Dlaczego żół stepowy nie chce się obudzić?

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
nitka07
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2008, o 08:39

Dlaczego żół stepowy nie chce się obudzić?

Post autor: nitka07 »

Witajcie, pomóżcie, bo nie wiem , czy juz iść do weterynarz, czy to normalne, że moja żółwica przespała w kuchni na ogrzewanej podłodze całą zimę i nie chce się obudzić? Żyje, bo się rusza, daliśmy jej pić, jeść, kąpana byłą, smarowana oliwką i śpi dalej. Może jest chora? Czy to norma. Ubiegłej zimy wcale nie spała!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Dlaczego żół stepowy nie chce się obudzić?

Post autor: Pablo »

Bo żółwie również zimują ale można dzięki odpowiednim warunkom zniechęcić je do tego. Nie wiem czy Ty celowo go wprowadziłaś w zimowanie czy nie, ale nie powinna robić tego osoba nie doświadczona bo żółw może nawet się nie obudzić. Również żółwia trzeba karmić w okresie zimowania.

Jeśli dalej będzie taki stan proponuje wybrać się do weterynarza co by czasem nie było za późno.
nitka07
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2008, o 08:39

Re: Dlaczego żół stepowy nie chce się obudzić?

Post autor: nitka07 »

Pablo dzięki za odpowiedź. Słuchaj - mój żółw sam zapadł w ten stan. Najgorsze jest to, że on spał na ciepłej podgrzewanej podłodze, a nie w lodówce jak zaleca sę w tym artykule. A jeszcze gorsze jest to, że w mojej miejscowości żaden weterynarz nie zna się na żółwiach! dziura! Boję się, że on zdechnie jak go kurcze wybudzić.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Dlaczego żół stepowy nie chce się obudzić?

Post autor: Pablo »

Rozmawiałem dzisiaj z opiekunem z zoo i on powiedział, że jeszcze nic straconego. Musisz żółwia wsadzić do bardzo ciepłego pomieszczenia np. terrarium i obserwować.
Jeśli żółw jest kiepski to nie powinno się go wprowadzać w zimowanie zresztą jest ono nie potrzebne jeśli nie chcemy rozmnażać żółwi. Możesz również żółwia obmywać ciepłą wodą i czekać aż wybudzi się.

Ale szczerze mówiąc musisz być gotowa na wszystko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość