Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

Brody to nazwa miejscowości i jednocześnie gminy ale skały są podobno w Krynkach (ja tam uważam że to są Brody). O skałach wiem tyle ile jest na[pisane na stronie internetowej gminy, czyli tyle ile zacytowałam wyżej. Rezerwat nie jest zbyt znany, nawet w moim mieście (które znajduje się bardzo niedaleko rezerwatu) mało kto o nim słyszał. A o samych Brodach wie chyba każdy z mojej miejscowości, bo znajduje sie tam zalew. Zresztą sama sie muszę przyznać, że o tym rezerwacie wiem od dawna, ale o pozostałych z tej gminy dowiedziałam sie w tym roku.

więcej info można znaleźć na stronie gminy

jesteś z Warszawy, więc odległość na Brody to ok. 160 km (najlepiej jechać na Radom Starachowice Brody) po drodze można zahaczyć o ruiny zamku w Iłży (choć wg mnie niezbyt ciekawe, dużo lepsze są ruiny zamku Krzyżtopór - ale to kolejne 40 km na południe) można też uderzyć na moją miejscowość - Ostrowiec Św - i dalej do rezerwatu archeologicznego w Krzemionkach (neolityczna kopalnia krzemienia, często o niej wspominaj w podręcznikach od historii, no ale to też kolejne ok.25 km) a jeśli już zdecyduje się na Krzemionki to 8km dalej mamy Bałtów, czyli Park Jurajski z plastikowymi dinozaurami (rozrywka raczej dla dzieci) no i jeszcze zwierzyniec głównie z owcami, kozami itp tu jest już dość drogo )

hehe gmina powinna mi płacić za reklamę, ale ktoś może się zainteresuje taką wycieczką
kasika139
Posty: 23
Rejestracja: 7 mar 2008, o 18:32

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: kasika139 »

No qrcze! Korczaszko się postarała Piękne fotki Jak mi się uda zrobić jakieś fajne z drugiej strony zalewu, ze strony Rudy to coś tu wrzucę ciekawego:D Widzę, że Twoja zauroczenie do mojej okolicy jest naprawde ogromne. Tylko jeszcze taka mała uwaga, bo Brody już od dawna nie są Iłżeckie Teraz podlegają pod powiat Starachowicki, ale każdy używa tak z przyzwyczajenia w sumie tej nazwy. Powiem Ci że ja nawet nie wiedziałam że po Kryneckiej stronie też są skałki. Myślałam że tylko Ruda ma taki zaszczyt
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

właśnie przeglądając stronę gminy, zauważyłam, że już nie są Iłżeckie

Ty, w Rudzie to jeszcze nie byłam, zawsze tylko Krynki zwiedzam po maturze zamierzam zwiedzić wszystkie okoliczne rezerwaty. w mojej gminie też są jakieś ale nie takie efektowne (może poza Krzemionkami, ale je już zwiedziłam 1000 razy. O właśnie Krzemionki o nich wszyscy mówią, że są Opatowskie - tak tez podają podręczniki - a od dawna nie są Opatowskie, już prędzej Ostrowieckie)
kasika139
Posty: 23
Rejestracja: 7 mar 2008, o 18:32

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: kasika139 »

A to zapraszam serdecznie w moje piękne strony Ja to się wychowałam w tamtejszym lasie i na skałkach Jestem jak dziecko lasu i znam każdy jego zakamarek Mogę Ci więc spisać listę najciekawszych obiektów Krzemionki są luxowe! Przypominają mi moje błogie dzieciństwo

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 22:08 ]
łoj ile nawrzucałam buziek! sorry! rozpędziłam się zbytnio
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

Krzmionki strają się o wpisanie na listę UNESCO i powinno im sie to udać w najbliższym czasie :]
kasika139
Posty: 23
Rejestracja: 7 mar 2008, o 18:32

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: kasika139 »

Ulala no to fajnie. Fajne chaty tam stoją w tej wiosce A właśnie, może zmieniło się tam coś ostatnio? Bo ja to jakieś 3 lata już tam nie byłam./
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Brody Iłżeckie - rezerwat Skały w Krynkach

Post autor: Korczaszko »

w sumie też dawno nie byłam kopalnie fajnie wyeksponowali, można sobie iść podziemiami i dotykać wystające ze ścian krzemienie pasiaste. Ale nie wiem jak dawno to zrobili. a w skansenie to już 100lat nie byłam wolę okoliczne lasy i kopalnię
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości