Mikroskop Delta Optical ME 1000

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Mikroskop Delta Optical ME 1000

Post autor: przyrodnik »

Ktoś ma albo używał mikroskopu Delta Optical ME 1000?
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Mikroskop Delta Optical ME 1000

Post autor: voyteck »

Wiesz. Nie pracowałem na tym sprzęcie, ale bardzo fajnie wygląda. Jedno, co mnie przeraża, to cena. Nie wiem, czy z lekka tego sprzętu nie przeceniasz. Ja kupiłem mikroskop o podobnych parametrach. Kamerę mam lepszą, bo 3MP, a reszta parametrów taka sama można rzec.

Gdy kupowałem, kosztował mnie 2126,41 zł plus cło ok. 300zł, bo przyszedł z USA. Naprawdę fajny mikroskop i dużo tańszy, a jest dość solidny. No nie pracowałem na zbyt wielu mikroskopach i nie jestem jakimś ekspertem, ale to moja rada. Mam nadzieję, że Ci pomogłem, choć bezpośrednio o ME 1000 nic nie powiem


Aha to wszystko zakładając, że chcesz kupić jakiś mikroskop Bo jeśli masz już ten ME 1000 i potrzebujesz pomocy, to przepraszam

Jeszcze co do mojego mikroskopu truevision. przesyłka trwała tydzień i doszła w stanie idealnym. Sprzedawca fachowy. Jeśli byś się decydował kupować zza granicy i miał jakieś wątpliwości służę pomocą i doświadczeniem.

Pozdrawiam
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: Mikroskop Delta Optical ME 1000

Post autor: Phacias »

Bardzo nie polecam Delty. Zamówiłem sobie u nich mikroskop i przysłali z źle złożonym obiektywem. Myślałemm, że to kwestia pójścia do serwisu i wymiany, aż tu nagle trzeba to wysłać do Mińska Mazowieckiego (dziura w mapie Polski) i czekac 2 tygodnie, aż zechce im się coś z tym zrobić. Po dwóch tygodniach dostaje mikroskop z karteczką, że wymieniony na nowy, ale jakoś dziwnie przetarty okular, śruby się kręcą niezależnie od osi. Dzwonimy do nich przez kolejne 2 tygodzie, polując na kolesia który prowadził sprawę. Kiedy go juz dopadliśmy telefonicznie to on mówi, że raczej pieniędzy się nie da zwrócić, bo to nie jest nowy mikroskop, tylko naprawiony stary. Można napisac do szefostwa podanie o zwrot, ale lepiej się nie nastawiać na wielkie rezultaty. I JAK TU SIĘ DOGADAĆ

Jakieś rady?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości