Triops

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Triops

Post autor: Phacias »

Ostatnio dużo czytałem o Triopsach i dowiedziałem się, że posiadają twory zwane oczami naupliusowymi. Nigdzie jednak nie było wyjaśnione, co to jest i do czego służy. Czy ktoś mógłby, proszę, rozwinąć temat?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Triops

Post autor: Pablo »

Z tego co wyczytałem z wikipedi to oczy naupliusowe to to samo co oczy proste. A oczy proste to:
Oczy proste, ocelle, oczka, narząd zmysłu wzroku wielu bezkręgowców, o prymitywnej budowie – zazwyczaj to struktura charakteryzująca się soczewkowatym obszarem kutikuli znajdującym się nad obszarem komórek siatkówki. Informują o świetle lub jego braku, percepują ruch.
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: Triops

Post autor: Phacias »

Dzięki, a czy ktoś może mi powiedzieć ile trwa okres przetrwalnikowy Triops Cancriformis od złożenia do wyklucia? Ja dostałem cysty w piasku i wsadziłem je zgodnie z instrukcja (jakaś wiki czy coś) do wody. Od kilku dni sie moczą i nie wykluły się jeszcze. Czy muszę coś dolać, czy może czymś nakarmić? Dodałem odrobinę wody z innego samodzielnego akwarium, żeby miały co jeść zaraz po wykluciu.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Triops

Post autor: Norbi »

Kod: Zaznacz cały

terrarium.com.pl/zobacz/triops-ssp-przekopnice-178.html
czytałeś ten artykuł?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości