słownik angielsko-biologiczny?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: anik »

Czy znajdę gdzieś w sieci jakiś słownik, translator, który strawi również słownictwo typowo biologiczne? Coraz częściej pracuję z angielskojęzycznymi tekstami, a że mój język angielski specjalistyczny jest dość ubogi, to i mam problem. A może znajdę gdzieś jakieś wydanie książkowe, orientuje się ktoś?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: muppet »

serdecznie polecam słownik internetowy Ling ling.pl duzo specjalistycznego słownictwa a co ciekawsze mozna odsluchac jak sie wymawia dane słowo (szczegolnie przydatne przy przygotowywaniu prezentacji)
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: Iwus »

polsko -angielski zawiera tłumaczenia terminów związanych z przyrodą, począwszy od roślin, poprzez grzyby, zwierzęta, a na lasach, leśnictwie i łowiectwie
jaa

Re: słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: jaa »

A jest jakiej wydanie ksiazkowe slownika ang-przyroda, zwierzeta itp.?
Potwor
Posty: 19
Rejestracja: 21 gru 2006, o 08:47

Re: słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: Potwor »

Oczywiście, że są papierowe. Wszystkie ważne wydawnictwa mają swoje słowniki. Ja osobiście posiadam Collinsa (beżowa okładka, polecam), bardzo dobry jest też słownik Hendersona. Znacznie gorsze, ale łatwo dostępne są słowniki Oxfordu i, hm, zapomniałam nazwy czwartego.
marta.skuza
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2008, o 00:07

biologia po angielsku?!

Post autor: marta.skuza »

czy ktos mial albo ma jakis kontakt z biologia po angielsku, a konkretnie chodzi mi o jakies slowniki biologiczne w dwoch jezykach bo szukam i szukam i na nic nie moge natrafic.


tin/ był już podobny temat więc scalę i podwieszę, bo się przyda.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2008, o 21:02 przez marta.skuza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: badger »

Są na pewno bo sam kiedyś korzystałem w bibliotece. Najlepiej idź jeśli masz taką możliwość do czytelni na wydziale biologicznym.
marta.skuza
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2008, o 00:07

Re: słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: marta.skuza »

nie mam takiej mozliwosci, niestety, chodzi mi o cos do kupienia przez internet ale dzieki wielkie. Dobrze wiedziec ze jest takie cos
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: słownik angielsko-biologiczny?

Post autor: Astacus »

Ja jeśli potrzebuje wiedzieć jak jest jakieś pojęcie biologiczne po angielsku to wpisuje na wikipedii po polsku, a potem biore na angielską i mam gotowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości