Długowłosy owczarek niemiecki

Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: Aniaww »

Daj jej zabawkę do gryzienia w zęby. Jeśli nie przestanie - zostaw ją. Czesanie jest przyjemne, przynajmniej w przypadku mojego psa, więc pewnie zrozumie. Z czasem zabawka może przestać być potrzebna. Przydatne są długie zabawki, które możesz przytrzymać jedną ręką, moja miała długą różową gumową kość.

Co do gryzienia - faktycznie powinno pomóc. A na pewno i od razu przestańcie reagować - cofać ręce, szarpać się, bo pies prawdopodobnie pomyśli że się bawisz. Warto wprowadzać komendę jakąś, u nas jest tonie gryź", z czasem skojarzy to i wystarczy przypomnieć. Nie wiem czy to reguła, ale moja przestaje kiedy trzymam dłoń prosto, bez ruchu. No - moja teraz bardzo rzadko chwyta za dłonie, ale w czasie zabawy niekiedy się rozpędzi.
dr.puniszman
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2008, o 23:50

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: dr.puniszman »

Witaj

Co do oduczenia skakania, to porostu nie reagować, nie głaskać psa jak skacze tylko gdy już da sobie spokój go pogłaskać. co do czesania ja swoje owczarki czeszę raz w tygodniu, chyba ze jest okres linienia to raz dziennie lub co 2 dni,

Co do spacerów gdy widzisz psa z naprzeciwka obok gdzie kolwiek postaraj sie zwrócić psa uwagę na siebie np zabawką lub smakołykiem .


Pozdrawiam Paweł
pawel.kruszek
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2008, o 21:04

Re: Długowłosy owczarek niemiecki

Post autor: pawel.kruszek »

co do szkolenia to aby psa wyszkolic trzeba znać podstawy tresowania i ich sie trzymać.
Osobiście polecam stronke

Kod: Zaznacz cały

members.westnet.com.au/b-m/index.html
Jeżeli bedziecie stosowac sie do zasad z tej strony to szybko zobaczycie efekt. Ja mam długowłosego owczarka niemieckiego ( wabi sie Nero ) ma skończone 3 miesiące a nauczył sie tak dużo że sam jeszcze w to nie wierze. Potrafi takie rzeczy jak: siad, leżeć( waruj ), bierz, nierusz, przyjść do nogi na zawołanie albo gwizd, zdechł pies ( kładzie sie na bok i sie nie rusza ), czołgaj sie, hop ( wskakuje tam gdzie mu pokaże oczywiście narazie na mała wysokość), chodzenie na luźne smyczy ale togo to go akurat nie uczyłem uwadziłem go na smycz i od samego poczatku idzie przy samej nodze.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2008, o 21:48 przez pawel.kruszek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość