Słabo Zdana Matura - pilne

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
MHZ
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:12

Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: MHZ »

Witam, nie popisałem się maturą jednak muszę iść na jakieś studia moje wyniki

polski podstawa -41
angielski podstawa - 76
biologia - 40
angielski ustny - 95

Czy mam szanse na jakiekolwiek studia? Znacie kierunki na których na pewno przyjmują?
Proszę o szybką pomoc w końcu to ostatni dzwonek. Miasta które mnie najbardziej interesują to Kraków, Częstochowa
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: Batha »

na pewno jakieś się znajdą. składaj tam, gdzie mało chętnych/niski próg
w dziale o maturze nie raz pojawiały się podobne tematy
MHZ
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:12

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: MHZ »

Jest nadzieja dzięki
to naprawdę ciężki wybór,
Znalazłem Politechnikę Krakowską
Ochrona środowiska w 2007 roku było 0,6 osoby na 1 miejsce jest sens rejestrować się tam?
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: rigor mortis »

Jeśli chodzi o polibudę, to musisz mieć świadomość, że jest dosyć ciężko. Jak to się mówi:łatwo się dostać, jeszcze łatwiej wylecieć".
MHZ
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:12

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: MHZ »

Hmm więc którą szkołę mógłby mi ktoś zaproponować uwzględniając moje wyniki oczywiście:)
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: rigor mortis »

To zależy, czy chcesz przesiedzieć rok na jakichkolwiek studiach i poprawiać maturę, czy już na stałe się na nich kształcić?
MHZ
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:12

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: MHZ »

Raczej na stałe
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: rigor mortis »

No to musisz sam się zastanowić, co Cię trochę interesuje, potem skonfrontować to z możliwością dostania się. Jeśli lubisz biologię, to masz tę ochronę środowiska. Generalnie kierunki ścisłe są chyba zawsze mniej oblegane niż humanistyczne. Poszukaj informacji o progach punktowych z zeszłych lat, jakieś kierunki na pewno sobie upatrzysz.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: yeast »

MHZ pisze:Znacie kierunki na których na pewno przyjmują?
Nie wiem jak teraz, ale za moich czasów na fizykę dostawało się z biegu.
MHZ
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:12

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: MHZ »

Co myślicie o Politechnice Częstochowskiej? Wie ktoś mniej więcej ile potrzeba punktów np na tą Ochrone Środowiska?
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: Eklerka »

zobserwacji widze ze mało, ale poziom tez nie jest ciekawy. Nie trzeba sie napracowac za bardzo, widze to po ludziach którzy z liceum nie wyniesli praktycznie zadnej wiedzy z chemi czy maty, a i tak maja luz. Poziom troche wiekszy niz w liceum, widzialam jakie mili zadania np z chemi na zaliczeniach.
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: Feline »

spróbuj na ochronę środowiska na UJ
przyjmują dużo ludzi, jak się nie dostaniesz to pisz odwołanie- wtedy na pewno się dostaniesz, bo dużo ludzi rezygnuje
studia są bardzo OK, mam znajomych, którzy studiują na dziennych i pracują, i świetnie sobie radzą, jak się przyłożysz to z niczym nie ma problemu
poza tym studia są ciekawe, można zrobić dodatkowo kurs pedagogiczny a większość kursów w toku studiów sam sobie wybierasz
no i było nie było to jednak UJ
pozdrawiam
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Słabo Zdana Matura - pilne

Post autor: Eklerka »

Jak tylko masz mozliwosc to idz na UJ, wszystko lepsze od polibudy w Częstochowie naprawde (a UJ w szczegolnosci )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości