egzamin gimnazjalny

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: mila1301 »

mona gratuluję
Anielica88, może i nie jest ważne, tylko jeśli jesteś dobrą uczennicą i dostaniesz mało pkt to wszyscy w szkole się później dziwią, i nauczyciele i uczniowie. Chociażby przykład mojej koleżanki, która, choć wzorowa, dostała 64pkt.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: ulala »

nxxx pisze:Dla jednych to ważne, dla drugich nie W końcu to ocena i wynik 3 lat nauki
zgadzam się
ten egzamin wbrew pozorom nie jest sztuką dla sztuki i nie jest wyczynem dostać się i być pierwszą osobą nad kreską.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Anielica88 »

jak dla mnie to i tak bzdura bo nikt nie jest az taki genialny by trafiac w klucz testow ktore jak wiecie sa nie zawsze oczywiste i na najprostszych rzeczach mozna sie podtkanac ale to nie znaczy ze nawet najlepszego ucznia nalezy przekreslic.Jedni maja wiedze ale niezbyt wyskoki iloraz inteligencji i na odwrot. Kazdy stres kaze nie zrozumienie pytania moze dyskwalifikowac piszacego. Liczba pkt naprawde o niczym nie swiadczy zwlaszcza ze prace sa sprawdzane przez roznych ludzi i w roznym czasie, przy czytaniu 100 raz pracy zwyczajnie czlowiek nie zawsze ocenia adekwatnie.Takie moje mile zdanie.Pozdrawiam
iwona1992
Posty: 110
Rejestracja: 6 maja 2008, o 16:51

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: iwona1992 »

To może ja tez się dołączę

Nie zaznajomiłam się z tematem od poczartku, ale myslę, że nie namieszam.

U mnie w szkole wyniki bardzo dobre, prawie wszyscy zadowoleni. Najmniejszy wynik 24. Największy 98 (pisany tylko egzamin zczęści mat-przyr) Drugi wynik 97 (Pisany tylko hum nie będe ukrywać, to Ja ) . Z osób piszących obie częsci najw. 92.

Nauczyciele zadowoleni, mamy największa średnią w powiecie, po szkołach prywatnych .

Co do poziomu egzaminu. Ogólnie nie wydaje mi sie on zbyt trudny. Ale trudniej chyba napisać część humanistyczna, bo tam trzeba sie wstrzelić w klucz z zadaniami otwartymi, nie wystarczy sama wiedza, tylko potrzeba jeszcze szczęścia, bo jak to zawsze z językiem polskim bywa jeden egzaminator może dać Ci maksymalna ilość punktów, a drugi za tą samą prace tylko połowę. Kwestia szczęścia chyba. Z mat-przyr to już chyba lepiej, w końcu istnieje raczej tylko jedna poprawna odpowiedź, a każda droga dojścia do niej (poza spisaniem) jest odpowiednia. Ważny jest zapis toku myślenia

Do liceum dostane się bez problemu (jako laureat), wybieram się do Cieszyna, ktos jeszcze z tych okolic jest?
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: nxxx »

Anielica88 pisze:ak dla mnie to i tak bzdura bo nikt nie jest az taki genialny by trafiac w klucz testow ktore jak wiecie sa nie zawsze oczywiste i na najprostszych rzeczach mozna sie podtkanac ale to nie znaczy ze nawet najlepszego ucznia nalezy przekreslic.
Możesz jasniej?

Powiem tak, moim zdaniem wynik testu nie musi o niczym świadczyć, ale moze. Jak ktoś ma 5 pkt, a ktos inny 95 pkt, to to mówi samo za siebie. Jeśli to kogoś zmobilizuje do pracy, a kogoś innego upewni, że nie jest taki znowu beznadziejny, to imho ok.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Korczaszko »

akurat wg mnie test gimnazjalny nie jest taką loterią patrząc na wyniki w mojej klasie raczej odzwierciedlił nasze umiejętności ^^ heh ale kiedy to bylo
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: nxxx »

Korczaszko pisze:patrząc na wyniki w mojej klasie raczej odzwierciedlił nasze umiejętności ^^
Też mi się tak wydaje. Wszyscy mieli mniej więcje podobne wyniki, bo chodzili do tej samej klasy
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Korczaszko »

no nie chodziło o podobność chodziło o to kto planował LO (niliczni) mieli raczej wysokie wyniki (choć były dwa wyjątki) kto planował zawodókę lub technikum miał wyniki 20-50. moja klasa to były orły
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: nxxx »

U nas wiekszość (~93%) idzie do tego samego LO
Biorotka
Posty: 94
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:33

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Biorotka »

U mnie w klasie zauważyłam, że wyniki często różniły się od ocen i nie pisze tutaj o sobie Osoby, które mialy wysoka srednia napisały egzamin na ok. 70 pkt. To dopiero było zdziwienie.
rafal07
Posty: 64
Rejestracja: 26 sty 2008, o 19:29

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: rafal07 »

Różnica bierze się stąd, że egzamin ten bardziej skupia się na mierzeniu umiejętności, rozumowania, myślenia, a dopiero w dalszej kolejności na wiedzy. Nie ma tam chociażby zadań typu: podaj datę bitwy., jak miał na imię., podaj definicję liczby Pi, do każdego państwa dopisz jego stolicę. Niektóre z tych pytań mogłyby się pojawić, ale trzeba by na nie odpowiadać na podstawie tekstu! Celem egzaminu gimnazjalnego nie jest odtwarzaniepamięciówki"! Dlatego jest on dobrym pomysłem (według mnie).
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: ziabol »

gimnazjum jest ogólnie instytucją bezsensu.
najgorsze jest że kolejne roczniki KUJą do tego egzaminu nie rozumiem bo się opierdizelałam całe gimnazjum i dostałam się prawie tam gdize chciałam. prawie ale nie jest źle. Nie żałuje mojego skromnego 69
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: nxxx »

Heh no dokładnie, w kółko przerabianie tego samego z myślą tylko i wyłącznie o egzaminie, jest głupie. IMHO zamiast tego powinno się wepchnąc do gimnazjum więcej materiału, żeby odciązyć liceum. Robienie ciągle testów na lekcjach dla mnie jest bez sensu.
rafalgaida pisze:Niektóre z tych pytań mogłyby się pojawić, ale trzeba by na nie odpowiadać na podstawie tekstu!
No nie do konca, chyba 2 lata temu trzeba było podać daty rozbiorów, a rok temu podpisać państwa na mapce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości