Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Naturalne futra

Post autor: Chlamydocassis »

Krzyster pisze:o wiele mniej drastycznie ale prawdziwie
Fajne zdjęcie na avatarze:) Idealnie Ciebie uchwycili
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: Naturalne futra

Post autor: Ambasador »

Chlamydocassis pisze:I Ty się uważasz za biologa. wstyd, biolog ma szacunek do natury, tego się uczy od dziecka!
popieram, nie mozna nazywac się bilogiem jezeli uwaza sie ze bezpodstawne i barbażynskie zabijanie zwierząt bez potrzeby to nic złego
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Naturalne futra

Post autor: tagitsu »

Teba pisze:Ja uważam że futra wcale nie są takie ładne. Najładniej wyglądają na swoich naturalnych właścicielach, czyli futro norki na norce. 150 norek na futro?! to jest okrucieństwo. Bo jest wiele ubrań z bardziej przyjaznych materiałów. Po co więc chodzić w futrach?
Przepraszam, że tak całą wypowiedź cytuję, ale mam dokładnie takie samo zdanie. Nic dodać nic ująć.
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Teba »

Jak tak się wczytuję w to wszystko to zastanawiam się nad przejściem na wegetarianizm. i tak jem mało mięsa więc pewnie nawet nie zauważyłbym różnicy. Ma ktoś jakieś porządne strony gdzie można by się było dowiedzieć więcej o wegetarianiźmie, jego rodzajach itp?
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Naturalne futra

Post autor: Chlamydocassis »

Teba pisze:Jak tak się wczytuję w to wszystko to zastanawiam się nad przejściem na wegetarianizm. i tak jem mało mięsa więc pewnie nawet nie zauważyłbym różnicy. Ma ktoś jakieś porządne strony gdzie można by się było dowiedzieć więcej o wegetarianiźmie, jego rodzajach itp?
W necie jest tego mnóstwo, madry jesteś poradzisz sobie
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Naturalne futra

Post autor: Sil »

Co do futer, to zgadzam się z wami. Uważam jednak, żepakowanie futer , np. z norek i skórdo jednego worka to błąd. Skórzane buty, kurtki, itd. robi się ze skóry zwierząt, które i tak zostaną zjedzone. To, że skóra zwierzaka nie zostanie wykorzystana nie znaczy, że będzie onmniej martwy". Tak przynajmniej mi się wydaje.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Naturalne futra

Post autor: Chlamydocassis »

Sil pisze:Skórzane buty, kurtki, itd. robi się ze skóry zwierząt, które i tak zostaną zjedzone.
A wiesz z jakiej skóry masz buty? Poza tym popty napędza podaż, nie jesz mięsa, nie zabijane są zwierzęta i ich skóra nie jest wykorzystywana. Pozdrawiam
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Naturalne futra

Post autor: Sil »

Chlamydocassis pisze:A wiesz z jakiej skóry masz buty?
Niektórzy producenci podają takie informacje.
Chlamydocassis pisze:nie jesz mięsa, nie zabijane są zwierzęta i ich skóra nie jest wykorzystywana
Problem w tym, że zmiana diety, to dość trudne przedsięwzięcie. Pewnie gdybym był wegetarianinem, to nie używałbym skórzanych ubrań/butów, ale nie jestem i wydaje mi się, że skoro i tak zjadam zwierzęta, to moja skórzana kurtka wcale im nie zaszkodzi.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

Noszenie naturalnych futer to kwestia wyboru. Takie zwroty jak pycha czy wygoda. są nie na miejscu. Norki żyją i są chodowane na futra, tak jak len na materiał. Naturalna, ludzka rzecz.
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

karabud pisze:Noszenie naturalnych futer to kwestia wyboru.
A kogo stać na taki wybór?Hm.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

Każdego, Provident chętnie ci pożyczy na futro.
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

karabud pisze:KaŻdego, Provident chętnie ci poŻyczy na futro.
Wnioskuję Że sam skorzystałeś i obdarowałeś swoją wybrankę.
Miłego spłacaniaKolejny szczyt głupoty.
racoon88
Posty: 76
Rejestracja: 30 mar 2006, o 19:28

Re: Naturalne futra

Post autor: racoon88 »

Tu nie chodzi o to czy kogoś stać na futro z norek, czy nie, ale o to, że to nie ładnie obdzierać takie miłe zwierzątka ze skóry, tylko dla swojej wygody i pokazania, że jest się kimśmam futro z norek, to jestem ktoś - Bez sensu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości