jak Wam idzie nauka?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Urszula
Posty: 34
Rejestracja: 21 lut 2008, o 16:51

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Urszula »

ostatnio jak zapytałam dyrektorkę, to powiedziała, że dają. u mnie w szkole chemię zdają 4 osoby, więc może dlatego
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Anea »

W mojej szkole na pewno każdy musi mieć swój kalkulator. Co więcej kazała nam kupić je już kilka miesięcy wcześniej i nabrać doskonałej sprawności w obsłudze, mamy liczyć sprawnie jak pani w banku
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Eklerka »

u mnie chemie zdaje tez z 50 osób wiec nie dadza nam kalkulatorków napewno! Ale wracajac do tematu to jak wasze powtórki? Ja obecnie jestem na chemi organicznej kwasy karb. estry itp, ale jak patrze na tłuszcze i zmydlania to mi sie odechciewa nieorganiczna juz powtórzyłam budowe atomu takze. Spodziewacie sie kinetyki chemicznej?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Korczaszko »

no u mnie tegorocznych jest ponad 50 ale na pewno będą jacyś poprawiający się
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Claudia »

Może niektóre szkoły mogą sobie pozwolić na zakup kalkulatorów.
A niektórzy muszą sobie kupić (oczywiście taki prosty)
renekrk
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2008, o 14:58

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: renekrk »

Urszula:D nie martw sie:p haha zawsze zostaje wykładanie CHEMII w Tesco:D

[ Dodano: Wto Kwi 15, 2008 21:21 ]
co do powtórek to myśle że warto powtórzyć całą chemie fizyczną zawsze coś jest!
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: riczi89 »

A robicie duzo próbnych arkuszy? bo u mnie właśnie z tym jest troche kiepsko:(
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: zielenica »

dzisiaj pisałam próbną - jeśli to co zrobiłam będzie dobrze, to jakieś 52-54% będzie - masakra. Jeszcze nic nie powtarzałam na sam koniec stagnacja i niechciej (
kalkulatorów u nas nie dadzą, za dużo osób zdaje a i tak bym tym szkolnym nie ufała
kinetykę na pewno dadzą. elektrochemia na bank. I pewnie coś z chromem, chemicy kochają chrom XD
arkusze - od jutra non stop jadę chemię ^_^
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: David »

Hej.

Moim zdaniem niektórzy nieco dramatyzujecie. Boicie się tej chemii Bóg wie jak, ale pamiętajcie, że matura została tak opracowana, by zdał ją jakiś tam Wiesio jak i również uczeń db-bdb*. Nie ma na niej zmyślnych zadań, bo dla osób które chemię uwielbiają są olimpiady.

Aha. I proponuje stwierdzenieOd dziś będe jechać chemią", a nie od jutra, bo będzie Wam sie tylko trudniej zmobilizować. Jeśli będzie się kierować wezmę się za to od jutra- dni do matury będą uciekać szybko, a Ty się nagle zorientujesz-o kur**! zdaje jutro maturę, a ja nic nie umiem".

Nie macie się co uczyć czasami durnych szczegółów. Z organiki mogą być reakcje bardzo charakterystyczne tj. próba Trommera, Tollensa, rozpoznawanie glicerolu w roztworze. Alkany, Alkiny, Alkeny pojawiają się praktycznie w 100% na maturze. Praktycznie zawsze są typy wiązań.Tak można wymieniać wiekami. Nie ma co spekulować tylko się uczyć, siepać arkusze i zbiory zadań.

Kolejna- sprawa- przyłóżcie się do Biologii też. Dużo osób co spotykam mówi takChcę iść na medycynę, ale biologia mnie nie kręci"- niestety można się interesować biologią bez medycyny, ale nie na odwrót.

Pozdrawiam!

*uczeń db-bdb- nie chodzi o oceny (choć są one pewnym wyznacznikiem), ale głownie o umiejętnośc logicznego i trzeźwego myślenia
lykorz
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Moniek »

Witam u mnie kalkulatorow tez nie daja bo jest nas zbyt duzo, hymm. liczac to sama chemie bedzie zdawac ok. 100 osob. Zreszta zawsze ma sie swiadomosc,ze ma sie swoj Zielenica wiem co czujesz,bo mi sie tez przestalo usmiechac robienie zadan i uczenie sie w kolko tego samego,ale pocieszam sie mysla,ze jeszcze tylko miesiac do biologii, pozniej chemia i fizyka (co jest moja zyciowa pomylka). Sprezymy sie przez miesiac a pozniej bedziemy studiowac to co chcemy, warto sie pomeczyc miesiac, prawda ? Pozniej radosc wieksza takze daje Ci kopa na mobilizacje i bierz sie wreszcie za chemie tez tak mysle,ze chrom bdzie, zreszta tak jaki mangan. Te dwa trzeba wkuc, zwlaszcza barwy - co mnie tez dobija,ale szukajmy tez pozytywow

David mysle,ze masz troszke racji w tym co napisales. Chemia jest prosta jesli sie ja czuje, mysli siechemicznie - widzi sie skutki doswiadczenia, itd. Moze jestes dobry w tej dziedzinie i nie sprawia Ci problemu rozwiazania zadnego zadanka ( oby tak bylo i gratuluje) ale sa tez osoby, ktorym sprawiaja pewne zadania trudnosc. Na maturze sa okreslone stopnie trudnosci, wiec moze Wiesio zrobi wszystko-bo zdolny i widzi juz rozwiazanie w trakcie czytania polecenia,ale taki Kazio popadnie w poploch bo on wie,ze z chemii za dobry nie jest i przestraszy sie zdania i da sobie spokoj. Dodaj do tego,ze kazdy inaczej reaguje na stres, Ciebie moze mobilizuje i jestes pewniejszy, robis zadania tak jakbys siedzial w domu, a innych spina i nie mysla racjonalnie. Jest duzo czynnikow Jesli chodzi o organiczna, to masz racje. Zawsze w arkuszach pojawiaja sie praktycznie ten sam typ zadan. Ocenic jaka to reakcja, dopisac do konca, uzupelnic schemat, napisac reakcje estryfikacji, narysowac zwiazek. To nie jest takie trudne Wazne sa zadania i doswiadczenia

Wybaczcie epopeje Pozdrawiam serdecznie i milej nauki .
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Claudia »

renekrk pisze:Urszula:D nie martw sie:p haha zawsze zostaje wykładanie CHEMII w Tesco:D
Co wy się tak rzuciliście na Tesco.jest jeszcze Biedronka i Auchan

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 12:45 ]
Sprezymy sie przez miesiac a pozniej bedziemy studiowac to co chcemy, warto sie pomeczyc miesiac, prawda ? Pozniej radosc wieksza takze daje Ci kopa na mobilizacje i bierz sie wreszcie za chemie

To jest piękne co napisałaś, aż się wzruszyłam i oczywiście masz 100% rację
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Korczaszko »

sądzę że będzie chrom albo mangan. do tego strzelam, że raczej chrom
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Batha »

robiłam na fakultecie próbną i na 100% npaisałam, że się tak nieskromnie pochwalę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości