Mimoza

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Mimoza

Post autor: Evka13 »

10 dni temu zasiałam 5 nasion mimozy - 2 dni temu ( po 8 dniach ) zauważyłam, że jedna kiełkuje - pozostałe na razie nie. Podlewam je codziennie ( lekko ), doniczki stoją na południowym parapecie, bardzo jasnym - bardzo dużo słońca Zasiane zostały w ziemi uniwersalnej. Ta, która kiełkuje, przed zasianiem była zalana wrzątkiem i moczona w letniej wodzie przez ponad 12 godzin. Nie wiem, czy to przyczyniło się do tak szybkiego wykiełkowania.? Myślę, że tak Czy wszystko robię dobrze? Nie chcę, aby roślinka uschła Ktoś hoduje może mimozy?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Mimoza

Post autor: Jakusz »

Evka13 pisze:Podlewam je codziennie ( lekko ), doniczki stoją na południowym parapecie, bardzo jasnym - bardzo dużo słońca
Po pierwsze, południowy parapet i dużo słońca nie przyspieszy kiełkowania. Ilość światła słonecznego nie wpływa na kiełkowanie. Po drugie, nie wiem ile podlewasz, ale codziennie to na pewno zbyt dużo. Za dużo wody, spowoduje uduszenie nasion.
Evka13 pisze:Ta, która kiełkuje, przed zasianiem była zalana wrzątkiem
Skąd ten pomysł zalewania wrzątkiem (o zgrozo!) nasion? Tak było w przepisie, który miałaś razem z nasionami mimozy?
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Mimoza

Post autor: shetanii »

Zalewanie wrzątkiem jest normalną procedurą przy wysiewie niektórych nasion, nie wiem jak z mimozą
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Mimoza

Post autor: Evka13 »

Tak pisało w instrukcji hodowli, ale czytałam też różne fora - tam wiele osób pisało, że zalewa wrzątkiem nasionka mimozy i szybko kiełkują - tak też było w moim przypadku. A co do słońca - każda roślinka go potrzebuje-) Może na kiełkowanie jakoś specjalnie nie wpływa, ale po wykiełkowaniu, na pewno będzie roślinie potrzebne-) Co do podlewania - robię to codziennie, ale bardzo małe dawki, żeby nasionka nie zostały przelane-) Skoro mimoza wykiełkowała już po 8 dniach, to, moim zdaniem znaczy, że nie robię nic źle-0
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Mimoza

Post autor: shetanii »

Z tego co wiem mimozy rosną w Afryce także wypadało by jej zapewnić i dużo światła i ciepła. Czyli byle do lata.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Mimoza

Post autor: Evka13 »

Roślinkę trzymam w moim pokoju, w którym temperatura utrzymuje się na poziomie ok. 19 - 22*C. Ma także dużo słońca, bo mam ogromne okno i w dodatku od strony południowej

A tak na marginesie - właśnie napisałam mojego setnego posta Aż trudno uwierzyć, że tak szybko to leci!
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Mimoza

Post autor: krzysiek j »

shetanii pisze:Z tego co wiem mimozy rosną w Afryce także wypadało by jej zapewnić i dużo światła i ciepła. Czyli byle do lata.
W am.południewej Ale i tak dużo światła i ciepła
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości