Czy umie ktoś rozwiązać to zadanie???

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
devilkin
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2005, o 01:00

Czy umie ktoś rozwiązać to zadanie???

Post autor: devilkin »

pacjentom dwoch dwudziestoosbowych grup w przedziale wiekowym 30-35 lat ,zmierzono cisnienei krwi i wykonano badanei ekg.pierwsza grupe stanowily osoby palace po okolo 20 papierosow dziennie prze ostatnie 10 lat przed badaniami,a grupe druga stanowily osoby niepalce.

postaw prawdopodobna hipoteze ktorej slusznosc sprawdzono,wykonujac przedstawione powyzej badania.
bagatha

Re: Czy umie ktoś rozwiązać to zadanie???

Post autor: bagatha »

to raczej proste
dowiedz sie, jaki wplyw na ekg i cisnienie krwi maja papierosy.
i hipoteza gotowa
pozdrowienia!
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Czy umie ktoś rozwiązać to zadanie???

Post autor: alces »

bagatha pisze:to raczej proste
dowiedz sie, jaki wplyw na ekg i cisnienie krwi maja papierosy.
i hipoteza gotowa
pozdrowienia!
jesli juz wiemy jaki wplyw maja papierosy na ekg i cisnienie to raczej mamy wniosek, hipoteza to przypuszczenie, a wiec sadzimy ze cos takiego mam miejsce, i we wniosku argumentujemy to jaki ma wplyw

jesli sie myle czekam na kometarz, ale uwaz moja odp jest dobra, a wiec hipoteza moze brzmiec
np. palenie ma negatywny wplyw na uklad krwionosny czlowieka

znajac wyniki mozemy postawic wnisek:
np. palenie ma negatywny wplyw na stan ukladu krazenia, gdyz powoduje podwyzszenie cisniania krwi oraz oslabienia miesnia sercowego (stawaim ze tak jest, ale nie jestem tego poewna na 100%), czego konskewencjami moze byc zawal serca
bagatha

Czy umie ktoś rozwiĄzać to zadanie???

Post autor: bagatha »

zgadzam sie z Tobą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości