konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
tofika_16
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2008, o 20:38

konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: tofika_16 »

Witam! Czy ktos z was bierze udział w konkursie warm-maz.? Wiem, troche pozno zakladam temat, bo konkurs juz pojutrzeAle nadal chce podzielic sie wrazeniami spowodowanymi przygotowywaniem sie oraz waszym nastawieniem.
evuszka
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:11

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: evuszka »

w piątek właśnie były wyniki, dostałam się ]

a Ty?
tofika_16
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2008, o 20:38

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: tofika_16 »

Czyli się spotkamy z jakiego jestes rejonu?
evuszka
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2008, o 17:11

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: evuszka »

to fajnie

z elckiego, a Ty?
tofika_16
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2008, o 20:38

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: tofika_16 »

bartoszycki
WW_contra
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2008, o 10:24

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: WW_contra »

Witam

Ja też wczoraj pisałam finał w Olsztynie, więc pewnie się widziałyśmy. Liczyłyście już sobie punkty? Ja słyszałam, że niektóre osoby straciły tylko 2 pkt. nie wiem - może kłamały. Ja mam ok. 90%.

Wrażenia po teście? Wg mnie był napisany dobrze. Wreszcie nie było żadnych błędów merytorycznych, co już samo w sobie przyprawia o poprawę nastroju. Gatunki? W porównaniu do tych na liście - 6 do rozpoznania, to jednak nieco za mało.

No i. co ma wiedza o poetach polskich do biologii.
tofika_16
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2008, o 20:38

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: tofika_16 »

to bardzo możliwe bo test był prosty. Jednak ja jak zwykle zawaliłam gdzieś ok 80% będę miala
WW_contra
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2008, o 10:24

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: WW_contra »

No, kochani. muszę się pochwalić, że jestem laureatką.



Tak sobie wczoraj myślałam. I wiecie, co? Doszłam do wniosku, że te wszystkie olimpiady jednak są strasznie nieobiektywne. No bo jak na teście, który trwa 90 min można obiektywnie wybrać najlepszych?!

Łatwo jest wybrać 50 osób z województwa, ale 20 z tych 50-ciu? Przecież tam WSZYSCY są obryci. każdy jest dobry. Dlatego uważam, że finał powinien być dużo większy. Coś takiego jak na maturze - test 3-godzinny, gdzie jest wszystko. A nie - że akurat 3 tematy, które jednej osobie podpasują, a drugiej akurat nie.


I to ma niby równoważyć egzamin kompetencji.? [/i]
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: temarihermiona »

to w Waszym województwie rzeczywiście wygląda to nie za fajnie, w mazowieckim ostatni etap obejmuje cały materiał z biologii(oczywiście rozszerzony) a laureatem zostaje się uzyskując ponad 90% punktów, więc jest to system dużo lepszy niż to, że pierwsze 20 osób zostaje laureatami.
Z drugiej jednak strony u nas tyle osób nie jest nawet finalistami ( w zeszłym roku było to 9 osób-w tym 8 laureatów, a w tym 16 finalistów-w tym najprawdopodobniej 6 laureatów).

w każdym bądź razie GRATULUJĘ!
WW_contra
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2008, o 10:24

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: WW_contra »

wiesz, u nas materiał też był w zasadzierozszerzony biol ) Mieliśmy zadania z transkrypcji białek itp.ciekawe rzeczy". Tylko chodzi mi o sam sposób sprawdzania tej wiedzy

90% hmmm. to jak u nas można było zdobyć 70 pkt, to 90% z 70 = 63. Osoba, która została laureatką z najmniejszą liczbą punktów miała w zasadzie niewiele mniej.

16 finalistów? To taki wysoki poziom, czy tak mało chętnych.? Kurcze. co województwo, to jednak zupełnie co innego

No nic. najważniejsze, że już mamy to za sobą i. można wybrać sobie szkołę, jaką się CHCE
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: konkurs biologiczny 2008(woj.warm-mazur)

Post autor: temarihermiona »

Raczej chętnych to dużo, ale wydaje mi się, że pytania są trudne. Drugi etap to człowiek +botanika + zoologia, i tu się robi olbrzymi przesiew( z 200 osób zostaje 16 ) jak możesz stracić tylko 5 pkt, więc zawsze jest mała liczba finalistów, chyba najmniejsza z wszystkich przedmiotów, bo nie ukrywajmy, ale to działy wymagające największej wiedzy, a pytania potrafią zadawać naprawdę szczegółowe(np. rozpoznaj, co znajduje się na rysunku i gdzie występuje- a tu jakiś glon) i na około 30 zadań tylko 4-5 jest zamkniętych . Poza tym pomiędzy wynikami I etapu a odbyciem się II etapu jest odstęp zazwyczaj ok. 2 tygodni. No i sam termin jest wczesny, my III etap mieliśmy w połowie stycznia . Z drugiej strony mniej stresu, bo albo sie jest zwolnionym z egzaminu albo można się spokojnie do niego przygotowywać . Ja i tak się zakochałam w tym konkursie, mam z nim wiele wspomnień .

Masz rację, najważniejsze, że mamy to za sobą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości