Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: przyrodnik »

Ważna wiadomość dla przyszłorocznych maturzystów. W 2006 r. wyższe uczelnie przeprowadzą rekrutację na studia do końca lipca. Ministerstwo Edukacji Narodowej zobowiązało się natomiast do szybszego wydawania świadectw maturalnych.
Resort edukacji dał czas senatom wyższych uczelni do końca roku na dokonanie korekt w uchwałach dotyczących rekrutacji na studia 2006 r. Związane jest to przede wszystkim z pozytywnymi doświadczeniami z tegorocznej matury, którą coraz więcej uczelni chce uznawać za jedyną podstawę naboru na studia.

Na dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano również, że przyszłoroczne egzaminy maturalne mają trwać znacznie krócej niż w tym roku. RMF
bagatha

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: bagatha »

Moge sie mylic, ale moim zdaniem to bledne kolo. A kiedy maturzysci maja korzystac z wakacji? wielkie glowy panstwa, powinny sie raczej zastanowic nad programem liceum. A przy okazji podyskutowac nad starymi maturzystami, ktorzy dostaja przez ich wymysly dostają co chwile w dupe.
Wiktoria
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2005, o 01:00

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: Wiktoria »

cytat:Związane jest to przede wszystkim z pozytywnymi doświadczeniami z tegorocznej matury, którą coraz więcej uczelni chce uznawać za jedyną podstawę naboru na studia."

:554:
do czego to dochodzi. to jest bubel, a nie rekrutacja

(tak, zdawałm nową maturę)
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: biotechnolog »

Moim zdaniem jest to kompletna głupota. Dla uczniów wybierających się na studia za granicą będzie to wielki problem, zwłaszcza co do terminów składania papierów na tamtejsze uczelnie.A wszystko po to, żeby zaoszczędzić dodatkowej roboty nauczycielowi. Ehhhhhh
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: Matty86 »

bagatha pisze:A przy okazji podyskutowac nad starymi maturzystami, ktorzy dostaja przez ich wymysly dostają co chwile w dupe.
nie zgodzę się z Bagathą, nie można mówić że starzy maturzyści sa pokrzywdzeni, bo jak ktoś był sprytny to rok temu złożył dokumenty (czyli w 2005) i wtedy starzy maturzyści mieli o 100% lepiej niż nowi, i to dzieki bałaganowi własnie nowi maturzyści dostali w tyłek, bo zasady rekrutacji na UMCSie (chociażby) były niesprawiedliwe, wielu starych maturzystów co porobili matury w swoich liceach podostawałao się na renomowane kierunki, na psychologię w lublinie dostało się o ile mnie pamięc nie myli ok 5 osób na 80 z nową maturą, na stosunkach niedzynarod. na 80 czy 70 miejsc 3 osoby z nową maturą, troszke lepiej sprawa wyglądała na biologii i biotechnologi ale tam też nowi maturzyści nie mieli łatwo.
To co bagatha napisała moim zdnaiem jest wielce niesprawiedliwe w stosunku do nowych maturzystów, bo łatwiej jest dostać 4 z matury pisząc esej, tymbardziej jak maturę sprawdza ci nauczycielka która cię uczy niz zdobyć te 80% z matury zewnętrznej bo sam komfort pisania jest wiekszy na maturze wewnetrznej.
Pozatym przyjmijmy że ktoś zdobył 5 ze starej matury a ktoś 95% z nowej, 5 przy przeliczaniu liczyła się jako 100% i na uczelniach gdzie nie było podziału przy rekrutacji na nowych i starych praktycznie nowi stali na przegranej pozycji, ponieważ wielu obecnie już studiujących osob wygrzebało swoje swiadectwa maturalne i ze swoimi piatkami mogli dostać się na bardziej renomowane kierunki.
Ale ja jestem nowym maturzystą więc moge być stronniczy w swoich ocenach:?
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: alces »

Matty86 pisze:
bagatha pisze:A przy okazji podyskutowac nad starymi maturzystami, ktorzy dostaja przez ich wymysly dostają co chwile w dupe.
nie zgodzę się z Bagathą, nie można mówić że starzy maturzyści sa pokrzywdzeni, bo jak ktoś był sprytny to rok temu złożył dokumenty (czyli w 2005) i wtedy starzy maturzyści mieli o 100% lepiej niż nowi, i to dzieki bałaganowi własnie nowi maturzyści dostali w tyłek, bo zasady rekrutacji na UMCSie (chociażby) były niesprawiedliwe, wielu starych maturzystów co porobili matury w swoich liceach podostawałao się na renomowane kierunki, na psychologię w lublinie dostało się o ile mnie pamięc nie myli ok 5 osób na 80 z nową maturą, na stosunkach niedzynarod. na 80 czy 70 miejsc 3 osoby z nową maturą, troszke lepiej sprawa wyglądała na biologii i biotechnologi ale tam też nowi maturzyści nie mieli łatwo.
To co bagatha napisała moim zdnaiem jest wielce niesprawiedliwe w stosunku do nowych maturzystów, bo łatwiej jest dostać 4 z matury pisząc esej, tymbardziej jak maturę sprawdza ci nauczycielka która cię uczy niz zdobyć te 80% z matury zewnętrznej bo sam komfort pisania jest wiekszy na maturze wewnetrznej.
Pozatym przyjmijmy że ktoś zdobył 5 ze starej matury a ktoś 95% z nowej, 5 przy przeliczaniu liczyła się jako 100% i na uczelniach gdzie nie było podziału przy rekrutacji na nowych i starych praktycznie nowi stali na przegranej pozycji, ponieważ wielu obecnie już studiujących osob wygrzebało swoje swiadectwa maturalne i ze swoimi piatkami mogli dostać się na bardziej renomowane kierunki.
Ale ja jestem nowym maturzystą więc moge być stronniczy w swoich ocenach:?
ja rozniez zdaje nowa mature, i wiem jedno gdybym pisala stara mature niczym bym sie nie martwila ocenial by mnie moj wlasny nauczyciel
jiggaboo

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: jiggaboo »

:idea: :yahoo: :shock: :P :| :D :| :yahoo: i tak wszyscy wyladujemy na pomaranczach w Hiszpani
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: farba »

ja nie wiem ale 6 lat temu to matura byla trudna.teraz to te wasze matury sa banalne.
Wszystko tak ogolne.wiele rzeczy to mozna odpowiedziec z kontekstu pytania jak sie jest choc troche inteligentnym. Ja sie np ciesze ze 6 lat temu nie zdawalam na studia w Polsce bo teraz bedzie o niebo latwiej.
Nie wiem dlaczego nasze wspaniale Ministerstwo prubuje polskich studentow znizyc do poziomu tych w innych krajach. Teraz to wiem bo mam porownanie ze poziom w amerykanskim high school jest wyzszy od tego w Polsce a dawniej tak nie bylo.To zgroza ze w Polsce w ubieglym roku wystarczylo zdac dobrze dwa przedmioty medycyne a trzeci juz mozna bylo nawet oblac a i tak sie czlowiek znalazl na liscie przyjetych. Na co wy narzekacie to ja nie wiem.
Nie ma co narzekac tylko sie cieszyc bo macie duzo prosciej. Dawniej to jeszcze byscie musieli wstepne zdawac a one byly 100 razy trudniejsze niz wasza nowa matura ktora wystarczy zdac na 50 %.tutaj 50% to ocena niedostateczna, zeby zaliczyc cokolwiek trzeba miec przynajmniej 70%a nie mowie juz o medycynie bo tutaj to nawet 90% ze wszystkich przedmiotow to malo.
tak wiec mature jak byka za rogi i powodzenia
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Matury 2006: Wydłużona rekrutacja na studia

Post autor: Guru »

farba pisze:Dawniej to jeszcze byscie musieli wstepne zdawac a one byly 100 razy trudniejsze niz wasza nowa matura
dokladnie tak
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości