Poprawianie matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Re: Poprawianie matury

Post autor: Regis »

Mara pisze:mam jeszcze jedno pytanko jak się uczycie na maturę ? co powtarzacie ? zdawał ktos maturę na poziomie rozszerzonym z biologii, fizyki i z chemii ?
Lol w końcu forum tematyczne przyrodniczo to chyba większość zdawała/zdaje/będzie zdawała te przedmioty Jak jesteś w pierwszej klasie to co się o maturę już martwisz

Apropos poprawiania matury to jak to wygląda? W sensie że gdybym napisał za drugim razem gorzej niż za perwszym to czy na studia liczą mi ten młodszy wynik? (nie zamierzam korzystać ale informacjii niegy nie za wiele )
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: tin »

O mature powinna sie martwic od pierwszej klasy. Jak zaczniesz mocno od początku to potem większych problemów nie ma. Wnerwiaja mnie takie osoby, które wybierając przedmioty maturalne same nie wiedza gdzie zadwać i co jest potrzebne. A uczyc zaczynaja sie rok przed matura i pretensje potem maja do wszystkich tylko nie do siebie ze sie niedostali.
Bez lolów. Mimo ze to forum o takiej tematyce to nie każdy forumowicz musi zdawać jakikolwiek z podanych przedmiotów. Niktórzy biologie traktuja jako hobby. Pozatym podałaś chemie i fizyke, a potral nosi nazwe biolog.pl o ile pamietam.

I tak liczy się ostatnia zdana matura. Jak mialaś 50% i poprawilas na 30% to masz 30%. Jednak na wiekszości uczelni pytaja Cie czy poprawiałas maturę i z ilu na ile poprawilas(liczy się tempo progresu), więc nawet obie matury sie liczą.

Ja zdawałem biologie i chemie, a w tym roku pisze fizykę. Najwaniejszy to dobry podreczniki i klika niezłych zbiorów zadań(Pazdro z chemi, Salach z fizyki, z biologii-tu moze byc gorzej, bo jak narazie nie znlazłem świetnego zbiotu-może mi ktoś coś poleci) i arkusze maturalne.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Poprawianie matury

Post autor: Medycyna Lwów »

zgadzam sie z tinem ze do matury tzreba sie sumiennie uczyć od 1 klasy. ja za 1,5 miesiaca zdaję chemie i fizykę (z biologii mnie zwalnia olimpiada) i nie chdoze jak wiekszosć na korki co drugi dzień, bo sie przykałdałem od poczatku i teraz p. z chemii prawie nie pwotarzam bo wsyztsko mam utrwalone. Z fziyki neisttey tylko niekóre dizały mam na perfekt zrobione,no ale mam jeszcze 2 meisiace do matury z fizyki.
osobiscie mogę polecić do przygotowań do matury:
- z chemii brązowy zbiór Pazdry
- z fizykimaturalnie ze zdasz jest anprawdę dobre, prawie zawsze na amtuzre są zadania podobne do tych z tej ksiazki
- z biologii ksiazka gruba z testami z wyd. Park i ja lubie stare testy perosny dla kandydatów na medycynę
+ oczywiscie arkusze z poprzednich lat.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: tin »

Miałem ksiązkę wyd. Park, jak dla mnie dosyć dobrze przygotowuje pod katem matury. Ale to nie to co Salach z fizyki. Polecam ten zbiór(a włąsciwie 3)-jest dosyc trudny, ale po rozwiązaniu wszytskich zadań do matury mozna podejść z luzem(podobno).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Poprawianie matury

Post autor: Medycyna Lwów »

a widizałeś Kruczka do fizyki my go mamy w szkole i jest koszmarnie trudny - zadania tylko na literakch, bez pochodnych i innych matematycznyh sztuczek ani rusz - dobrze ze juz nie msuze z niego sie cuyzć bo mam traumę
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Poprawianie matury

Post autor: tin »

Ja mówię o zbiorze który jest realny do zrobienia dla kogoś kto biol-chem skończył. Ja nawet pochodnych nie miałem. Ale juz mniej wiecej łapię.

moderator: Koniec off topowania. Temat o ksiązkach jest gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2007, o 13:54 przez tin, łącznie zmieniany 1 raz.
ona

Re: Poprawianie matury

Post autor: ona »

obowiazuje ta amnestia w roku 2006/2007
ona

Re: Poprawianie matury

Post autor: ona »

pliss dajcie znac .
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Poprawianie matury

Post autor: badger »

TAK i nie pisz tylu postow bo slepi nie jestesmy, po za tym w zlym temacie
Prawdziwa
Posty: 79
Rejestracja: 8 lis 2006, o 15:43

Re: Poprawianie matury

Post autor: Prawdziwa »

coś czuję, że będzie czekała mnie poprawka matury.
sufi

Re: Poprawianie matury

Post autor: sufi »

czesc. pomozcie mi bo juz sama nie wiem. w zeszlym roku pisalam mature noi i oblalam majce. w tym roku zawachalam sie czy poprawiac ja czy inny wziasz sobie przedmiot ale jednak sie zdecydowalam na majce poraz kolejny. i mam takie pytanie czy jak znow nie zdam jej poraz drugi to czy przy nastepnym poprawianiu moge wybrac sobie inny przedmiot np geografie zamiast majcy. prosez o odp.
EdyŚka*

Re: Poprawianie matury

Post autor: EdyŚka* »

tin,
tin pisze:I tak liczy się ostatnia zdana matura. Jak mialaś 50% i poprawilas na 30% to masz 30%. Jednak na wiekszości uczelni pytaja Cie czy poprawiałas maturę i z ilu na ile poprawilas(liczy się tempo progresu), więc nawet obie matury sie liczą.
Hm a ja myślałam, że tylko te lepsze wyniki biora pod uwagę.ltzonk
tin pisze:Ja zdawałem biologie i chemie, a w tym roku pisze fizykę. Najwaniejszy to dobry podreczniki i klika niezłych zbiorów zadań(Pazdro z chemi, Salach z fizyki, z biologii-tu moze byc gorzej, bo jak narazie nie znlazłem świetnego zbiotu-może mi ktoś coś poleci) i arkusze maturalne
Poprawiając mature można zdawać przedmioty, których nie zdawało się za pierwszym razem?
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Poprawianie matury

Post autor: beba »

Jeśli w wyniku poprawy matury uzyskasz mniej procent niż wcześniej to NIE MA ZMIANY NA GORSZE Pozostawiony jest zawsze lepszy wynik!


TO CHYBA LOGICZNE, BO INACZEJ DOSZŁOBY DO PARADOKSÓW.
Np. Uczeń zdał maturę, ale z polskiego miał 35%, chce to porawić i zdaje znów za rok. Do0staje jednak 20% i co Miałby mieć odebrane po roku świadectwo dojrzałosci?



Można zdawać te przedmioty, których nie zdawałaś. To też logiczne. Mogłaś przez rok zmienić decyzję w sprawie kierunku studiów, a nowa uczelnia wymaga przedmiotu, którego wcześniej nie zdawałaś, bo nie był ci potrzebny.
Np. Na maturze zdawałaś biologię i chemię. Nie dostałaś się na medycynę i zniecheciłaś się. Stwierdziłaś, ze jednak pójdziesz na ekonomię, ale. musisz dodatkowo zdać matematykę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości