Populacja - zagęszczenie, rozmieszczenie, liczebność

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
lepidoptera
Posty: 37
Rejestracja: 12 cze 2009, o 21:11

Re: definicja dosiedlenia

Post autor: lepidoptera »

dzieki
kinga123
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2009, o 14:16

rozmieszczeenie populacji

Post autor: kinga123 »

Witam! Bardzo proszę o pomoc Muszę podać przykłady gatunków-rzadkich i licznych - częsty i liczny -częsty i nieliczny - rzadki i nieliczebny. Z góry dziękuje za pomoc, która jest mi niezmiernie potrzebna.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: rozmieszczeenie populacji

Post autor: WojtekB »

Gatunek rzadki i liczny

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_rzadko%C5%9Bci_gatunku#Gatunek_rzadki
"owady wodne zasiedlające drobne zbiorniki okresowe i płazy, o których liczebności decyduje liczba i poziom wód w zbiornikach (szybsze wysychanie powoduje dużą śmiertelność i brak sukcesu rozrodczego)."
Gatunek częsty i liczny

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Podkowiec_ma%C5%82y#Wyst.C4.99powanie
Podkowiec mały (Rhinolophus hipposideros) na Wyżynie Krakowskiej
Gatunek częsty i nieliczny - "Na Pojezierzu Mazurskim i Pojezierzu Pomorskim dość częsty (czyli lokalnie) ptak lęgowy, w innych częściach niżu polskiego nieliczny."
Gatunek rzadki i nieliczny

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_rzadko%C5%9Bci_gatunku#Gatunek_rzadki
gatunki reliktowe (gdy lokalnie ma tendencję malejącą, która świadczy o jego wymieraniu).

Stanisław Czachorowski Opisywanie biocenozy – zoocenologia Skrypt elektroniczny dla magistrantów (wersja 2, uzupełniona i poprawiona) Olsztyn 2006 (październik)
zobacz-ten-plik.pdf
(661.6 KiB) Pobrany 18 razy
To co napisałem to tylko moje własne zdanie jak to powinno wyglądać, z tego co przeczytałem w internecie.
arti88
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2009, o 00:08

Proszę o pomoc. POPULACJA MINIMALNA

Post autor: arti88 »

Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim zagadnieniem jak populacja minimalna? Szukam w internecie ale nie ma nawet wzmianki o takiej populacji. Na czwartek przygotowuję prezentację na ten temat tj. Populacja minimalna (MVP) - definicja, znaczenie, przykłady.
Proszę pomóżcie mi znaleźć coś o tym, może jakieś pozycje bibliograficzne?

czekam na odpowiedz
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Proszę o pomoc. POPULACJA MINIMALNA

Post autor: malgosi35 »

Google: wąskie gardło populacja minimalna MVP
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości