jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
heja

jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: heja »

studenci biologii, piszcie na jakich jestescie uniwerkach i jak napisaliscie nowa mature.
z góry dzieki za odpowiedzi
sebal87
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2005, o 01:00

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: sebal87 »

mnie osobiście interesuje jakie były progi punktowe na kierunki biologiczne (biologia, ochrona środowiska, ewentualnie biotechnologia) na poszczególnych uczelniach:
-uniwersytet wrocławski
-uniwersytet śląski
-uniwersytet gdański
-uniwersytet w białymstoku

z góry wielkie dzięki
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: GoodWolf »

Ja zdawałem na ten rok akademicki 2005/2006 na Uniwersytet Śląski.
Kierunek Ochrona Środowiska.Byłem kandydatem ze starą wersją matury.
Limit kandydatów możliwych do przyjęcia wynosił 120.Mowa o kierunku Ochrona Środowiska.Na tych 120 kandydatów przyjęto tylko 16 ze starą maturą i 104 z nową maturą.
Oczywiście maturzyści ze starą maturą musieli pisać egzamin wstępny składający się z 50 pytań testowych z czterema możliwymi odp.do wyboru.Tylko jedna była poprawna.Test zawierał 35 pytań z biologii i 15 z geografii lub chemii zależy kto co sobie wybrał.
Warunkiem dostania się na studia (UŚ) w roku akademickim 2005/2006 (Ochrona Środowiska) było uzyskanie co najmniej 66,63 pkt.

P.s. Jak pisałem wyżej limit na Ochronie Środowiska (UŚ) wynosił 120 osób. Z tego kandydowało 97 osób ze starą maturą i 640 z nową maturą.Co daje łącznie 737 chętnych i średnią 6,1 kandydatów na 1 miejsce.Z tego załapało się 16 osób z SM i 104 z NM.Zatem odpadło 81 osób ze starą maturą i 536 z nową maturą co daje łącznie 617 osób które nie dały rady się załapać na Ochrone Środowiska(2005/2006)

Tak to wyglądało na UŚ w tym roku.

Pozdrawiam :)
bagatha

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: bagatha »

serdecznie zapraszam na Poznański Uniwerek
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: przyrodnik »

Ja zapraszam na UJ
bagatha

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: bagatha »

Nasz Uniwerek jest lepszy
nie sluchaj Naczelnego
heja

:P

Post autor: heja »

wszystko dobrze, ale od ilu punktów przyjmowali?
Gość

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: Gość »

UAM w Poznaniu jest lepiej wyposaŻony od UJ krakowskiego, dostałem się tu i tu, ale Kraków bliŻej domu no i ten klimat. Tu się czuje atmosferę. Kichać lepsze poznańskie mikroskopy i cały sprzęt, chociaŻ na nowy Kampus w Krakowie (kierunki przyrodnicze) nie moŻna narzekać, tam z kaŻdego kąta zionie nowoczesnością. Studiuję w Krakowie, nie narzekam i polecam, wspaniali ludzie, wykładowcy z powołaniem, studenci mili i uśmiechnięcie, Żyć, być nie umierać A o progach na pewno moŻna przeczytać na stronie którą juŻ ktoś wcześniej podał. Aha jeden minus o którym muszę wspomnieć to sekretariat do spraw studenckich: UWAGA jeŻeli ktos chce tam coś załatwić to proponuję wziąć śpiwór i termos z kawą i przyjść 12 godzin wczesniej. Jest otwarty od 12-14 a o 10 jest juz spora kolejka o 12 jest kilkaset osób (przynajmniej tak było na początku roku) z czego zaspana sekretarka przyjeła 20. No ale to tylko jeden minus poza tym same plusy
bagatha

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: bagatha »

ciezko mi porownywac, nie znam uniwerku krakowskiego, ale UAM napewno takze ma klimat
a sprzet hmm.no rzeczywiscie wydzial biologii ma nowy budynek i sprzet, ale napewno krakowski uniweree ma takze ale zapewne na innym wydziale.
pozdrowienia!
bagatha

jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: bagatha »

heja, na stronie uniwerku podaja wszystkie informacje, a jak nie to panie w dziekanaciepowinny wiedziec, chociaz wszyscy wiemy,ze one malo wiedzą :569:
D.

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: D. »

No tak jakoś przypadkiem trafiłam na tą stronkę,ale cieszę się bo mam podstawy aby się wypowiedzieć w tym temacie:)OtóŻ jestem juŻ na 1 roku mgr, biologia, Uniwersytet Wrocławski.Idąc po liceum na biologię myślałam tylko i wyłącznie o mikro,ewentualnie kręgowce,wiedziałam Że to nie będą rośliny i to mi pozostało do dziś:) no i nie rozpatrywałam w ogóle bezkręgowców.Po pierwszym roku wszystko stało się dla mnie jasne,jestem na bezkręgowcach i nie wyobraŻam sobie Żebym mogła robić coś innego.JeŻeli chodzi o biologię na UWr jest po prostu wspaniale,pomijając małe wyjątki,to pracują tu wspaniali ludzie, którzy bardzo szanują studentów. Mówię to bardzo powaŻnie.Bardzo polecam UWR,jest wspaniale:)
Jak ja zdawałam to był test z biologii(70 pytań) i chemii(30),nie wiem jak jest teraz,ale pewnie się zmieniło wszystko piszę na stronce uniwerku
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: tagitsu »

Ja zdawałam w tym roku na wrocławski miałam 82 z biologii rozszerzonej i byłam jedną z ostatnich na liście. Słyszałam, że w drugim naborze próg punktowy spadł bardzo.
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?

Post autor: antiocha »

jak trzeba zdac mature, zeby sie dostac na biologie?
dobrze a wręcz bardzo dobrze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości