Kupiłem parkę , ale jak na razie się nie lubią... CO ZROBIć?

karol.karcio
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, o 15:54

Kupiłem parkę , ale jak na razie się nie lubią... CO ZROBIć?

Post autor: karol.karcio »

W piątek kupiłem szynszyla w zoologicznym (4mies.) i szynszylkę (3,5 mies.) z hodowli domowej od doświadczonych hodowców. Przywiozłem do domu wszystko było w porządku, ale po kilku godzinach obserwacji (wieczorem) zauważyłem że samiczka zaczęła ganiać samca i go gryźć, więc je odgrodziłem. Co mam robić poczekać jeszcze jakiś czas (jak długo) i je połączyć , czy kupić nową klatkę i potrzymać klatkę obok klatki to się przyzwyczają i je po jakimś czasie połączyć, czy odwieźć samiczkę właścicielce (byłej) (zaproponowała mi żebym ją jej odwiózł jakby coś było nie w porządku). Nie wiem co robić? Moim znajomym (kilku) spodobały się szylki i chcieliby ode mnie odkupić jak się urodzą , choc nie wiem czy to będzie jeszcze możliwe przy tej parze? Odpowiadajcie w jak najszybszym czasie.
Z góry dzięki.
jarecki_27
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2008, o 17:19

[Link] Kupiłem parkę , ale jak na razie się nie lubią... CO ZROBIć?

Post autor: jarecki_27 »

tematy44/oswajanie-szynszyla-vt6796.htm
poczytaj w tym temacie powinieneś coś znaleźć
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Kupiłem parkę , ale jak na razie się nie lubią... CO ZROBIć?

Post autor: Szyszek1993 »

Najpierw przeczytaj ttemat z linku! a tak w skrócie to nie można puścić do jednej kaltki od razu! Najpierw w osobnych klatkach obok siebie a potem wspólne wybiegi pod okiem opiekuna! Jak będzie ok to tak min. 5-7 dni osobno a potem ew. już razem!
karol.karcio
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, o 15:54

Re: Kupiłem parkę , ale jak na razie się nie lubią... CO ZROBIć?

Post autor: karol.karcio »

Dziś (czwartek) już drugi dzień szylki się bardzo kochają i razem śpią obok siebie, a nawet bym powiedział, że na sobie nie ma żadnych awantur i pościgów. Myślę, że to dzięki temu gdy czyściłem klatkę to szynszyle dałem do ganku i mama je pilnowała tak jak było na tym forum o oswajaniu, ale dopiero po tej całej sprawie zobaczyłem to na forum, bo akurat po wyczyszczeniu i zabawie z szylkami (ok. 19:00) wszedłem na kompa.

P.S. Myślę, że wszystko się między nimi ułożyło i będą miały potomstwo.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Kupiłem parkę , ale jak na razie się nie lubią... CO ZROBIć?

Post autor: Szyszek1993 »

Domyślam się że temat do zamknięcia!
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości