Matura z matematyki obowiązkowa

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: dawidw »

Co do religii:
"Gazeta Wyborcza": Aż 61 procent uczestników sondażu PBS DGA opowiedziało się przeciwko temu, aby religia była jednym z przedmiotów do wyboru na maturze.
Za religią na maturze opowiedziało się 32 proc. respondentów , a 7 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Na pytanie, czy państwo powinno finansować zabiegi in vitro, choć nie akceptuje ich Kościół -tak odpowiedziało 54 proc. badanych przez PBS DGA,nie - 40 proc., zaś 6 proc. uczestników sondażuGW wybrało warianttrudno powiedzieć".

Myśle, że będziecie mieli czas na matematykę
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

nie panikujcie tak. teraz program z matmy jest uproszczony że jakoś się zda. A do przyszłym medyków powiem to, że teraz wiele AM nie wymaga już fizyki.
dla mnie zdanie polskiego to koszmar, nie wiem jak zgadnąć co pod lir miał na myśłi. w matmie jest wszystko konkretnie, a polski to taka zgadywanka
Rae
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2008, o 19:17

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Rae »

Jak to jest z tą maturą- jeśli urodziłem się roku 1990 to piszę ją!? wychodzi na to że nie, natomiast jeśli udałem się do technikum wypada że piszę ją razem z 91 rocznikiem!? Pytam się jaka to sprawiedliwość że licealiści z 90 rocznika nie piszą a ja tak!? Rozumiałbym to jeśli ustawa ta byłaby wprowadzona w życie przed wybraniem szkoły a ja się dowiaduję już po fakcie. Nawet nauczyciele nie wiedzą jak to jest z technikum. Jeśli ktoś jest naprawdę obyty w tym temacie to proszę o pomoc
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

nie liczy się kto kiedy się urodził, ale w którym roku pisze mature (lub zaczął szkołę ponadgimnazjalną?).
Rocznik nie- bo co jeśli ktoś nie zdał? dlatego rok urodzenia nie ma tu znaczenia

przed maturą robiłam z kol. kilka zadań. jedno brzmiało mniej więcej tak: w stopie miedzi z cyną jest 30% miedzi. oblicz, ile jest cyny w 60 kg stopu (były inne liczby). zadanie na poziomie szkoły podstawowej. więc kilka % już macie gwarantowane
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Mrówek »

batha pisze:dla mnie zdanie polskiego to koszmar, nie wiem jak zgadnąć co pod lir miał na myśłi. w matmie jest wszystko konkretnie, a polski to taka zgadywanka
polski dla mnie był straszny lałam wodę bo co pisać co autor miał na myśli kiedy pisał Matematyka uczy logicznego myślenia a to trudna sztuka. Religii na maturze bym jakoś nie widziała bo niby jak miałby wyglądać ten egzamin?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Korczaszko »

Mr&#xF3wek pisze:Religii na maturze bym jakoś nie widziała bo niby jak miałby wyglądać ten egzamin?
a dlaczego nie ktoś idzie do seminarium mógł to zdać jako przedmiot dodatkowy (jak wiedzę o tańcu). a jak miałoby to wyglądać? normalnie

polski jest ważny bo jednak poznajemy dziedzictwo kulturowe, które tworzy nasza tożsamość narodową ^^ ale rozumiem Twój ból
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Ziutaa »

bardzo dobrze, ze matma bedzie obowiązkowa, nauczycie się logicznego myślenia. Matma stała sie na studiach jednym z moich ulubionych przedmiotów, żałuje teraz ze jej nie zdawałam na maturze - bo wbrew opinii jest to prosty przedmiot bo logiczny - i tak jak wczesniej ktos napisał mozna dostać duzo%% na maturce, matma to kwestia treningu i myślenia
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Korczaszko »

ludzie matmy i fizyki nie lubią, bo w okół nich narasta legendanajtrudniejszych i najcięższych przedmiotów więc co oni się będą męczyć skoro to taklie trudne. a na poziomie podst. w LO matma jest na prawdę prosciutka ^^ nie wiem jak z poziomem rozszerzonym, bo nie miałam okazji go zaznać
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Batha »

o Chemii też jest taka opinia (że jest ciężka)

na matmie są tablica, z których można wyczytać wzorki

a matura z religii? pewnie będzie m. in jakieś wypracowanie
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Ziutaa pisze:bardzo dobrze, ze matma bedzie obowiązkowa, nauczycie się logicznego myślenia. Matma stała sie na studiach jednym z moich ulubionych przedmiotów, żałuje teraz ze jej nie zdawałam na maturze - bo wbrew opinii jest to prosty przedmiot bo logiczny - i tak jak wczesniej ktos napisał mozna dostać duzo%% na maturce, matma to kwestia treningu i myślenia
Gadanie. Dla jednego proste, dla innego nie. Równie dobrze można twierdzić, że język polski jest prosty - dla jednego jest, dla innego nie.

A poza tym - nie martwcie się - MEN wpadł na pomysł, aby o matury nie można było nie zdać. Po prostu nie ma progu zdawalności, a porcenty przeliczane są na punkty, więc na studia humanistyczne matematyką nikt nie będzie się przejmował, na przyrodnicze podobnie, a potencjalnie matematycy nie mają się czego obawiać.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Korczaszko »

to po co ją zrobią Oo bo nie mają na co kasy wydawać. psychopaci
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: Ziutaa »

dokładnie, ja na I semestrze mialam matme na poziomie bardziej rozszerzonym niz poziom rozszerzony w LO i strasznie sie tego balam. ale spokojnie dalam rade i to w pol roku pojelam tyle materialu! wiec jesli mi sie to udalo to ludziom tym bardziej uda sie zdac podstawe z matmy uczac sie przez 3 lata w lo z ta swiadomoscią maturki. Ludzie uczcie sie ścisłych przedmiotow, to odciąża umysł, serio
A co do tego polskiego - najbardziej mnie na maturze denerwowal ten klucz wedlug ktorego jest sprawdzana praca tak naprawdę zero swobody pisania i formulowania wlasnych mysli, ja caly czas sie tylko zastanawialamco mogl mieć autor na mysli to jest takie troche chore. ludzie powinni uczyc sie swobody pisania. jedyne co mi sie w miare podobalo to te pytania do tekstu bo mozna bylo zgranąc sporo punktow.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: Matura z matematyki obowiązkowa

Post autor: BioDan »

no właśnie, podobno z tymi kluczami jest beznadziejnie. To już sie chore robi, za chwile bedzie tak jak na matmie, że ten sam wynik=to samo uzasadnienie na maturach bedzie musialo byc i j. polski bedzie scislylthahaha
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość