porady na temat wychowania tchórzofretki

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Linda

tchózie

Post autor: Linda »

za niedługo będe miała tchózie! tylko dajcie mi pare rad na temat jej wychowania! :?: :yahoo:
sylwia1441

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: sylwia1441 »

no to gratulacje. ja nie mam fretki. a bardzo bym chciala lec rodzcie mi nie dali a ty jak i ch przekonalas
majcia

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: majcia »

ja mam tchorzofretke od 17.12 i pierwszego dnia moj tata juz ja oswoilam bo on pracowal kiedys z fredkami :P ma na imie maniek i jest super jest strasznym lobuzem :evil: jak sie z nim nie bawie to sam zaczepiua wszystkich wokol jest kochany czasem mam z nim urwanie glowy :shock: zachecam do zakupywanie tych zwierzaczkow pozdrawiam MAJKA
werona17

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: werona17 »

na początku frecia musi cie poznac zapamiętać twój zapach i upewnic się ze nie zrobisz jej krzywdy. na pewno w oswajaniu wielu ogonków pomaga włoŻenie do legowiska freci jakiejś szmatki z twoim zapachem(np. jakiejś nie potrzebnej bluzki) frecia w ten sposób oswoi się i zapamięta twój zapach. im częściej bedziesz z nią przebywała tym szybciej się oswoi. jedną z najtrudniejszych rzeczy którą bedziesz musiała nauczyc twojego ogona to załatwianie sie do kuwety. Moja frecia jest u mnie juz 5 miesięcy i nie moge nauczyć jej załatwiania sie do kuwety.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: Joanna pirania »

to może majcia przekonasz tatę żeby zdradził nam pare sekretów jak wychować fretkę! czekamy z niecierpliwością!
lauruniaa666
Posty: 9
Rejestracja: 4 gru 2007, o 13:16

ppoomoocyy moja fretka gryzie

Post autor: lauruniaa666 »

ja bym też bardzo prosila o pare podpowiedzi jak wychować fretkę ja mam swoją juz 5 dni i dalej sie boii jak chce ja poglasskacc to sie odsuwa i gryzie wczoraj poogryzjaa mnie takk ze azz mi kreww poleeciaala PP wczesniej gdzies czytalam ze trzeba krzyknacc na nia jak gryzie a n ainnyym forum ze trzeba wytrzymyuwacc ggryzienie i to i jej sie znuudzi. ale troche ciezko wytrzymacc jak widzee ze gryzie mnie az do krwii PP proosze oo poomocc bartdzoo ! pozdrawiam
Yoroshiko
Posty: 42
Rejestracja: 2 lis 2007, o 11:52

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: Yoroshiko »

Najpierw się czyta ozwierzęciu, a potem kupuje
Ja najpierw się dowiadywałam wszystko istwierdziłam, że narazie to zwierzę nie jest dla mnie.

Nie ma jednego sposobu na gryzienie i różne mogą być jego przyczyny.

Kod: Zaznacz cały

fretki.org.pl/forum_new/viewtopic.php?f=12&t=28
Radzę też przejżeć inne poradniki.
lauruniaa666
Posty: 9
Rejestracja: 4 gru 2007, o 13:16

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: lauruniaa666 »

[quote="Yoroshiko"]Najpierw się czyta ozwierzęciu, a potem kupuje
Ja najpierw się dowiadywałam wszystko istwierdziłam, że narazie to zwierzę nie jest dla mnie.



aa tak sie składa że ja czytałamm duzo . i nad kupieniemm fretki zastanawialam sie poonad rok czasu. i stwierdziłam że to zwierzę jest dla mnie ale takie forumm chcialm zauwazyc jest po to zebyy pytac i zeby ktoss kto ma fretke i przezyl to juz te wychowanie podpowiedzial cos ciekawegoo jakis inny soosobb a nie po to zeby ktoss wytykall że najpierw sie czyta a pozniej sie kupuuje. skoro nie wiesz nic na ten temat to nie odpowiadaj poproostu bo bylam chyba na 100 róznych poradnikach i ten jeden wiecej ktooory ty podalas mysle nie duzo zmienii bo juz to pewnie gdzies czytalamm ja potrzebuje podpoowiedzi kogoss kto ma te zwierzątko ii przezywaloo to co ja gryzienie i psooty po to abyy pozniejj miec oswojoną (troche) kochaną fredzie ! i nie wiesz tez nic o mnie czy czytalam czy nie to tez bym bardzo cie prosila zebys nie wypowiadala sie na ten temat bo to nie wypada. a wydaje mi sie zeprzeczytalam wystarczającoo duzo i nie przestarszyylo mnie to ze ona bedzie gryzlaa chce sie teraz tylko dowiedziec jak to zmienic.

pozdrawiam
Yoroshiko
Posty: 42
Rejestracja: 2 lis 2007, o 11:52

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: Yoroshiko »

Jeżeli byś czytała tego tyle to byś się tu nie pytała o zmienienie zachowania
Ten poradnik był pisany przez osobę, która ma fretki. Po co Ci jakiś inny sposób? Jest tam tego dużo i pisane to było przez doświadczoną osobę.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: Joanna pirania »

witam! 5 dni masz dopiero fretke to raczej normalne że ona gryzie! moje fretki też przez pierwsze dni jak je miałam to też gryzły! ona musi się przyzwyczaić do nowego miejsca i do nowych osób! ja mam już fretki od trzech miesięcy i już nie gryzą! ewentualnie podgryzują jak chcą się bawić ale to już nie boli na początku jak je miałam i jak mnie ugryzły to krzyknęłam nie wolno i lądowały w klatce na jakiś czas i pomogło teraz są potulne jak aniołki! nie wieże w poradniki na temat wychowania bo wydaje mi się że to zależy od właściciela jak je wychowa a nie zasady wychowania z poradnika musisz być stanowcza bo fretki uwielbiają dominować nad człowiekiem i jak im na to pozwolisz to nigdy ich nie wychowasz! życze powodzenia i dużej cierpliwości! napewno sobie poradzisz! pozdrawiam
lauruniaa666
Posty: 9
Rejestracja: 4 gru 2007, o 13:16

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: lauruniaa666 »

Yoroshiko pisze:Jeżeli byś czytała tego tyle to byś się tu nie pytała o zmienienie zachowania
Ten poradnik był pisany przez osobę, która ma fretki. Po co Ci jakiś inny sposób? Jest tam tego dużo i pisane to było przez doświadczoną osobę.
alee jaja mądrzejsza od radia ] nie pytam o zadne zmienne zachowania too poo pierwszee a po druugie na tym poradniku wcale nie jest takl duzo informacji i naprawdee prooponuje sie wylogowac i wiecej tu nie wchodzicc jak masz tak sie wymądrzac ale najlepiej sie mądrzycc ciekawee jak ty bys sie wkoncu zdecydowala na fretke to gdzie bys szukala pomoocy ?! wtedy by ci ktos odpowiedziall wes se przeczytaj poradnik fajniee nie


Joanna pirania dziękuje bardzo
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: Joanna pirania »

a powiedzcie mi w jakim wieku freciuchy osiągają pełne rozmiary i wagę? bo jedna z moich fretek jest już w miarę duża druga zaś jest mniejsza a mają już pięć miesięcy i nie wiem czy może jest chora chociaż nie wygląda bo bryka więcej niż ta większa i jest bardziej żywa! czy to normalne czy musze iść z nią do weta zrobić jakieś badania? proszę o pomoc pozdrawiam
Yoroshiko
Posty: 42
Rejestracja: 2 lis 2007, o 11:52

Re: porady na temat wychowania tchórzofretki

Post autor: Yoroshiko »

lauruniaa666 pisze:
alee jaja mądrzejsza od radia ] nie pytam o zadne zmienne zachowania too poo pierwszee
Czytaj ze zrozumieniem.
a po druugie na tym poradniku wcale nie jest takl duzo informacji
Wystarczająco dużo.
prooponuje sie wylogowac i wiecej tu nie wchodzicc
Nie skorzystam.
ciekawee jak ty bys sie wkoncu zdecydowala na fretke to gdzie bys szukala pomoocy ?!
Znalazłambym dobre forum o fretkach i przeczytała poradniki, a jakby czegoś nie było to bym się spytała.
wtedy by ci ktos odpowiedziall wes se przeczytaj poradnik fajniee nie
Nikt by mi tak nie napisał, bo bym przeczytała poradnik.
początku jak je miałam i jak mnie ugryzły to krzyknęłam nie wolno i lądowały w klatce na jakiś czas i pomogło teraz są potulne jak aniołki! nie wieże w poradniki na temat wychowania bo wydaje mi się że to zależy od właściciela jak je wychowa a nie zasady wychowania z poradnika
Krzyczeć nie wolno, tylko mówić stanowczym tonem. Zasady wychowania są także do dzieci, psów i reszty P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości