Rodowód gryzoni.

Elzbietonka
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2008, o 11:20

Rodowód gryzoni.

Post autor: Elzbietonka »

Hejka
Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych
Wiem, ze istnieją organizacje, które zajmują się wydawaniem rodowodów.
Z tego co wiem, to rodowody z gryzoni mają szczurki, świnki i myszki.
Słyszałam o hodowli myszoskoczków (chyba HOPEX). Zwierzaki mają tam rodowody.

Jeśli załóżmy chciałabym mieć hodowlę chomików, to co muszę zrobić, by chomy uzyskały rodowody?
Czy np chomik musiałby być np.sprowadzony z zagranicy, by mógł mieć rodowód?
Takie samo pytanie mam odnośnie myszoskoczków, szylek i każdego innego gryzonia.
Bo w Polsce chyba nie ma takich stowarzyszeń, które wydają tym zwierzakom rodowody. (?)
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Rodowód gryzoni.

Post autor: Norbi »

rodowodów się nie wydaje sensie że można go wyrobić zwierzakowi, tylko są one wraz ze zwierzęciem które pochodzi z hodowli.
Elzbietonka
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2008, o 11:20

Re: Rodowód gryzoni.

Post autor: Elzbietonka »

No tak.
Tylko te rodowody też muszą się skądś brać.

A jeśli w Polsce nie ma np. szylek z rodowodem, to musiałabym kupić za granicą z hodowli, by moje szylki mogły mieć rodowód.
Ale jak np. chciałabym sama założyć hodowlę (no np tych szylek) i miałabym przykładowo rodziców z zagranicy i z rodowodami, to co wtedy trzeba zrobić, by ich młode mogły mieć rodowody?

Chodzi mi dokładnie o to, że np. świnki morskie mają związki, do których właściciele, hodowcy świnek morskich się zapisują. I te związki wydają gryzoniom rodowody.

A co trzeba zrobić, by można było dostać rodowód zwierzaka, którego związku nie ma.
O ile się tak da.

Bo np. nie ma żadnego związku hodowców myszoskoczków, a skoki zHopex mają rodowody.
Czy należą oni do jakiegoś związku za granicą?
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Rodowód gryzoni.

Post autor: Norbi »

Związek hodowców szynszyli w Polsce jesttak jak i wystawy szynszyli.
Trzeba zarejestrować swoje zwierzaki w związku aby potomstwo mogło mieć rodowód.

Co do tego pytania myślę, że trzeba byłoby dryndnąć lub napisać do związku hodowców danych gryzoni, ale i tak to bezsensu bo nie wiadomo nic o pochodzeniu danego osobnika, i czy jest to na pewno czysta rasa, bo np.dopiero wnukowie mogą być wyraźnymi mieszańcami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości