
tak, ze wiele osob z tamtego roku ma duze szanse.
jakby nie bylo, to okolo 1/5 miejsc na AM zajeli poprawkowicze.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: karinia »

otrzymujesz aneks niezależnie od tego jak ci poszła matura, możesz go wyrzucić jeśli gorzej, ale nie możesz sobie wybrać z niego jednego przedmiotu a drugiego nie, wpisujesz w czasie rekrutacji pkt albo ze starego świadectwa albo z nowego. Nie można wybierać poszczególnych przedmiotów. To jest zdanie mojego dyrektora, który z pewnością wie co mówi
scarlett
Posty: 68
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 21:32

Re: Poprawianie matury

Post autor: scarlett »

wydaje mi się, że normalnie liczy się lepszy wynik, obojętnie czy jeden był na prawdziwej a drugi na poprawce -)
paola817
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2008, o 21:24

wątplwość

Post autor: paola817 »

witam wszystkich nocnych markow
.prosze napiszcie jak w koncu z tymi aneksami do poprawy bo zakrecilam sie niezle hehe
napiszcie prosze czy dobrze rozumuję:
Podchodzac do matury poprawkowej z biologii i chemii powiedzmy ze poprawie tylko biologie, wynik z chemi bedzie nizszy niz za pierwszym podejsciem. w zwiazku z tym nie otrzymam aneksu tylko z poprawionym wynikiem maturalnym z biologii bedzie na nim rowniez wzmianka o gorszym wyniku z chemii?
do tej pory myslalam ze otrzymam taki aneks tylko z wynikiem lepszym bez jakiejkolwiek wzmianki o chemii. i bede mogla ubiegac o przyjecie na studia wlasnie na podstawie lepszego wyniku z biologii w aneksie wiec
troche zakrecilam ale bede wdzieczna jesli ktos mnie ukierunkuje-)
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: wątplwość

Post autor: karinia »

paola817 pisze:Podchodzac do matury poprawkowej z biologii i chemii powiedzmy ze poprawie tylko biologie, wynik z chemi bedzie nizszy niz za pierwszym podejsciem. w zwiazku z tym nie otrzymam aneksu tylko z poprawionym wynikiem maturalnym z biologii bedzie na nim rowniez wzmianka o gorszym wyniku z chemii?
do tej pory myslalam ze otrzymam taki aneks tylko z wynikiem lepszym bez jakiejkolwiek wzmianki o chemii. i bede mogla ubiegac o przyjecie na studia wlasnie na podstawie lepszego wyniku z biologii w aneksie wiec
Jeżeli pisałaś maturę w ubiegłym roku i w tym ją poprawiałaś- powiedzmy biologię i chemię, poprawiłas biologię a chemię napisałaś słabiej- otrzymujesz aneks, w którym jest wzmianka o obydwu wynikach, powiedzmy następnie, że chesz iśc na farmację- do rekrutacji podajesz wyniki albo z roku ubiegłego albo z tego- niestety. Z aneksami chodzi o to, że np jeśli poprawiałaś tylko chemię i napisałaś ją słabiej to możesz taki aneks wyrzucić do śmieci i o nim zapomnieć. Jednakże z dwoma przedmiotami jest właśnie tak jak piszę. Wiem to na pewno, bo jestem zeszłoroczną maturzystką i w tej sprawie orientowałam się u dyrektora pozdrawiam
dr Linneusz
Posty: 61
Rejestracja: 12 maja 2008, o 22:05

Re: Poprawianie matury

Post autor: dr Linneusz »

jak jest z tym poprawianiem wkoncu , przeciez zawsze kazdy mowil, ze poprawiajac mature liczy sie ten lepszy wynik, nie jest tak? to jak ktos poprawia biologie, chemie i fizyke, i poprawi fizyke i chemie, a biologie napisze gorzej, np. mial rok temu 80% a teraz otrzyma z niej 45%, to w rekrutacji wpisując wyniki lepsze z chemii i fizyki MUSI wpisac gorszy z biologii? o_O?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Poprawianie matury

Post autor: badger »

dr Linneusz pisze:przeciez zawsze kazdy mowil, ze poprawiajac mature liczy sie ten lepszy wynik, nie jest tak?
Jest tak. Liczy się lepszy, gorsze się nie liczą. Czego wy nie rozumiecie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości