Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe ?

Tak
31
66%
Nie
12
26%
Nie mam zdania
4
9%
 
Liczba głosów: 47

Polakko

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Polakko »

W Polsce nie ma, koncernu zajmujacego siebudowa i modernizacją elektrowni atomowych. Więc najprawdopodobniej budowałby ją francuski koncern, a nie nasi rodacy (których to idealnie określili niemcy w reklamie MM), którzy nie dośćŻe wynosiliby z budowy co sięda to jeszcze zawyŻaliby koszta a material kupowali na lewo on Józia z cementowni :) W dziseijszych czasach elektrownie budujawyspecjalizowane koncerny, które zajmuja sieich późniejszą koserwacją i modernizacją i wtedy to oni są odoppwiedialni za róŻne wypadki, a nie jak u nas nigdy nie wiadomo dlaczego i kto zawinił. A atak wszystko jest jasne.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Mawr »

Chlamydocassis pisze:Chodziło mi o to że rosjan nauczyła raczej dużo katastrofa w latach 80.
Nastepna katastrofa pewnie rowniez duzo ich nauczy. Dlatego powtarzam lepiej by nie uczyli sie w polsce.
racoon88
Posty: 76
Rejestracja: 30 mar 2006, o 19:28

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: racoon88 »

Polakko pisze:nasi rodacy (których to idealnie określili niemcy w reklamie MM), którzy nie dośćże wynosiliby z budowy co sięda to jeszcze zawyżaliby koszta a material kupowali na lewo on Józia z cementowni
To nie jest przypadkiem głupi stereotyp? Polacy może nie są idealni, ale nie wszyscy są złodziejami.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Guru »

Polakko pisze:nasi rodacy (których to idealnie określili niemcy w reklamie MM), którzy nie dośćże wynosiliby z budowy co sięda to jeszcze zawyżaliby koszta a material kupowali na lewo on Józia z cementowni
żalosne
DaimoN
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 07:20

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: DaimoN »

Oczywiście, że jestem za. Elektrownie jądrowe są bardziej wydajne i co najważniejsze przyjazne dla środowiska. Kiedy w Polsce zacznie się budować elektrownie jądrowe, inne państwa będą czerpały energię z bardziej wydajnych żródeł jak chodżby antymateria, jest ona jednak bardzo niestabilna i trwają badania nad bezpieczeństwem tego rodzaju energii w instytucie CERN. Polecam książkęAnioły i Demony Dana Browna. Antymateria jest tam bronią w rękach satanistycznej sekty, która ma na celu zniszczenie Watykanu. I tu pojawia się kolejny problem. Terroryzm. Myślę, że spekulacje na temat budowy elektrowni atomowej w Polsce będą jeszcze długo trwały. Z pewnością będziemy potrzebowali silniejszego żródła energii. Co to będzie?Cóż, pożyjemy, zobaczymy.
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Teba »

Książka Dana Browna?! Czytałem, ale to nie jest literatura naukowa! Treść tej książki to fikcja
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Vinci »

Ja tez czytałem ta ksiazke, kod Leonarda da Vinci tego samego autora tez szkoda słow. Co do elektowni w polsce to mysle ze todobry pomysł tylko znajac masze realia wszystkie odpady trafia gdzes na wysypisko, do rzeki lub morza i poczkają sobie az ktos je znajdze i zrobi aferę, powołaja komisje sledczą, ktos pod sie do dymisjii, elektrwnia nie bedze miala pieniedzy, przestanie dzialac, cos pojdze nie tak i bedzemy mieli 2gi czarnobyl ]
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Teba »

Vinci pisze:Ja tez czytałem ta ksiazke, kod Leonarda da Vinci tego samego autora tez szkoda słow. Co do elektowni w polsce to mysle ze todobry pomysł tylko znajac masze realia wszystkie odpady trafia gdzes na wysypisko, do rzeki lub morza i poczkają sobie az ktos je znajdze i zrobi aferę, powołaja komisje sledczą, ktos pod sie do dymisjii, elektrwnia nie bedze miala pieniedzy, przestanie dzialac, cos pojdze nie tak i bedzemy mieli 2gi czarnobyl ]
Nic dodać nic ująć
do Vinci

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: do Vinci »

Jeśli chodzi o czarnobyl to weź moŻe przeczytaj sobie artykuł, który ukazał się w kwietniowym numerze ¦wiata Nauki i nie będziesz wtedy powtarzał mitu o Czarnobylu tak jak to robią wszyscy.
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Ambasador »

DaimoN, sądze ze powinienes sięgnąc do fachowej literatury odnośnie antymaterii, bo jak narazie to lezy ona w sferze fizyki teoretycznej nie ma czegos takiego na ziemi a to co jest napisane w literaturze pięknej to fokcja nie mająca pokrycia z rzeczywistościa sądze ze zanim ktokolwiek bedzie do jakichkolwiek celów uzywał antymaterii to juz nie będzie na świecie nas ani naszych dzieci, wnuków prawnuków
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Vinci »

Jeśli chodzi o czarnobyl to weź może przeczytaj sobie artykuł, który ukazał się w kwietniowym numerze Świata Nauki i nie będziesz wtedy powtarzał mitu o Czarnobylu tak jak to robią wszyscy
Nie wie mo jaki mit ci chodzi ale to co napisałem napewno do niego nie nawiazuje, jesli jzu to tylko do wybuchu a ten chyba nie jest w sferze mitycznej i zdarzył sie naprawde
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Gosiaczek »

Nie chcę zeby w Plsce budowano elektrownie jądrowe. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której awaria spowodowałaby silne napromieniowanie ludzi wystarczy wspomnieć ile następstw spowodowala awaria reaktora w Czarnobylu. tyle dzieci urodzilo się z ciężkimi chorobami. NIE
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Chlamydocassis »

Gosiaczek pisze:Nie chcę zeby w Plsce budowano elektrownie jądrowe. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której awaria spowodowałaby silne napromieniowanie ludzi wystarczy wspomnieć ile następstw spowodowala awaria reaktora w Czarnobylu. tyle dzieci urodzilo się z ciężkimi chorobami. NIE
Ja chcę ponieważ poprzez spalanie węgla w kotłowniach i innego typu elektrowniach również dostarcza środków mutagennych co powoduje rodzenie się dzieci z wadami genetycznymi. Wybór jest prosty- elektrownia jądrowa może dać kilkadziesiąt razy więcej energii niż stare elektrownie węglowe czy jakieś tam inne i właśnie w celach ekologicznych się je buduje. A co do Czrnobyla, to skoro elektrownie jądrowe tak bardzo zagrażają naszemu życiu to sprawdź sobie ile jest w Europie elektrowni jądrowych i ile z nich wybuchło czy spotkała je inna katastrofa. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości