Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

zastanawiam się co lepsze. w tym roku kończę LO i będę składać papiery na polibudę. tylko nie wiem, który kierunek wziąć. co będzie bardziej przyszłościowe
myślałam też o studiowaniu 2 kierunków naraz- z jednego zrobić inż+mgr, a z drugiego tylko inż. tylko od czego zacząć? i żeby tak zacząć, żeby więcej przedmiotów przepisali.
a może lepiej studiować tylko 1 z nich a jako drugi wziąć biotech.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

ja tam zawsze polecam swoja ukochaną technologię chemiczną
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

a co polecasz, żeby przez wakacje nadrobić coś z maty i fizy? w LO miałam podstawę, a nie chcę doznać szoku na pierwszych zajęciach
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Medycyna Lwów »

po technologii ma sie tytuł inżyniera też wiec wg mnie sie abrdziej opłaca. Inżynierów teraz rynek pracy potrzebuje, bo ich mało jest.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: nxxx »

To po chemii na politechnice nie jest się inżynierem?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Medycyna Lwów »

umiesz czytać ze zrozumieniem
technologia chemiczna jest na politechnice, politechnika=inż.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Korczaszko »

tylko, że z Twoich słów wynika, że po chemii na politechnice nie ma się inż. wynika że technologia jest lepsza, bo daje ten tytuł:P więc czytanie ze zrozumieniem jest ok, ale lepsze pisanie też by sie przydało:P
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

Kaamil, tylko, ze ja wyraźnie napisałam, że składam na Politechnikę
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

na naszym wydziale jest obecnie 5 kierunków:

Chemia

Technologia chemiczna (jak dla mnie kwiat tego wydziału )

Inżynieria chemiczna

Makrokierunek (technologia+inżynieria)

Biotechnologia (międzywydziałowe)

i po każdym kierunku ma się się stopień inżynieria, bo to uczelnia o tym decyduje, a nie kierunek.

Natomiast kierunek chemia to sie dopiero okaże, gdzie znajdą zatrudnienie absolwenci (miejmy nadzieję, że z tytułem inżyniera nie trafią do gimnazjów), ale największe perspektywy daje technologia chemiczna oraz makrokierunek.

PS natomiast Batha, nie ma sie co przerażać fizyką, bo i tak się ją zaczyna od podstaw na studiach, ja np miałem w praktyce fizykę tylko rok w liceum i też dałem radę, aczkolwiek zadania z fizyyki trochę dały mi w kość, bo trzeba nad nimi myśleć i komobinować (tego ma ta fizyka nauczyć inżyniera, kojarzyć pewne fakty ze sobą), jednak zakres owych zadań nie wykracza poza to, co jest na wykładach. Naprawdę polecam Ci chodzić na wykłady z fizyki, które dla technologi chemicznej prowadzi naprawdę bardzo dobrze prof. Kochowski. ja do czwartego roku uważałem jego wykłady za najlepsze na studiach pod względem merytorycznym.
Kaamil pisze:umiesz czytać ze zrozumieniem
technologia chemiczna jest na politechnice, politechnika=inż.
jak wyżej napisałem taki kierunek jest także na politechnice
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

no właśnie, Technologia jest bardziej przyszłościowa, ale po Chemii jest fajniejsza specjalność (jak dla mnie- Bioanalityka). Myślałam, też żeby robić 2 naraz, ale nie wiem, czy ma sens robić 2 podobne kierunki.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DMchemik »

w takim razie polecam ci indywidualny tok studiowania, praktycznie nie da się u nas studiować dwóch kierunków jednocześnie, bo to już masochizm, jedynym wyjściem jest wspomniany ITS
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Gekon »

Sorki ,ze sie wtrace ale slyszal ktos o secjalizacji chemia kryminalistyczna vel. Sądowa( procz UJ ) ?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Batha »

nie wiem jak na PŚ, bo na PW ITS dostają tylko reprezentanci Polski na IChO. a ja nawet w finale polskiej nie byłam. Czy tu jest tak samo?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości