Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

jaga_09
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2008, o 20:03

Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: jaga_09 »

Pilnie potrzebny mi opis diety dla Mieszanki Bernardyna !

Moja sunia ma 3 lata (14.07.2005 .r. )

Waży 52 kg i już ledwo się rusza , niechce biegać a nieje dużo /

Pokarm :
KOSTKI WĘDZONE I NIEWĘDZONE
KIEŁBASA
SZYNKA
RAPKI
LOTKI

potrzeban mi dieta dlaniej do chemy ją dopuścić a i jeszcze jedna sprawa moja matka nieda 50 zł na suchą karme czy badanie dla psa /
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: malwka »

Kolejna osoba, które chcedopuścić mieszankę. Zastanów się!

1)Nie dosyć, że pies ledwo się rusza jak to napisałaś (Idź do weterynarza jak najszybciej!) to jeszcze chcesz narazić ją na dodatkowy stres i zagrożenie związane z ciążą i odchowaniem szczeniąt!

2)Skoro rodzice nie chcą dac na suchą karmę to skąd szynka, kiełbasa? I jak wyobrażasz sobie sytuacje kiedy suka urodzi przypuśćmy 8 szczeniąt? Je też trzeba odchować, wykarmić a wizyty u weta, szczepienia? Wszystko kosztuje!

3) No i poruszana tysiące razy sprawa przepełnionych schronisk Co zrobisz ze szczeniakami? masz już dla wszystkich domy? Dal dwóch może? A co jeśli urodzi się więcej? Do worka i w rzekę?

Pomyśl raz jeszcze
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: Aniaww »

Mam psa mieszanego, z obciążeniem dysplazją, po zabiegu nacięcia mięśni przywodzicieli ud. To byłoby okrutne dla niej dopuszczać ją, bo ciąża wiąże się z dodatkowym obciążeniem stawów, a i tak ma z tym problem. Pomijam kwestię schronisk - chociaż jest bardzo ważna, ale zwyczajnie z miłości do mojego psa nie pozwolę aby urodziła szczeniaki. Chociaż jest piękna i kochana i chętnych na małe mam na pęczki.

Przemyśl to jeszcze.
jaga_09
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2008, o 20:03

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: jaga_09 »

no może przesadziłam mówiąc , że ledwo się rusza

Ale chodzi mi o to , że niechce jej się biegać a po przejściu dłuższego dystansu strasznmie zipie a kwestia dopuszczenia jest taka , że ona będzie miała cieczke dopiero za ok. 6 miesięcy jeśli by teraz miała nie dopuściła bym jej bo szkoda było by mi psa , żeby miśka ciepriala wiem jakie są konsekwencje zzbyt dużej wagi a dotego ciąża /

Kwestia małych :

Nigdy nie utopie piesków ani nie oddam ich do schroniska bo wiem jakie tam mają warunki .
A jeśli chodzi o osoby , które chcialby by psiaki to chętnych jest nawet 10 osób i małe trafiły by do dobrych domów z ogrodami i dobrą opieką .

Wiem że małe to wydadki i jestem nato przyszykowana a kwestia karmy jest taka , że mój pies niechce jej jeść dlatego moja mama nieda 50 zł na karme
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: MatiGl »

50 utrzymanie dorosłego owczarka niemieckiego kosztuje 5zł dziennie, że to bernardyn, to zje pewnie trochę więcej w każdym razie miesiąc żarcia dla psa wychodzi jakieś 150zł
jaga_09
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2008, o 20:03

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: jaga_09 »

MatiGl pisze:50 utrzymanie dorosłego owczarka niemieckiego kosztuje 5zł dziennie, że to bernardyn, to zje pewnie trochę więcej w każdym razie miesiąc żarcia dla psa wychodzi jakieś 150zł

A jaki to ma związek z tematem

Ludzie litości mój pies NIECHCE SUCHEJ KARMY !
Descrete
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:27

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: Descrete »

Powinnaś zacząć suczce gotować:
1. Ryż
2. Warzywa: marchewka, pietruszka, seler, buraczki
3. Mięso: wołowina, drób + podroby (żołądki, serca, wątroba)

Powyżej wymienione produkty nalżey zmieszać w proporcji 1:1, czyli 1/3 ryzu, 1/3 mięsa i 1/3 warzyw.

A teraz co do kwestii szczeniąt? Po co chcesz dopuszczać suczkę? Wiesz ile jest już psów, którym nie dane jest zaznać ludzkiej miłości? Po co zabierać im szansę na lepsze życie, na dom, na właściciela, na chwilę czułości? Po co produkować rasopodobne szczeniaczki, skoro takich na świecie są miliony, a każdego dnia miliony z nich umierają bo ludzie nie są świadomi krzywdy jaką wyrządzają zwierzętom nie kontrolując rozmanżania! I jeszcze jedno: hodowanie zwierząt zostawmy tym, którzy się na tym znają, czyli hodowcom. Masz suczkę, kochaj ją, opiekuj się nią - ale nie rozmnażaj! A najlepiej wysterylizuj: zapobiegniesz wielu chorobom i nieplanowanym ciążom.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: Aniaww »

Sterylizacja doskonale usuwa nieprzyjemne dolegliwości związane z cieczką, oraz nie obciąża psa ciążą.
jaga_09
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2008, o 20:03

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: jaga_09 »

wielkie dziki za odp.

A i jeszcze 1 chodze z nią na dłuższe spacery i jak przychodzi do domu to niema siły na nic mam zacząć stopniowo z nią chodzić coraz dłużej czy moge odrazu przejśćź na 2 x większą dawke ? ale to chba zawałem grozi /
Descrete
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 10:27

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: Descrete »

Zabieraj suczkę na spacer częściej ale krócej - stopniowo wydłużając spacery. Jak suczka reaguje na inne psy - bawi się z nimi, biega? Czy widać wtedy po niej zmęczenie?
jaga_09
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2008, o 20:03

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: jaga_09 »

Niebiega za psami
1. Niechce jej się
2. w stosunku do 70 % jest agresywna

a RYŻ NIE TUCZY ?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: Aniaww »

Wiesz co, a ja ci powiem tak - mało który pies szaleje za suchą karmą. Nie chce - nic jej nie będzie, poczekasz kilka dni i pewnie zacznie jeść. Skoro ma problem z otyłością taka krótka głodówka nie zaszkodzi.

Każdy pies niemal woli mięsko i papuludzkie". Moja po rozpuście na wycieczkach, kiedy wszyscy ją karmią czym popadnie, nawet 3-4 dni buntuje się i próbuje czekać na lepsze jedzenie. Wystarczy konsekwentnie dawać do miski karmę, po kilku dniach na pewno zacznie ją jeść.

Najlepszym rozwiązaniem jakie znam jest zakup karmy dla leniuszków - sprzyjającą odchudzaniu. I wytrwale czekać aż zacznie ją jeść, nie dając jej innego pokarmu.

Zrozum - mieszanki robione samemu wymagają naprawdę dużej wiedzy, a ty jej nie masz - zresztą ja też nie, więc bez urazy. Moje próby skończyły się zapaleniem stawów, które na odpowiedniej karmie znikły same.

To ty decydujesz o tym co pies je, a nie pies.
cebula
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2008, o 00:11

Re: Dieta dla mieszanki bernardyna ! PILNE !

Post autor: cebula »

Tak źle odżywianej sucerasy olbrzymiej zafundowanie ciąży to spore ryzyko uśmiercenia jej. To po pierwsze. Odpowiednie odchowanie szczeniątbernardyna do wieku, w którym mogą zostać oddane nowym właścicielom przy przeciętnym miocie 6-8 szczeniąt to koszt 1-4 tys. złotych.

Ja mam pytania do Ciebie:
1. Po co Ci hodowla kundelków skoro nie stać Cię nawet na wykarmienie jednego psa?
2. Czy zdajesz sobie sprawę jak wielką wiedzę trzeba posiadać, żeby utrzymać sukę w ciąży, a później jej szczenięta były należycie odchowane?
3. Czy myślisz, że zarobisz na tym interesie?
4. Co zrobisz z psiakami jeśli urodzi się ich 12?
5. Czy wiesz, że zajmowanie się całodobowo kilkoma szczeniętami to jak zajmowanie się całodobowo kilkorgiem dzieci?

Może zamiast odpowiadać po prostu wybij sobie z głowyhodowlę". Wygląda na to, że jesteś nieletni - tym bardziej.

Oto prawidłowy jadłospis hodowlanej suki bernardyna:
jeśli sucha karma to nie za 50zł ale za jakieś 200zł za worek
suplementy na stawy, które powinna otrzymywać całe życie - jakieś dodatkowe 100zł miesięcznie
To jest absolutne minimum.
Jeśli jedzenie gotowane lub surowe to jakieś 30kg mięsa miesięcznie, owoce, warzywa, suplementy. Koszt będzie podobny lub nieco mniejszy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość