szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: aexis »

w jakim jezyku odbywają się takie studia po angielsku
Arletka
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2008, o 14:33

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Arletka »

mam tam znajomych i mowia ze atmosfera bardzo fajna studiuje sie po ukrainsku lub angielsku rozmowa kwalifikacyjana dosyc proste d
pozdrawiam cium:*
sabina

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: sabina »

poszukuje wiecej inf na temat studiow na ukrainie! zastanawiam sie nad wybraniem wlasnie lwowa! bylabym bardzo wdzieczna za informacje! :)
sabina

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: sabina »

tez poszukuje wiecej inf na temat studiowania we lwowiE! bylabym wdzieczna!
sabina

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: sabina »

i mam jeszcze jedno pytanko! czy aby tam sie dostac trzeba na maturze zdawac chemie biologie i fizyke rozszerzona tak jak na polskie uczelnie? czy wszystko zalezy od kasy?
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: jaa ;) »

z tego co opowiadała mi koleżanka, która tam studiuje. teoretycznie biologia, chemia, i fizyka. ale ona akurat fizyki nie miała.

Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

Czy na roz. to nie wiem,ale chyba raczejpasuje je miec a to widze,ze bedzie nas wiecej, i fajnie, bo to zawsze lepiej miec kogos za znajomego oczywiscie jak czegos konkretnego sie dowiecie to prosze o podzielenie sie ze mna ta wiadomoscia, bede z gory wdzieczna i jesli ja sie czegos dowiem, to tez dam znac
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: onlyma »

Siostra mojej koleżanki jest na pierwszym roku we Lwowie
slyszałam ze we lwowie jest uczelnia prywatna, ale nie wiem czy to akurat to.
zdawala chemie, biologie i fizyke wszystko rozszerzone, z tego co mowila to dostawali sie ludzie ktorzy wystarczylo ze mieli troche powyzej 50% zdane, ale nie bylo tak jak np do warszawy gdzie trzeba miec ponad 90% z kazdego przemiotu zeby spac spokojnie.
Moniek

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

Lwow daje szanse wlasnie tym,ktorzy nie dostana sie na poslkie uczelnie,a wiadomo,zeby siena nie dostac trzeba zalapac ogromna ilosc pkt. Spotkalam sie z wieloma krytycznymi uwagami dotyczacymi studiow we lwowie,ale ja uwazam to troszke zaglupie - te uwagi oczywiscie, bo niby dlaczego mam rezygnowac z marzen? Nie dostane sie na polska uczelnie to bede walczyc na innej, bo warto walczyc omarzenia. A gdzie jest napisane,ze studiowac TRZEBA tylko we wlasnym kraju? To tak jakby zakazac ludziom wyjezdzac za granice do pracu i tu meczyc sie za 500 zl. Granice otwarte :) A jesli chodzi o przedmioty, to tak wlasnie myslalam,ze moze potrzeba te roz imoze bedelaskawszym okiem patrzec na to:) ale miejmy nadzieje,ze wszystko sie uda i bedzie dobrze :) czytalam na forum wlasnie,ze ludzie sobie chwala ta uczelnie, fajna atmosferka :) wiec czemu nie?
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: onlyma »

Ona studiuje na prywatnej uczelni, ale porównywalnie opłata za studia i akademik wychodzi porównywanie do kosztów utrzymania na Polskiej uczelni.
Z tego co mówiła wystarczy po prostu zdać maturę. I wcześniej zdać egzamin z mowy albo ukraińskiej albo angielskiej i jeśli się nie mylę egzaminy na studia z chemii biologii i fizyki, ale co do tego nie jestem pewna. W każdym bądź razie stwierdziła, że banalnie się tam dostać.
A Lwów ponoć jest piękny, nie wiem, nie byłam a mam 8 km do granicy z UA
Moniek

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

Tez tak wlasnie slyszalam,ze latwiej sie dostac. Podobno jakas rozmowa kwalifikacyjna sie odbywa i kilka pytan z chemii i biologii i dlaczego akurat te studia :) ilwow :) ja sie wybieram po maturze do lwowa. Tez tak slyszalam,ze piekne miasto, do granicy mam troszke wiecej niz Ty :) ale moj tato tam bywa wielokrotnie i mowi,ze czuc kilmat i mila atmosferke :) a nie wiesz moze jak profesorowie? jak ogolnie na uczelni ?
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: onlyma »

Z tego co wiem to ogólne zadowolenie z wszystkiego . Ostatnio sama doszłam do wniosku, że gdyby mi się nie udało dostać na Polską uczelnie medyczną to pójdę do Lwowa. No i poza tym nie będę tam sama . A tak w ogóle to co za różnica gdzie? Jak ktoś się będzie chciał uczyć to czy Warszawa, czy Lwów, wszędzie uczą tego samego
gosc

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: gosc »

w jakim stopniu nalezy znac jezyk angielski zeby dostac sie na te studia, i zeby potem sie na nich utrzymac
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości