Poprawianie matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
piotreklwa
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2007, o 11:54

Re: Poprawianie matury

Post autor: piotreklwa »

Proszę bardzo, pewności nigdy za wiele
1. Rozporządzenie Ministra z 30.04.2007 (jest to na stronach 18-19, punkt 2).
zgadywacz
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2007, o 10:49

Re: Poprawianie matury

Post autor: zgadywacz »

Bylem u dyrektorki i powiedziala, że można składać jeszcze deklaracje, wiec wszystko jest OK. Poza tym mam inne pytanie. Jeżeli porzuce studia na ktorych teraz studiuje, to czy będę musial rejestrować sie gdzies jako osoba nie studiująca i nie pracujaca ? Jak to sie tyczy ubezpieczenia itd. ?
ajuwerda
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2007, o 13:42

Poprawa...

Post autor: ajuwerda »

Ile razy mozna podwyzszac wynik z matury? Tylko przez 5 lat od napisania
pierwszej czyli 5 razy?[fade][/fade]
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

Jest już marzec, niebawem kwiecień. Ciekawa jestem ile osób wytrwało i czy nadal chcecie poprawiac swoje wyniki? Studiujecie i uczycie sie do poprawy. jak sobie dajecie rade?
Ja osobiście musiałam rzucić studia na których sięmęczyłam i poświęcam wolny czas na solidne powtórki. Podjęłam dość ryzykowną decyzję ale nie żałuję Moj cel medycyna. :)
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Poprawianie matury

Post autor: karteczka88 »

ja wytrwalam i poprawam w maju jeszcze sie nie ucze biologii zaczynam od geografii teraz
tygrysiczka
Posty: 99
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:13

Re: Poprawianie matury

Post autor: tygrysiczka »

Ja podobnie jak Ty bedroom-bar rzucilam studia, co prawda ciekawe, ale pochlaniające duzo czasu, ktory wolę poświecać na naukę do matury więc jak widać zapal mi nie minąl a do matury juz niecale 2 miesiace.
Zeiram
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 17:51

Re: Poprawianie matury

Post autor: Zeiram »

Mam jedno pytanko, wydaje mi się, że nie wcześniej takie pytanie nie padło.
W deklaracji wybrałem trzy przedmioty - jeden do poprawy (biologia) oraz dwa nowe (fizyka i chemia) - wszystko na poziomie rozsz. Wiem, że w aneksie umieszczane są tylko lepsze wyniki, więc o biologie się nie martwię, ale czy mogę po prostu nie przyjść na fizykę i chemię bez żadnych konsekwencji? Czy będzie to jakoś uwzględnione w aneksie obok wyniku z poprawionej biologii ? etc.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

Spokojna głowa, nic sie nie martw. Jesli nie przyjdziesz oni zaznaczą sobie że nie pojawiłes sie napoprawie". Na aneksie wpisza Ci tylko wyniki poprawione! badz ten lepszy poprzedni.
xqwzts
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 19:22

Re: Poprawianie matury

Post autor: xqwzts »

Mam kilka pytan, chcialbym sie upewnic odnosnie poprawy.

Pisalem mature na poziomie podstawowym, zdalem ale bede poprawial, jednak juz na poziomie rozszerzonym.

Zalozmy ze rok temu zdalem na poziomie podstawowym na 50%

I pytania dotycza tego, co bedzie z ta podstawowa jesli zdam rozszerzona na poziomie 80% lub 30%?

Domyslam sie ze jesli na 30%, to dostane aneks z wynikiem matury rozszerzonej 30% a podstawowa pozostanie 50%. Ale czy jesli zdam rozszerzona na 80%, to czy podstawowa sie zmieni wg przelicznika, czy pozostanie 50%?

Wszystkie pytania tak z ciekawosci, bo poprawiam dla samego siebie, studiow i tak nie zmienie, najwyzej pojde na drugi kierunek
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

xqwzts pisze:
Zalozmy ze rok temu zdalem na poziomie podstawowym na 50%

I pytania dotycza tego, co bedzie z ta podstawowa jesli zdam rozszerzona na poziomie 80% lub 30%?

Domyslam sie ze jesli na 30%, to dostane aneks z wynikiem matury rozszerzonej 30% a podstawowa pozostanie 50%. Ale czy jesli zdam rozszerzona na 80%, to czy podstawowa sie zmieni wg przelicznika, czy pozostanie 50%?
Zdawałeś na poziomie podstawowym, a teraz zmieniasz zupełnie poziom więc jesli zdasz teraz np na 80% to taki wynik oczywiscie umieszcza ci na aneksie a z podstawy przeliczą z przelicznika, oczywiscie wtedy z podstawy masz 80 coś albo równe 80 nie pamietam juz tego przelicznika. Jesli nastomiast zdasz ją na 30 % TEN wynik ci umieszczą na aneksie w podstawie również przeliczaja, nie bedziesz miał już tych 50%
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Poprawianie matury

Post autor: Korczaszko »

Zdawałeś na poziomie podstawowym, a teraz zmieniasz zupełnie poziom więc jesli zdasz teraz np na 80% to taki wynik oczywiscie umieszcza ci na aneksie a z podstawy przeliczą z przelicznika, oczywiscie wtedy z podstawy masz 80 coś albo równe 80 nie pamietam juz tego przelicznika. Jesli nastomiast zdasz ją na 30 % TEN wynik ci umieszczą na aneksie w podstawie również przeliczaja, nie bedziesz miał już tych 50%
niee w świadectwie umieszczają ten lepszy wynik, nie gorszy
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Poprawianie matury

Post autor: bedroom-bar »

Niestety tak, na aneksie umieszczą mu wynik 30% (poziom rozszerzony) ponieważ ON CAŁKOWICIE zmienia poziomy w tym wypadku rozszerzony traktuje sie jakolepszy, trudniejszy! muszą mu uwzględnić że przystępował do Wyższego Poziomu i uzyskał z niego te 30%
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Poprawianie matury

Post autor: Korczaszko »

no to nie jest tak, że owszem umieszczą mu wynik z rozszerzonego, a podstawowy zostawiają jaki jaki był?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości