Moje fotki

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: Moje fotki

Post autor: Kropka »

nawet najprostrzy kompakt ma tryb M.
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Moje fotki

Post autor: gemini »

Ale to nie jest ten M jak w lustrzankach, wierz mi też kiedyś fotografowałem kompaktami canona i Fuji i nigdy do nich nie wrócę. Już wolę lustrzanki analogowe ze względu na to, że nie m żadnego szumu! Nawet jak focę na 800ISO. Oczywiście im większe ISO tym ziarnistość większa ale jak się da negatyw do dobrego laboratiorum to i ziarno nie pozostanie na kliszy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Moje fotki

Post autor: Korczaszko »

gemini, mógłbyś mi wyjaśnić czym się różni hybryda od lustrzanki cyfrowej? tak prostym językiem.
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Moje fotki

Post autor: gemini »

A mógłbyś mi podpowiedzieć jaki mój post zawiera słowo hybryda? Ja jakoś takiego określenia nie znalazłem. A jeśli dobrze Cię rozumiem to do niektórych lustrzanek analogowych można podłączyć ściankę tylną z matrycą zawierającą 22mln pikseli np.
Pentax MZ-5n lub Mamiya
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Moje fotki

Post autor: Korczaszko »

nie po pierwsza mogła
po drugie, stwierdziłam po Twoich postach, że znasz się na aparatach i że mógłbyś mi wyjaśnić różnicę, bo spierałam się z kolegą o Olumpusa e410 czy to jest hybryda czy lustrzanka cyfrowa. W końcu przyznał mi rację, że lustrzanka, ale sama nie wiem. czytałam coś o tym, ale jak dla mnie te definicje są po chińsku pisane
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Moje fotki

Post autor: gemini »

Kolejna ekspozycja tym razem makro

Jest to Orchidea.
Obiektyw: Pentacon MC f/1.8 50mm na M42 plus przejściówka bagnet pentax/M42
Do tego pierścienie makro (powiększenie makro łącznie 1:10).
Materiał Fujifilm 200ISO.
Czas: 8sek. (robiona w mieszkaniu bez lamp, ponieważ lampy domowe wytwarzają szkodliwe dla portretowych zdjęć żółte światło)
No i oczywiście aparat Pentax MZ-50.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Moje fotki

Post autor: krzysiek j »

Takie fajne wnętrze kwiatu
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Moje fotki

Post autor: jaa ;) »

gemini pisze:Jest to Orchidea.
pięęęknie gemini takie fajne ujęcie ja tak nie potrafię
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Moje fotki

Post autor: gemini »

Na pewno uda Ci się takie zdjęcie jeśli kupisz jakiś obiektyw standardowy na m42 np. pentacon MC f/1,8 50mm plus komplet pierścieni makro i ewentualnie przejściówka bagnetowa. Dzięki za odpowiedzi, jesteście super
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Moje fotki

Post autor: Korczaszko »

gemini pisze:jeśli kupisz jakiś obiektyw standardowy na m42 np. pentacon MC f/1,8 50mm plus komplet pierścieni makro i ewentualnie przejściówka bagnetowa
dobre, ale nie takie prsote. Ale sprzęt to nie wszystko trzeba mieć temat, wtedy nawet zdjęcie nie dopieszczone przyciąga uwage. Dlatego średnio lubię fotografować, nigdy nie mam tematu.

Co do zdjęcia, wolę jednak kwiaty w całej okazałości, ale to takie moje zboczenie :marzyciel: Przyznać Ci trzeba że fajnie złapałeś ostrość
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Moje fotki

Post autor: gemini »

No przydałaby się większa głębia ale nie chciałem hartować baterii długimi czasami przy małej przysłonie. Narazie się uczę szukać tematów. Jestem na etapie fotografowaniabyle czego". Musiałem się zabrać za łapanie światła, bo rysować nie umiem
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Moje fotki

Post autor: krzysiek j »

Ty to gemeni masz talent Na serio Super
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Moje fotki

Post autor: gemini »

Aparat analogowy dobrze mnie przygotowuje na spotkanie z lustrzanką cyfrową. Mojego pentaksa używam do celów dydaktycznych.
Cele dydaktyczne czyli np.
Patrze na fotkę makro tego kwiata i widzę, że popełniłem błąd ujęcia (mogłem ująć kwiat bardziej z półprofilu a nie tak bardzo od frontu, coś między frontem a profilem)
Teraz już wiem, że takiego błędu nie popełnie, ponieważ nauczyłem się na tym błędzie ujęcia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości