Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: dingbat »

może zespół chorobliwej nadpobudliwości
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

skończycie medycynę to sie dowiecie
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: doktor »

lung pisze:
ja najpierw proponuję się dostać na medycynę
A co to ma wspolnego z dostaniem sie? moze ktos cierpi na ZChNd i chce sie pouczyc bochenka w wakacje
W Łodzi czytanie Bochenka jest wskazane. Pituchowa to zdecydowanie za mało. Dodatkowo skrypty + dobre atlasy anatomiczne oraz słowniki mianownictwa anatomicznego(Fenais, Sobotta).
Anatomia jest bardzo pożytecznym i istotnym przedmiotem w pracy lekarza. Jak bardzo, okazuje się podczas wykonywania zawodu.
Mózg zwykle robi się z Gołąba(prof anatomii w Łodzi, już nie żyje).
Dociekliwość w nauce na pierwszych latach medycyny poszerza przyszłe horyzonty lekarza-trepa i powoduje, że uprawianie tego zawodu staje się ciekawsze niż tylko odfajkowywanie standardów. Praca , która staje sie rutyną nie przynosi satysfakcji.
Czytanie anatomii w wakacje przed rozpoczęciem 1 roku wydaje się być pożytecznym wprowadzeniem w świat medycyny oraz ułatwia jej naukę na 1 roku.
Warto zwrócić przy okazji uwagę na mianownictwo łacińskie , które jest wymagane.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

doktor pisze:W Łodzi czytanie Bochenka jest wskazane. Pituchowa to zdecydowanie za mało.
Wkucie Pituchowej i doczytanie z Bochena powinno wystarczyć. Do tego atlas Sobotty ew. Yokochi do szpilek. Prawda jest taka, że wiekszosc studentów jest tak samo zainteresowanych anatomią jak sytuacją polityczną w Myanmarze czy innym egzotycznym kraju.
doktor pisze:Dociekliwość w nauce na pierwszych latach medycyny poszerza przyszłe horyzonty lekarza-trepa i powoduje, że uprawianie tego zawodu staje się ciekawsze niż tylko odfajkowywanie standardów.
Na pierwszym roku głownie trzeba sie nauczyć:
a)gdzie na wydziale są kible
b)gdzie jest tanie ksero
c)gdzie można tanio zjeść nie rujnując kieszeni
Na tym skupia sie studencka dociekliwość.
doktor pisze:Warto zwrócić przy okazji uwagę na mianownictwo łacińskie , które jest wymagane.
Zgadzam sie to trzeba wykuć. Na blache - genitivy nazw mile widzane.
konturek

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: konturek »

Ludzie nie straszcie.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: serine »

Jestem osoba bardzo odpowiedzialna i zdaje sobie w pelni sprawe z tego ze bedac lekarzem bede odpowiedzialna za ludzkie zycie. Aby byc pewna siebie w tym zawodzie i rzeczywiscie pomagac ludziom musze miec oparcie we własnej wiedzy, a watpie zebym miala czas na nauczenie sie tak dobrze anatomii bedac juz na studiach, bo z pewnoscia bedzie mi brakowalo czasu. Lubie chuchac na zimne stad w wolnych chwilach bede sie uczyla tego co z pewnoscia przyniesie mi korzysc potem, i reszcie z Was polecam to samo
konturek

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: konturek »

Brawo za podejście. Oby sami tacy lekarze byli.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:watpie zebym miala czas na nauczenie sie tak dobrze anatomii bedac juz na studiach, bo z pewnoscia bedzie mi brakowalo czasu.
To jest kwestia organizacji. Po pierwszym roku i tak wszystkie szczegóły wylecą z głowy. Prawdziwej anatomii nauczysz sie na klinikach.
serine pisze:Jestem osoba bardzo odpowiedzialna i zdaje sobie w pelni sprawe z tego ze bedac lekarzem bede odpowiedzialna za ludzkie zycie.
Owszem będziesz i trzeba o tym pamiętać. O tym, że liczy sie praca w zespole a nie bycie samotnym Rambo też. Nigdy nie jest tak, że życie ludzkie zależy tylko od jednej osoby. Nie przeceniajcie sie bo to może sie źle skończyć.
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: flexible »

serine pisze:Jestem osoba bardzo odpowiedzialna i zdaje sobie w pelni sprawe z tego ze bedac lekarzem bede odpowiedzialna za ludzkie zycie. Aby byc pewna siebie w tym zawodzie i rzeczywiscie pomagac ludziom musze miec oparcie we własnej wiedzy, a watpie zebym miala czas na nauczenie sie tak dobrze anatomii bedac juz na studiach, bo z pewnoscia bedzie mi brakowalo czasu. Lubie chuchac na zimne stad w wolnych chwilach bede sie uczyla tego co z pewnoscia przyniesie mi korzysc potem, i reszcie z Was polecam to samo
No nieźle Już czuje rat race !
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: scarlett89 »

flexible pisze:No nieźle Już czuje rat race !
Może nie rat race. Może poprostu Serine rzeczywiscie sie nudzi w domu? Pewnie tak samo wzięłabym sie tak za przegladanie jakichs książek, gdyby nie praca na stażu i codzienne treningi. Jestem zawsze tak zmordowana wieczorem, że mi nie ksiązka w glowie teraz o tej porze roku. A zreszta po maturze z bioli mam trochę uraz do książek i ogolnie do nauki
Morfeusz pisze:Na pierwszym roku głownie trzeba sie nauczyć:
a)gdzie na wydziale są kible
b)gdzie jest tanie ksero
c)gdzie można tanio zjeść nie rujnując kieszeni
Na tym skupia sie studencka dociekliwość.
Święte słowa

A co do anatomii - jak wygląda dokładnie egzamin? Z ciekawości pytam - ostatnio kumpela z 1. roku wspominala o tym.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Padre Morf »

scarlett89 pisze:A co do anatomii - jak wygląda dokładnie egzamin? Z ciekawości pytam - ostatnio kumpela z 1. roku wspominala o tym.
teoretyczny (może być test, opisówka zależy od uczelni) i praktyczny czyli szpilki. Jak ja zdawałem (wieki temu ) to było o tyle śmiesznie, że najpierw był egzamin praktyczny a potemn teoretyczny. Osoba, która nie zaliczyła praktyki nie mogła przystąpić do teoretycznego. Wyniki z praktycznego podawali w dzień egzaminu teoretycznego. Były osoby, które przyszły na pisemny i musiały wracać do domu bo oblały szpilki i nie zostały dopuszczone do pisemnego.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: Medycyna Lwów »

mnie takowe szpilki czekają juz w poniedziałek - dziś pisaliśmy spr. semestralny - szpilki z 2 semestru, ale zapewne nie zaliczyłem bazówek tzw. - ale egzamin najważniejszy. CO dos zpilek to w takiej Łodiz cyz Lublinie nie ma - u nich odp. ustna rpzy preparacie z tego co wiem od koleżanek z LO - u nas spzilki są nie tylko na preparatach ale i na wszelkich zdjeciach typu rtg, CT, MR etc. - dziś było szpilka na zdjęciu przykładowo z cholecystopankreaografii (tak się top bodajże zwie), a 0,5 min na zorientowanie sie co to ejst jest zdecydowanie za mało - bardzo zabawnie /
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Anatomia na pierwszym roku wydz. Lekarskiego.

Post autor: scarlett89 »

Trzymamy kciuki Będzie dobrze!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości