Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: coleopter »

Pasjonuje się roślinami owadożernymi (i nie tylko) i chcąc poszerzać swoją wiedzę, wymieniać się doświadczeniami oraz wymieniać się nasionami, bulwami i wreszcie roślinami wpadłem na pomysł założenia ogólnopolskiego stowarzyszenia hodowców (miłośników,. .) roślin owadożernych. Napiszcie co o tym myślicie ?
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: shetanii »

Był taki pomysł na forum wyłącznie o owadożerach, wymiany mozna tam uklepać, ale stowarzyszenie jest raczej trudne do zrealizowania, a już na pewno na takim forum.
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: coleopter »

jest raczej trudne do zrealizowania, a już na pewno na takim forum.
Czym w to forum ustępuje innym ?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: Jakusz »

Być może małej ilości entuzjastów chętnych, aby założyć stowarzyszenie
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: coleopter »

Oczywiście dałbym ogłoszenia na innym forum (największe forum o rośl. owadożer.), poszukałbym ludzi na wystawach ale chciałem wiedzieć czy ktoś z tego forum wyraża zainteresowanie tym projektem - jeden założyciel to za mało
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: shetanii »

W tym, że jest mało wyspecjalizowane w tym kierunku.

Z tego co doszliśmy na innym forum założycieli musi być conajmniej 3 pełnoletnich, ponad 2000 userów na specjalistycznym forum i chętnych nie było Tak samo jak chętnych na członków kiedy się dowiedzieli że istotą stowarzyszenia jest nie tylko zrzeszanie hodowców, ale też jakieś działania i potrzebne by było płacenie choć niewielkich składek na rok.
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: coleopter »

Tak 3 osoby - powiedzmy ja 1, drugą już znalazłem, 3 ?
Drobne składki są konieczne, nie tylko z powodu braku funduszy na jakieś działania, ale wykluczą one z grona osób naprawdę zainteresowanych osoby, powiedzmyze słomianym zapałem".
Raz w roku można by zrobić wystawę - zjazd wszystkich hodowców wraz z ciekawszymi okazami. Z miejscówką do takich spotkań nie było by problemu, gdyż ogrody botaniczne chętnie wspierają przedsięwzięcia tego rodzaju.
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: shetanii »

Gorzej z dojazdami i ustaleniem terminu.

Wybacz sceptyzm, ale siedze na specjalistycznym forum już jakis czas i wiem jak wygladają te wszystkie zloty, dodatkowo 60% osob hodującyh owadozery i piszących się na to ma poniżej 18 lat.

Były zloty, probowano organizowac zjazd i cieżko zebrać nawet 10 osób. Połowa deklarujących się nie przyjechała nawet po darmowe roślinki, które rozdawał przy okazji zjazdu organizator.
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: Stowarzyszenie hodowców roślin owadożernych

Post autor: coleopter »

shetanii pisze:Gorzej z dojazdami i ustaleniem terminu.

Wybacz sceptyzm, ale siedze na specjalistycznym forum już jakis czas i wiem jak wygladają te wszystkie zloty, dodatkowo 60% osob hodującyh owadozery i piszących się na to ma poniżej 18 lat.
Sceptycyzm jest tu nawet wskazany Co do innego (specjalistycznego) forum to ja także na nim siedzę i dodałem kontynuację poprzedniego tematu.
Z wiekiem osób jest rzeczywiście nieciekawie. Musi być minimum 3 osoby pełnoletnie jako założyciele ale przy stowarzyszeniu zwykłym - takim uproszczonym (powinno się nazywać niezwykłe), a przy takim podstawowym stowarzyszeniu z pełna osobowością prawną 15 osób. Z tym że to z 15 osobami pełn. założycielami może przyjmować darowizny a to z 3 nie. To z 3-ema musi się utrzymywać wyłącznie ze składek członkowskich - a chciałem, aby duża część kasy była od sponsorów

Dlatego apeluje do osób pełnoletnich ! - Odezwijcie się do mnie na tym forum lub lepiej - na maila: [at].pl lub gg: 6271898. Wiem że jest takich osób nie 15 ale o wiele więcej (nawet na tym forum). Korzyści z tego stowarzyszenia bedą naprawdę wielkie !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości