Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Laura »

Ja jakoś nigdy nie przekonałam się do futer. Szczerze mówiąc - prędzej zdecydowałabym się na jakiś kożuszek .

Ale póki co chodzę w płaszczu
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Timi »

Takiego filmu to jeszcze nie widziałem , zwierze z uciętymi stopami i obdarte ze skóry wije się z bulu. Nie mam mowy o futrze
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

mnie jakos film nie poruszyl. taki sobie. widzialem gorsze, ale zaden mnie nie przekonal do tego stopnia zebym byl przeciw naturlanym futrom.
ale fakt ze lepiej juz jakis kozuszek jak mowila laura
zreszta ja i tak w futrze chodzil nie bede , preferuje plaszcze
yuastina

Re: Naturalne futra

Post autor: yuastina »

to cos strasznego jak tak mozna zabijac bezbronne i takie kochaniutkie zwierzaczki .
miejmy szacunek dla nich
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Naturalne futra

Post autor: ziomalka »

ja zawsze byłam przeciwna naturalnym ftutro, bo prawda jest taka, że to jest bardzo brutalne traktowanie zwierząt, zamiast od razu zabić, ludzie zwyczajnie się nad nimi znęcają podobnie jak była pare lat temu afera i warunakmi, a jakich sa przewożone konie do rzeżni . smutne, ale prtawdziwe . niestety
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Naturalne futra

Post autor: Chlamydocassis »

Guru pisze: a co do filmow o traktowaniu zwierzat polecam miedzy innymi filmy o kuchnii chinskiej gdzie m.in. gotuje sie zywe koty.
Koty, świnie, psy, krowy. co to za różnica
Ardea pisze:
Takie jest Twoje zdanie i w porządku. Tak jest łatwiej myśleć.
Jedząc mięso łatwiej jest nie myśleć o tym.często ludzie narzucają sobie taki punkt widzenia, z którym im się żyje wygodniej. Niekoniecznie to musi wyglądac tak w waszym przypadku, ale z tym się często spotykam. Ogladałam sporo filmów o chowie i uboju zwierząt rzeźnych, wiele ujęć były naprawdę bardzo drastycznych. Słyszałam tez relacje osób, które miały z tym bezpośrednią stycznosć, które to potwierdziły (nie tylko wegetarian). To mnie skutecznie zniechęciło do odrzucenia mięsa, przede wszystkim dotyczy to tzw. mięsa pochodzącego masowego chowu zwierząt.
Na przykład znajomi, którzy jedzą mięso nie chcieli nawet spojrzeć na takie filmy. Rozumiem ich, bo w moim przypadku znaczniełatwiej się je ogląda mając świadomość, że takie rzeczy nie dzieją sie między innymi za moją sprawą. Niektórzy natomiast po obejrzeniu stwierdzająco za okrucieństwo, bezduszność itp.", ale jest to chwilowe wrażenie, po kilku dniach z radością zasiadają do kotleta i starają się nie pamiętac o tym co widzieli, żeby kotlecik nie przestał smakować (jednak własne przyjemności biorą górę). Trochę to dla mnie sprzeczne zachowania, lekka hipokryzja.
Nie zamierzam nigdy nikogo przekonywac do niejedzenia mięsa czy nienoszenia futer. Decyzję każdy musi podjąć sam. Każdy żyje wg,. własnych priorytetów - dla jednych ważna jest n.p. zawsze własna wygoda i przyzwyczajenia, których nie są w stanie poświęcić, dla innych natomiat istotniejsze są idee.
Nigdy nikogo nie neguję za to, że je mięso. I nienawidze gdy ktos próbuje mnie krytykowac z mój styl życia i mój sposób myślenia. Nie jest to łatwa droga ale zyje w zgodzie z sobą samym a to jest naprawdę dla mnie bardzo ważne i daje mi w życiu olbrzymią satysfakcję! To tylko i wyłącznie moja sprawa!


Dobrze gada Polać jej
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Teba »

Ja uważam że futra wcale nie są takie ładne. Najładniej wyglądają na swoich naturalnych właścicielach, czyli futro norki na norce. 150 norek na futro?! to jest okrucieństwo. Bo jest wiele ubrań z bardziej przyjaznych materiałów. Po co więc chodzić w futrach?
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Naturalne futra

Post autor: Twincast »

Uważam, że zabijanie zwierząt, tylko dla czyjegoś luksusu jest bezsensowne. Przeceiż człowiek nie musi już zabijać zwierząt, żeby móc się ubrać!
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: Naturalne futra

Post autor: Ambasador »

taka jest smutna rzeczywistość, ze dla pieniędzy ludzie zrobią wszystko widziałem kiedys film jak dwaj chinczycy NA ŻYWCA obdzierali ze skóry norkę tacy ludzie nie powinni życ!
Krzyster

Re: Naturalne futra

Post autor: Krzyster »

BoŻe co za okrucieństwo Nie wytrzymałem do końca. Powiem Wam tylko jedno! Jeśli kiedykolwiek spotkam na swojej drodze takiego skurw to go zabije a przynajmniej pozbawie toŻsamości. BoŻe jak tacy ludzie w ogóle mogą chodzić po naszej planecie, rozumiem ze człowiek musi jakoś zarabiać ale znam bardziej humanitarne metody zabijania zwierząt (jeśli w ogóle morderstwo moŻe być humanitarne). Zaraz chawtne!
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: MiRACiDiUM »

Najładniej wyglądają na swoich naturalnych właścicielach, czyli futro norki na norce
Podzielam Twoje zdanie Teba. nie wiem jak można obwiesić się np. lisem. Widziałem ostatnio taką panią. miała lisa, który miał nawet łapki.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Naturalne futra

Post autor: Chlamydocassis »

Guru pisze:jaki cmentarzyk? co to za myslenie? nigdy bym tak nie pomyslal ze mam na sobie 150 zwlok, tak samo jak nigdy nie mysle przy jedzeniu miesa ze jem zwloki. jakies absurdalne myslenie. jemy mieso bo jest smaczne i zdrowe. nosimy futra i skory bo sa wygodne i dobrzemozna je przygotowac, i sa lepsze od sztucznych ktore jeszcze dlugo nie dorownaja naturalnym.
Jak ja Ciebie nie lubię za to myślenie. Zrozum że nosisz futro tylko i wyłącznie dla własnej pychy i wygody! Wolisz ubrać się w futro (przykładasz rękę do śmierci niewinnych zwierząt) zamiast wybrać inne odzienie (i bez przesady z tą chemicznością kurtek czy butów, przecież są zakłady które się tym zajmują).
I Ty się uważasz za biologa. wstyd, biolog ma szacunek do natury, tego się uczy od dziecka!
Krzyster
Posty: 12
Rejestracja: 6 mar 2006, o 23:30

Re: Naturalne futra

Post autor: Krzyster »

o wiele mniej drastycznie ale prawdziwie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości