Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gumiś88
Posty: 391
Rejestracja: 6 lip 2007, o 20:04

Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Gumiś88 »

Właściwie jak w temacie , moje pytanie brzmi jak jest w Polsce z przeniesieniem na inną uczelnię? Przypuścmy że dostałem się do PAM do Szczecina. Sam jestem z Wodzisławia Śląskiego a więc dobre pare stów km. Ale po pierwszym roku chciałbym sie starac o przeniesienie np na Katowice na Medycynę na drugi rok aby kontynuowac naukę.

Mam wogóle takie szanse?
Czy są istotne różnice programowe?
Co będą brali pod uwagę?

Proszę o Pomoc osób które w miarę orientuja się w temacie.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: karinia »

dołączam się do zapytania
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Agalek »

Możesz się przenieść pod warunkiem uzyzkania zgody Dziekanów obu uczelni i pod warunkiem nadrobienia ewentualnych różnic programowych.na PAM histologia zaczyna sie dopiero w drugim semestrze i kończy się egzaminem w sesji zimowej na drugim roku, natomiat w Katowicach,z tego co wiem trwa wyłącznie pierwszy rok, dlatego będąc już na drugim roku musiałbyś jeden semestr histo nadrobić, uczęszczając na zajęcia z pierwszym rokiem. Nie wiem jak jest z innymi przedmiotami, typu historia medycyny, która na PAMie jest również na drugim roku, a na wielu inych uczelniach na pierwszym.gdyby tak było byłbyś również zobowiązany do uczestnictwa w zajęciach pierwszego roku.
Gumiś88
Posty: 391
Rejestracja: 6 lip 2007, o 20:04

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Gumiś88 »

no dobrze a pomijając różnice programowe.

Z praktycznego punktu widzenia jest takie przeniesienie możliwe ? Czy tylko jest to teoretyczna opcja? Tzn jak zapatrują się dziakani na takie rzeczy i czy idą uczniom na ręke czy raczej utrudniają
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Agalek »

Jasne, że jest możlwe. Trzeba złożyć tylko odpowiednie podania do Dziekanów obu uczelni i czekać na ich pozytywne (najczęściej) rozpatrzenie.
Ale ja i tak polecam PAM
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: karinia »

A jak to wygląda przy przeniesieniu na uczelnie różniące się hmm prestiżem? Powiedzmy z Białegostoku do Krakowa?
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Agalek »

Przenoszenie się tylko ze względu na prestiż miasta? Nieeee.
Ale wszystko wygląda tak samo+odpowiednia średnia ocen.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: karinia »

Chciałabym się przenieść w razie czego do Krakowa, bo blisko domu, nie ze względu na prestiż
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Padre Morf »

Agalek pisze:Ale wszystko wygląda tak samo+odpowiednia średnia ocen.
Różne kryteria rekrutacji mogą stanowić problem. Nie wiem jak teraz ale za czasów jak w Białymstoku wymagali biol-chem-fiz były trudności z przeniesieniem sie np. z Poznania.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: vegul »

tak jak juz wczesniej Agalek, napisal(a) glowna sprawa jest odrobienie roznic programowych i oczywiscie zgoda dziekanow uczelni. Szczegolnie takze chodzi o ilosc godzin z danych przedmiotow (jezeli nie sa takie same) i ewentualnosc ich odrobienia.
pzdr serd
bloom_89
Posty: 73
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:10

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: bloom_89 »

Czyli jest to możliwe. uff. a czy komuś tu na forum udało się przenieść z Bydgoszczy (lek) do Łodzi na lek lub woj-lek?
Awatar użytkownika
Alchemist
Posty: 80
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 16:04

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Alchemist »

Znam przypadek gdzie dziewczyna nie mogła przenieść się z krakowskiej medycyny do lublina na lek na UJcie studiowała dwa lata i nawet dobrze jej szło. Z tego co pamietam to atmosfera w krk jej nie odpowiadała,a pozatym do lublina miałaby dużo bliżej z rodzinnego miasta- niestety na przeniesienie zgody nie wyraziła AM w Lublinie(!)
pppppp
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:57

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: pppppp »

Skoro są takie problemy przy przeniesieniu się na inną uczelnie to pewnie nie będzie takiej mozliwości, ale mimo wszystko zapytam : czy można się przenieść na medycynę z innego kierunku ? jakiegokolwiek kierunku ? Wiem, że medycyna jest dość specyficzna i ciężka, ale jednak polonista może się przenieść na matemtyke itp nawet na prawo mozna sie przenosić.(oczywiście to tylko przykłady)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości