Globalne ocieplenie vs. epoka lodowcowa

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Jak sądzicie czy bliżej nam do globalnego ocieplenia czy kolejnej epoki lodowcowej ?

Zdecydowanie globalnego ocieplenia
0
Brak głosów
Prawdopodobnie globalnego ocieplenia
8
62%
Zdecydowanie epoki lodowcowej
0
Brak głosów
Prawdopodobnie epoki lodowcowej
3
23%
Klimat wcale się nie zmienia, wszystkim się tylko tak wydaje
1
8%
Nie mam zdania na ten temat
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: DMchemik »

taki paradoks: we wrześniu 2004 roku na pierwszej stronie faktu ukazało się zdjęcia zaludnionej plaży i napis jak byk:Taka będzie zima", potem na swięta faktycznie zimy nie było i zaraz na początku roku ukazał się artykuł, który rozpoczynał się tak:Sprawdziły się zupełnie nasze prognozy dotyczące zimy". A co było dwa tygodnie po tym artykule? Pisali o tym, że atak zimy, że paraliż w miastach itp, itpPytanie: jak na początku zimy (bo na początku stycznia) można powiedzieć, że sprawdziły się ich prognozy tymczasem zima wtedy przyszła spóźniona, ale przyszła i trzymała praktycznie bez przerwy do 11 marca, jak już tu pisałem poprzednio. Właśnie za takie coś nie lubię gazety Fakt, bo jest nieprofesjonalna!
jaka¶tam

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: jaka¶tam »

Wczoraj porównywano temperatury z zeszłej zimy w róŻnych miejscach na ziemi. Wszedzie było podobnie jak w Polsce, róŻnica ogromna.
Jedynie na Syberii było -30-pare a teraz jest -50-pare.
Podobno jak powieje ze wschodu to sie u nas znacznie ochłodzi po 20 stycznia. Będzie więc okazja sprawdzić, czy przsłowia sie sprawdzają :)
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: jillian »

Podobno przylatują już bociany, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Ptaki wyczuwają pogodę i wydaje mi się ze te bociany wogóle nie odleciały dociepłych krajów".

A jeśli chodzi o efekt cieplarniany, to tak jak juz wcześniej ktos pisał, że zawsze był i będzie. A jego głównym sprawcą jest para wodna a nie dwutlenek węgla. W skali globalnej na badania klimatyczne wydaje sie grube pieniądze. Tak ogromne fundusze klimatolodzy zdobywają strasząc planetarną karastrofą zawinioną przez człowieka.

Tak na prawde co około 100tys lat Ziemia zmienia swoją orbitę osiągając raz kształt prawie kolisty, a potem elipsy. Wtedy na przemian występują glacjały i okresy ciepłe. My obecnie znajdujemy się w fazie stabilnego ocieplenia.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: tin »

Niestety temperatura ma spaśc dosyć radykalnie. szkoda tych biednych ptaków które zbyt wczesnie wróciły. Co one wtedy zrobią
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: muppet »

tin pisze:szkoda tych biednych ptaków które zbyt wczesnie wróciły. Co one wtedy zrobią
Bocianami na pewno sie ktoś zajmie Nie martw sie tin
jillian pisze:A jeśli chodzi o efekt cieplarniany, to tak jak juz wcześniej ktos pisał, że zawsze był i będzie.
- moj prof. od ekologii tez tak uważa i chyba coś w tym jest. Moze niebył i jest - ale po prostu co pewien czas sie pojawia. I padło akurat na nas. Ale prawdą jest ze my mu w tym troche tez pomagamy.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: tin »

Bociany jak bociany-zima tez dzieci noszą
Chodzi mi głównie o te setki małych ptaszków, które choc mamy dopiero styczeń, już dzielnie śpiewaja mi za oknem.
Maciej_słonik
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2007, o 00:44

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Maciej_słonik »

a czytałem ze klimat w naszej strefie w ciagu najbliższych 100 lat ulegnie duzemu ochlodzeniu
Eko8
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2007, o 13:13

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Eko8 »

Wydaje mi sie ze nasza pogoda a raczej jej anomalie spowodowane sa nadmiernym eksploatowaniem zasobow ziemi, niszczeniem lasow,globalizacja i efektem cieplarnianym. To fakt że efekt cieplarniany jest zjawiskiem naturalnym lecz przez rozwoj techniki i co za tym idzie gospodarki został znacznie przyspieszony. zwiekszenie wielkosci produkcji zwierzecej jak i materialenej ciagnie za soba ogromne niebezpieczeństwo które zreszta kazdy widzi na dworze za oknem. dawniej wygladalo to troche inaczej wiosna lato jesien zima ale poprzez degradacje srodowisk naturalnych mozemy spodziewac sie ujednolicenia pogody i średnich temperatur.choc statystyki pozostana niezmienne mozna zaobserwowac to na wielu wykresach temp.w wieloleciu dla poszczególnych mijsc naszego krauj ja przytocze ostatni rok 2006 bardzo ciepłe lato 35stopni ciepła lipiec suchy! styczen dosc ciepły a tu nagle -34stopnie amplituda temp wzrasta a odczuwalne skutki temperaturowo-pogodowe ujednolicaja sie. Klimat powoli (w skali wielolecia dyrastycznie) sie ociepla co ciagnie za soba szereg katastrof srodowiskowych gospodarczych i społecznych. nadchodzi armagedon Irak i iran pod przykrywka Dżichadu walcza o wodekto widzial walczyc o wode jeszcze 50 lat temu!
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: DMchemik »

a tymczasem po św. Fabianie prawdziwa zima nastanie
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: tin »

Dziś jak wracałem z fizyki przekonałem się na własnej skórze, że zima nadchodzi.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Anex »

szykuje się mróz -1517 stopni i podobno zima potrwa do marca.
RastaEko
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2007, o 21:41

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: RastaEko »

Eko8 wraca jeko RastaEko

[ Dodano: Sob Sty 27, 2007 20:37 ]
no w koncu zima przyszła i zasypało nam Poznań(znowu bedziemy słyszec komentaze dziennikaży- zima ponownie zaskoczy.ła drogowców )
Ursus
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2008, o 17:51

Zmiany klimatu

Post autor: Ursus »

Zna ktoś jakieś fajne strony na temat zmian klimatu? Potrzebuję materiałów do prezentacji na ten temat. Przyczyny, skutki, objawy (np. topnienie lodowców) itp. Jakby ktoś miał coś ciekawego to bardzo proszę pisać. Z góry dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości