Biologia bez chemii

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
nikaten24
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2008, o 15:41

Re: Biologia bez chemii

Post autor: nikaten24 »

Sluchaj ja sie nie kloce to ty nie rozumiesz roznicy miedzy ocenami a wiedza. Zrozum na studiach jest tak, ze mozna zdac najciezszy egzamin nie potrafiac nic. Mozesz zdac mature na same 5 i nie umiec nic bo jest duzo osob ktore poprostu bezmyslnie ryja. Pojdziesz do pracy np jako nauczyciel biologii i bedzieszz dalej bezmyslnoie klepac wiedze z ksiazek do liceum, b o jak nie rozumiesz czego sie uczysz to tak wlasnie jest i takich nauczycieli jest mnostwo ze zadasz mu pytanie z poza materialu z ksiazki i sie rozklada bo gowno umie. Co z tego, ze wyryjesz na egzamin z chemii na pamiec wszystko i zdasz go na 5 jak pojdziesz do pracy do pierwszego lepszego labolatorium i Cie wysmieja bo tak naprawde nie masz nawet podstaw. Ja nie bede przekonywać Cie do swoich racji, bo dla mnie jest to bez sensu Studiowanie tym rozni sie od liceum ze w kiceum ucza ze tak jest a na studiach ucza dlaczego tak jest- i tutaj niestety tzreba rozumiec. Jestes jeszcze bardzo mlodziutka i zalezy Ci barzdiej na ocenach, niz wiedzy i ja to rozumiem i nie potepiam tego.

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 15:54 ]
a tak w ogole to powiedz mi co studiujesz? bo nie moge uwierzuc, ze sugerujesz, ze do studiowania biologii nie potzrebujesz fizyki, ani matematyki hahaha nie umiejąc fizyki nie jesteś w stanie zrozumieć nawet najprostszych zasad transportu w komorce a nie umiejac rózniczek i całek rozwiazac najprostszego zadania z chemii fizycznej i Błagam Cie ja nie powiedziałam ani razy, ze ktores z tych przedmiotów tzreba zdawac na maturze(załamka) poprostu musisz miec z nich wiedze!
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Biologia bez chemii

Post autor: Biochejter »

Nikaten24, nie Ty jedna studiujesz i popisywanie się elokwencją w taki sposób jak to robisz w każdym poście, średnio jest odbierane. I jak dasz 3 wykrzykniki a nie z 15 to też ludzie zrozumieją.

Dib00 wspominała że studiuje biologię na UAM, nie jest to już gimnazjalistka, że musisz jej tak barwnie (w złym znaczeniu tego słowa oczywiście) tłumaczyć jak to jest na studiach, bo widać dziewczyna się dobrze orientuje. Troche wyluzuj może
annaw
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2008, o 15:27

Re: Biologia bez chemii

Post autor: annaw »

Biochemister pisze:Nikaten24, nie Ty jedna studiujesz i popisywanie się elokwencją w taki sposób jak to robisz w każdym poście, średnio jest odbierane. I jak dasz 3 wykrzykniki a nie z 15 to też ludzie zrozumieją.

Dib00 wspominała że studiuje biologię na UAM, nie jest to już gimnazjalistka, że musisz jej tak barwnie (w złym znaczeniu tego słowa oczywiście) tłumaczyć jak to jest na studiach, bo widać dziewczyna się dobrze orientuje. Troche wyluzuj może
Uważam, że Nikaten24 ma racje. Studiuje się po coś, a nie po to, żeby mieć papierek Niektórzy studiują dla samego studiowania, a potem ucza moje dzieci i to jest straszne!
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Biologia bez chemii

Post autor: Dib00 »

nikaten24 pisze:Jestes jeszcze bardzo mlodziutka i zalezy Ci barzdiej na ocenach, niz wiedzy i ja to rozumiem i nie potepiam tego.
Daruj sobie ocenianie ludzi o których nic nie wiesz, po paru postach. Psychologiem nie jesteś.
Studiuję biologię na UAMie, nie uważam, że na tym kierunku nie potrzebna jest wiedza z fizyki, znowu wyciągasz jakieś wnioski z księżyca. Powiedziałam jedynie, że nie trzeba zdawać pewnego przedmiotu na maturze, żeby poradzić sobie z nim na studiach ! Tak samo jest z chemią.
I nie wkuwam niczego na pamięć
annaw pisze:Studiuje się po coś, a nie po to, żeby mieć papierek Niektórzy studiują dla samego studiowania, a potem ucza moje dzieci i to jest straszne!
Przepraszam bardzo - po pierwsze nie studiuję dla papierka i dzieci nie zamierzam w przyszłości uczyć. Nie oceniaj ludzi własną miarą.

Nie wiem w ogóle co wyszło z tej konwersacji - ja jedynie wyraziłam swoją opinię na temat tego, że jeśli startuje się na biologię nie trzeba zdawać chemii, bo i bez tego można sobie poradzić, a tu nagle się okazuje, że przez to jestem młoda, głupiutka, studiuję dla papierka i w ogóle nic nie wiem. No błagam, nie rozśmieszajcie mnie! Staram się być uprzejma, ale naprawdę nie mogę, kiedy lecą takie teksty.
hanka1414
Posty: 21
Rejestracja: 24 cze 2008, o 06:09

Re: Biologia bez chemii

Post autor: hanka1414 »

Czytając ostatnie posty troche mnie przerażacie
Ale tak na serio. Podstawy chemii to ja rozumiem tylko nie zabardzo ją lubie i tyle, poprostu nie wiem czy jest na studiach z nią ciężko i na co mam się psychicznie przygotować.

Dib00, a jaką ty wybierasz specjalizacje? Jakie są twoje doświadczenia na UAM? Myślałam, że może warto by było właśnie tam się starać na studia.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Biologia bez chemii

Post autor: badger »

hanka1414, ja też studiuję biologię na UAM. W liceum byłem na matfizie i na studia poszedłem bez podstawowej wiedzy z chemii, okazało się jednak że nie jest tak źle, na wykładach wszystko było od podstaw tłumaczone i nauka (z pomocą koleżanek) nie sprawiła mi problemu. Co do specjalizacji to ja będę na zoologii w instytucie biologii środowiska. Tam z chemią ma się minimalny kontakt, trochę większy z matematyką (szczególnie statystyka) Nie bój się chemii bo naprawdę nie ma czego!
Pozdrawiam
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Biologia bez chemii

Post autor: Dib00 »

hanka1414 pisze:Czytając ostatnie posty troche mnie przerażacie
Ale tak na serio. Podstawy chemii to ja rozumiem tylko nie zabardzo ją lubie i tyle, poprostu nie wiem czy jest na studiach z nią ciężko i na co mam się psychicznie przygotować.

Dib00, a jaką ty wybierasz specjalizacje? Jakie są twoje doświadczenia na UAM? Myślałam, że może warto by było właśnie tam się starać na studia.
Na UAMie z chemią nie jest źle i uważam, że jeżeli zechcesz, to na pewno dasz sobie radę:) W dodatku mniej jest tu teorii, a więcej ciekawych praktycznych zajęć A doktorzy działają na korzyść studenta
Nie wiem jak będzie u mnie ze specjalizacją, bo póki co nie jestem pewna, czy nie zmienię kierunku. Ale wybrałabym albo biologię molekularną, albo eksperymentalną. Musiałabym jeszcze poznać szczegóły na ich temat:)

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 23:52 ]
badger pisze:Co do specjalizacji to ja będę na zoologii w instytucie biologii środowiska
Ajajaj, coś czuję, że Cię nadal kusi ta herbatka
hanka1414
Posty: 21
Rejestracja: 24 cze 2008, o 06:09

Re: Biologia bez chemii

Post autor: hanka1414 »

badger, Dib00, bardzo wam dziękuje za pomoc
Zachęciliście mnie właśnie na te studia)
Jeżeli ide na coś co mnie interesuje to napewno przyłoże się do nauki
Pozdrawiam ]
tygrysiczka
Posty: 99
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:13

Re: Biologia bez chemii

Post autor: tygrysiczka »

hanka1414 pisze:Czytając ostatnie posty troche mnie przerażacie
Ale tak na serio. Podstawy chemii to ja rozumiem tylko nie zabardzo ją lubie i tyle, poprostu nie wiem czy jest na studiach z nią ciężko i na co mam się psychicznie przygotować.
hanka1414 nie przejmuj sie osobami które Cie tutaj tak straszą, bo wiem z doswiadczenia swojego i swoich znajomych studiujacych biologie, ze wcale nie musisz lubic chemii ani zdawac jej na maturze aby poradzic sobie na tych studiach. Znam masę osób które w liceum nie przykładały sie zbytnio do chemii, a na studiach radzą sobie świetnie z chemia, biochemia, takze nie zrazaj sie wypowiedziami co niektórych osób co prawda na biologii jest pare chemicznych przedmiotów, ale uczysz sie na nich podstaw chemii potrzebnych do zrozumienia roznych procesow biologicznych, jak ktoś chce się uczyć szczegółowo chemii to idzie na studia chemiczne
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Biologia bez chemii

Post autor: badger »

hanka1414, zapraszamy na biologię na UAM jest bardzo fajnie
Dib00 pisze:Ajajaj, coś czuję, że Cię nadal kusi ta herbatka
zoologię wybrałem jeszcze przed pójściem na studia
hanka1414
Posty: 21
Rejestracja: 24 cze 2008, o 06:09

Re: Biologia bez chemii

Post autor: hanka1414 »

tygrysiczka, dziękuje za pocieszenie ] psychicznie czuje się już dużo lepiej i teraz jestem juz zdecydowana co do wyboru studiów, mimo, że przedemną jeszcze troche czasu. Teraz tylko poszerzanie wiedzy biologicznej ]
badger, jestem już przekonana co do UAM będe starała się dostać właśnie tam dziękuje za pomoc i rade :*

[ Dodano: Pon Cze 30, 2008 08:45 ]
Nie jestem na profilu z rozszerzoną biologią a chcę ją zdawać na maturze.
Szukam dobrej książki która może mi pomóc w nauce.
Może macie jakieś doświadczenie co do książek?
Potrzebuje konkretne tytuły z autorami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości