Dwie kobiety i dziecko?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: _Marcin_ »

Myślę że taka możliwość istnieje całkiem realnie, w biotechnologii drzemią olbrzymie możliwości i tylko jedno pytanie czy procedury te zostaną stosowane u ludzi?
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: biolga »

DMchemik, napisał, że 2 lesbijki miały ze sobą dzieci. Chyba, że coś źle zrozumiałam.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: DMchemik »

miały jedno dziecko a nie kilka
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: biolga »

DMchemik pisze:o parze lesbijek którym chcieli odebrać dzieci


W zasadzie to co za różnica ile. Miały dziecko
ryoohki
Posty: 14
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 12:24

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: ryoohki »

biolga pisze:Czyli rozumiem, że kwestia tego, że jakaś komisja by na to nie zezwoliła w przypadku ludzi
jeśli chodzi o badania na ludziach lub badania z użyciem materiału ludzkiego, to za każdym razem potrzebna jest zgoda Komisji Bioetycznej/Etycznej i jest to etap nie do przeskoczenia /chyba, że chcesz robić eksperymenty nielegalnie/
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: Aniaww »

Zdecydujcie o czym mówicie.

Jedni mówią ospłodzeniu dziecka dowolnymi metodami przez dwie kobiety, tak że dziecko ma cechy obu kobiet, i o to pytał autor.

Tak - to jest możliwe, ale z racji wątpliwości etycznych oraz sporych błędów procedury nie wchodzi w rachubęlegalnie".

Drudzy mówią o wychowywaniu dziecka które jest biologicznie dzieckiem jednej kobiety, spłodzone zostało z mężczyzną lub przy pomocy banku spermy, a druga kobieta nie jest z dzieckiem biologicznie spokrewniona - a to żadna rewelacja i znamy takie rodziny od wieków.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: biolga »

Wiemy o co chodziło autorowi, tyle że DMchemik odpowiedział mi na moje pytanie
Czyli rozumiem, że kwestia tego, że jakaś komisja by na to nie zezwoliła w przypadku ludzi
zapytał się mnie
DMchemik pisze:A czy koleżanka nigdy nie słyszała o parze lesbijek z małym dzieckiem?
Zdziwiłam się więc, bo
ryoohki pisze:nikt nie dostanie zgody komisji bioetycznej na takie badania
Stwierdziłam więc, że chyba musiało chodzić o
Aniaww pisze:wychowywaniu dziecka które jest biologicznie dzieckiem jednej kobiety, spłodzone zostało z mężczyzną lub przy pomocy banku spermy, a druga kobieta nie jest z dzieckiem biologicznie spokrewniona
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: Mawr »

Tym sposobem doszło już nawet do pierwszego poczęcia. Mysz o imieniu Kaguya narodziła się dwa lata temu w laboratorium University of Agriculture w Tokio. Pracujący tam Tomohiro Kono połączył komórki jajowe dwóch mysich samic, przy czym jedna z myszy została wcześniej genetycznie zmieniona tak, aby zapis ukryty w DNA jej jajeczka przypominał ten, który ma DNA w plemnikach. Dzięki takiemu trikowi dwie żeńskie komórki mogły połączyć się ze sobą w zarodek i urodziła się mysz mająca dwie matki.
Wasnie o tym doswiadczeniu pisałem. Gdzies pewnie mam jeszcze orginalny artykuł.
agatakon
Posty: 213
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 04:48

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: agatakon »

ryoohki pisze:jeśli chodzi o badania na ludziach lub badania z użyciem materiału ludzkiego, to za każdym razem potrzebna jest zgoda Komisji Bioetycznej/Etycznej i jest to etap nie do przeskoczenia /chyba, że chcesz robić eksperymenty nielegalnie/
No to taką wam zadam zagadkę: jakiej płci może być biologiczne dziecko dwóch kobiet (samic)? Jak Komisja Etyczna mogłaby się zgodzić na eksperymenty w kierunku seksmisji Homo sapiens?
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: krzysiek j »

A czy to możliwe żeby dwóch mężczyzn miało dziecko Pytam z ciekawości
agatakon
Posty: 213
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 04:48

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: agatakon »

krzysiek j pisze:A czy to możliwe żeby dwóch mężczyzn miało dziecko Pytam z ciekawości
Teoretycznie prawie tak samo mozliwe, jak to, żeby dwie kobiety mialy dziecko - ale jak na razie tylko teoretycznie. Sa tylko male tricki z chromosomami plci. Dawca (ojciec) nr 1 ma XY i dawca (ojciec) nr 2 ma tez XY, a wiec nie wszystkie kombinacje sa dozwolone. Czysto teoretycznie rzecz biorąc, dwóch mężczyzn mogłoby mieć albo dziewczynkę, albo chłopca. Dwie kobiety - tylko dziewczynkę. Ale to są w ogóle wszystko takie trochębełkoty", fantazjowanie, teoretyzowanie.
Przy okazji: na takie eksperymenty komisje nie pozwolą, ale czy myślicie, że nie ma takich nielegalnych laboratoriów, gdzie za pieniądze bogaczy robi się jeszcze dziwniejsze doświadczenia?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: Aniaww »

agatakon pisze:
ryoohki pisze:
biolga pisze:Czyli rozumiem, że kwestia tego, że jakaś komisja by na to nie zezwoliła w przypadku ludzi
jeśli chodzi o badania na ludziach lub badania z użyciem materiału ludzkiego, to za każdym razem potrzebna jest zgoda Komisji Bioetycznej/Etycznej i jest to etap nie do przeskoczenia /chyba, że chcesz robić eksperymenty nielegalnie/
No to taką wam zadam zagadkę: jakiej płci może być biologiczne dziecko dwóch kobiet (samic)? Jak Komisja Etyczna mogłaby się zgodzić na eksperymenty w kierunku seksmisji Homo sapiens?
Dziecko dwóch kobiet lub dziecko partenogenetyczne kobiety musi być dziewczynką, bo skąd weźmie chromosom Y? To również wyklucza udział partenogenezy w poczęciu Chrystusa -
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Dwie kobiety i dziecko?

Post autor: krzysiek j »

agatakon pisze:Teoretycznie prawie tak samo mozliwe, jak to, żeby dwie kobiety mialy dziecko - ale jak na razie tylko teoretycznie. Sa tylko male tricki z chromosomami plci. Dawca (ojciec) nr 1 ma XY i dawca (ojciec) nr 2 ma tez XY, a wiec nie wszystkie kombinacje sa dozwolone. Czysto teoretycznie rzecz biorąc, dwóch mężczyzn mogłoby mieć albo dziewczynkę, albo chłopca. Dwie kobiety - tylko dziewczynkę. Ale to są w ogóle wszystko takie trochębełkoty", fantazjowanie, teoretyzowanie.
dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości