Porównanie głowic MPI5 i MPI2 PZO

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Porównanie głowic MPI5 i MPI2 PZO

Post autor: Boguslaw »

O filtrze UFG wyczytałem już chyba wszystko, co było na forum -)
Oczywiście, też jestem pełen podziwu i chylę czoła przed planapo.

Osobiście, też do tej pory używałem (a raczej starałem się używać) głównie kompaktu córki, Sony Cyber-shot DSC-W330. Niestety, była to raczej prawdziwa loteria, okupywana niezliczoną ilością nie nadających się do niczego fotek.

Tu, w jednym z wątków, znalazłem poradę dotyczącą przytrzymania na wpół wciśniętego spustu migawki aparatu, wyostrzeniu obrazu śrubą mikrometryczną i dopiero wtedy dociśnięciu do końca spustu.
Na razie nie mogę sprawdzić, bo oba mikroskopy są w trakcie domowej reorganizacji".

Co prawda mam kamerkę SVGA z Lidlowego Bressera, ale z oczywistych powodów, nawet nie powinienem o tym wspominać.

Ponieważ amatorsko interesuję się mykologią i fotografię mikroskopową traktowałem czysto dokumentacyjnie, to o tym,.
będzie więcej w jakimś bardziej odpowiednim wątku.
Ponadto od wczoraj, jeszcze nie zdążyłem usnąć i jakoś ciężko mi się formułują zdania.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Porównanie głowic MPI5 i MPI2 PZO

Post autor: planapo »

watek wydzielimy z tego - nie przejmuj sie, pozniej sie tym zajme. zaproponuj jakis tytul swojego tematu to sie potem zrobi.

dziekuje rowniez za mile slowa, filtr okazal sie dobrym patentem i efekty uzyskiwane przez niektorych uzytkownikow mocno przewyzszaja to co ja bylem w stanie z niego wyciagnac (: Musze pomyslec nad jakas promocja (:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości