Czy to moŻliwe? Para róŻnokolorowych bli¥niąt?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Maravil

Czy to moŻliwe? Para róŻnokolorowych bli¥niĄt?

Post autor: Maravil »

Swego czasu pojawił się artykuł w pewnym tabloidzie o tym, Że w Wielkiej Brytanii urodziła się para bliźniąt dwujajowych. Niby nic specjalnego tylko, Że jedno było koloru białego drugie czarnego. Potem na tapetę wzięli to panowie z Antyradia. Zadzwonili do genetyka z pytaniem czy to moŻliwe. Ten stwierdził, Że absolutnie nie i Że to jest bzdura wyssana z palca. A ja mam pytanko czy to równieŻ jest nie moŻliwe jeśli matka i ojciec są mulatami? Ojciec ma AaBb matka tak samo czyli teoretycznie dzieci teoretycznie mogą mieć aabb (białe dziecko) AABB (dziecko czarne). Jeśli to jest nie moŻliwe to pytanko dlaczego? Tylko nie śmiejcie się ze mnie bo z genetyki to ja Żółtodziób zupełny jestem.

Pozdrawiam
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Czy to moŻliwe? Para róŻnokolorowych bli¥niĄt?

Post autor: tagitsu »

Maravil pisze:Ojciec ma AaBb matka tak samo czyli teoretycznie dzieci teoretycznie mogą mieć aabb (białe dziecko) AABB (dziecko czarne).
Dla mnie to co napisałeś jest logiczne (pamiętam takie zadanie z dziedziczeniem koloru skóry), ale jak to jest w praktyce to nie mam pojęcia.
Adolph
Posty: 20
Rejestracja: 22 gru 2005, o 22:08

Re: Czy to moŻliwe? Para róŻnokolorowych bli¥niĄt?

Post autor: Adolph »

Bliźniaki dwu jajowe powiadasz jedno rasy białej drugie czarnej to ci odpowiem jak najbardzie I GENETYKA NIE MA TU NIC DO RZECZY po prostu ta pani odbyła stosunek z dwoma ruznymi panami (jeden bialy drugi czarny) i kazdy pan zapłodnił jedną komórkę jajową. Taki przypadek był kiedyś w Szecji i jak matka tych dzieci chciala zaskarzyc ojca o alimenty (dzieci były białe) to po porownaini genow dzieci ojca i dzici okazało sie ,że tylko jedno jest jego, ojcem drugiego dziecka był inny facet którz z nią współrzył. A dzieci urodziły sie jako blizniaki dwujajowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości