Biologia medyczna

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
biedronka1631
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 13:37

Biologia medyczna

Post autor: biedronka1631 »

Witam!
W tym roku chce rozpocząć studia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im.Jana Kochanowskiego w Kielcach, na kierunku biologia nauczycielska, a po licencjacie chcę zrobić specjalizację biologia medyczna(zawsze chciałam zostać lekarzem, ale niestety miałam zbyt mało punktów z matury). Mam jednak wątpilwości co mozna robić po skończeniu takiej specjalizacji. Może mi ktoś napisać coś więcej? Z góry dziękuję życzliwym osobom:)
POZDRAWIAM
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Biologia medyczna

Post autor: lung »

Po mgr zrobisz doktorat z bio medycznej i pojdziesz na ktoras uczelnie medyczne wykladac biologie na kierunku lekarskim - bedziesz gnebic studentow za to ze chcialas byc lekarzem ale zrezygnowalas bo nie chcialo Ci sie jeszcze raz sprobowac przygotowac
biedronka1631
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 13:37

Re: Biologia medyczna

Post autor: biedronka1631 »

heh. no gnębienie studentów niezłe:) a coś jeszcze? Czy jeśli zrobie tego magistra po biologii nauczucielskiej to jest równoznaczne z tym ze pozostaje mi tylko zawód nauczyciela?
YouG
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2008, o 11:11

Re: Biologia medyczna

Post autor: YouG »

Z tego co wiem, na biologii nauczycielskiej jest nieco odmienny program nauczania, znaczna czesc przedmiotow jest troche okrojona a duzo wage przywiazuje sie do takich przedmiotow jak dydaktyka, pedagogika. Jesli nie zamierzasz pracowac jako nauczyciel, lecz isc w kierunku kariery naukowej (doktorat itp) to lepiej wybierz biologie klasyczna bo bedziesz lepiej wyszkolona aby sie specjalizowac w takich dziedzinach jak biologia medyczna.
biedronka1631
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 13:37

Re: Biologia medyczna

Post autor: biedronka1631 »

Aha rozumiem, a co jeśli zrobiłabym tą specjalizacje po normalnej biologii(nienauczucielskiej) to gdzie mozna wtedy pracować po biologi medycznej? I chodzi mi o prace w zawodzie a nie np o konserwacje powierzchni plaskich:)
Paulinka:)
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2008, o 10:37

Re: Biologia medyczna

Post autor: Paulinka:) »

Witam:)
Kończe właśnie licencjat z biologii. Zamierzam robić specjalizację (na magisterskich) biologia medyczna, czy wie ktoś jakie będą na tym kierunku zajęcia? a przedewszystkim czy dużo jest chemii? i czy wogóle jest chemia
prosze od odpowiedź
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biologia medyczna

Post autor: Savok »

Paulinka:), a to na uczelni nie latwiej sie dowiedziec zamiast zmuszac ludzi do grzebania po necie?
Paulinka:)
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2008, o 10:37

Re: Biologia medyczna

Post autor: Paulinka:) »

Ale przeciez ja nikogo nie zmuszam
jeżeli ktoś jest miły i wie cokolwiek na ten temat to nie powinno mu to sprawić kłopotu, a skoro ja pisze na forum tzn.ze nie mogę sie wybrać na uczelnie.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2008, o 13:40 przez Paulinka:), łącznie zmieniany 1 raz.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Biologia medyczna

Post autor: Batha »

Paulinko, Savok, chciał Ci uświadomić, że tu wiele info możesz nie znaleźć. tu jest wiele osób, co dopiero wybiera się na studia
nawet nie podałaś nazwy uczelni. Bo to chyba też od niej zależy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości