jak Wam idzie nauka?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: zielenica »

Urszula, na UJ, dopiero w tym roku otwierają. Wcześniej była tylko taka specjalizacja po 3 latach biologii ^^
nowek
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 18:15

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: nowek »

Witam wszystkich

Chciałbym wiedzieć, jaki był próg punktowy w zeszłym roku. Jestem w 3 klasie LO na profilu biol-chem i właśnie stoję przed podjęciem ważnej życiowej decyzji. Do samego końca nie wiem, jaką uczelnię wybrać i co robić dalej. Chemia jest moim ulubionym przedmiotem i dobrze się w niej czuję, ale nie wiem, jakie są moje szanse.

Na licznych forach przeczytałem, że na chemię łatwo się dostać, a znacznie trudniej utrzymać - to pewnie jest prawda, w końcu to studia. Proszę jednak o podanie jakiegoś konkretnego przykładu wyników egzaminu maturalnego z zeszłego roku osoby, która dostała się na chemię na UW. Z matur próbnych osiągam wyniki po około 80% z biologii i 85% z chemii. Są to arkusze rozszerzone. Więc jak myślicie, mam szanse ?

Liczę na szybką odpowiedź No i mam nadzieję, że ktoś zechce przeczytać tego mojego dłgiego posta

Pozdrawiam.
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: martynka89 »

czlowieku i Ty sie jeszcze pytasz czy sie dostaniesz
no pewnie, ja Ci zazdroszcze skoro juz na probnych tyle miales, jakbym ja miala tyle na prawdziwej to bym skakała ze szczescia
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Korczaszko »

z tego co czytałam to często na chemii jest więcej miejsc niż chętnych
jesli chodzi o przykład, kolega zdawał tylko chemię zdał ją na uwaga, uwaga 32% i studiuje teraz chemię, ale na jakiej zacnej uczelni na Akademii Świętokrzyskiej
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: martynka89 »

heheheh no wiec Nowek nie ma najmniejszych szans zebys dostal sie na chemieD bueheheheh
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: zielenica »

na UJ jednak trochę więcej jest chętnych ale tam podobno lepszy przelicznik ma matematyka niż biologia, ale nie wiem do końca. Sporo osób z drugiego biol-chemu się tam wybiera (oni są biol-CHEM, my BIOL-chem. tzn byliśmy do piątku ).
Myślę jednak, że niezależnie gdzie się wybierzesz, to się dostaniesz
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Korczaszko »

mimo wszystko jakbym szła na chemię wolałabym politechnikę niż uniwersytet czy akademię. jakoś wydaje mi się, że daje to większe możliwości ale pewności nie mam. sama myślałam o chemii, ale czuję, że przepadłabym na matmie. nie dlatego, że jej nie umiem, a dlatego, że podstawowa w LO to głupoty głupotki, czyli dość proste rzeczy, a nie miałam ambicji poszerzania swojej wiedzy
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: zielenica »

matematyka. podstawowa to ok, ale rozszerzona - kosmos i przepaść jest wielka między poziomem jednej i drugiej ^_^ (mójchłop zdaje rozszerz mat. to wiem XD)
hmm. Ja w zasadzie nie myślę o żadnym konkretnym zawodzie, bo od dziecka chciałam być naukowcem, zmianiały się tylko dziedziny (dendrolog, botanik, mikrobiolog, ewolucjonista, genetyk, biotechnolog, antropolog, neurobiolog wersje tylko z LO )
Urszula
Posty: 34
Rejestracja: 21 lut 2008, o 16:51

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Urszula »

zielenica pisze:(dendrolog, botanik, mikrobiolog, ewolucjonista, genetyk, biotechnolog, antropolog, neurobiolog wersje tylko z LO )
widać w jakiej kolejności uczyłaś się rozdziałów z książek
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: zielenica »

nie, najpierw od gimnazjum był biotechnolog, antropogenezy nie uczyłam się do tej pory etc XD raczej wpływ mają różne artykuły z gazet ^^ właściewie to prawie każda z tych dziedzin może być
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: scarlett89 »

Ja przez całe liceum wiedziałam już mniej więcej jaki kierunek studiów chce obrać, ale za to od 1 klasy podstawowki miałam tego mnóstwo:D i tak chciałam być nauczycielką angielskiego, historykiem, dziennikarką, adwokatem, lekarzem, trenerem LA, rehabilitantem i znowu lekarzem
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: Korczaszko »

ja zawsze chciała być weterynarzem, tylko cyklicznie pojawia mi się zwątpienie i myślto nie dla mnie", ale jak nie to to co w tym momencie wcale nie jestem tego pewna ale trzeba spróbować, żeby później nie żałować tylko gdzie Wrocław czy Warszawa (
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: jak Wam idzie nauka?

Post autor: zielenica »

Korczaszko pisze:tylko gdzie Wrocław czy Warszawa (
mam łatwiej, bo koło mojej wsi leży druga wieś - Kraków i do wyboru do koloru tylko teraz % nastukać ^^ (na maturze znaczy się)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości