rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
JAsiio
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2006, o 13:11

rekrutacja

Post autor: JAsiio »

Jak widac to dopiero moj 2. post.
Mam 15 lat - kończę w czerwcu gima i ide do liceum o profilu bio-chem-fiz z jezykiem łacińskim. bardzo chcialbym pojsc na medycyne.
i tu jest moje pytanie:
- co moge juz teraz zrobic, by ulatwic sobie jakos dostanie sie na medycyne? (tzn. konkursy ogolnopolskie, kursy pierwszej pomocy, praktyki w szpitalu - co jeszcze ?)
- na medycyne sa jakies punkty. ile na ktora to wiem, ale pytanie za co sie je zdobywa i jak? - ogolem takie info.

bede ogromnie wdzieczny za jakie kolwiek info
z gory dzieki
bagatha

Re: rekrutacja

Post autor: bagatha »

Witamy

Najlepiej bedzie, jesli odwiedzisz strone www interesujacej Cie Akademii Medycznej (najlepiej znalezc jej adres w Google). Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje
Chyba najlepszym sposobem, by nie miec problemow z dostaniem sie na wymarzone studia, a dopiero rozpoczynajac liceum, jest systematyczna nauka. Ale wiadomo, ze kazdy tak gada, a gorzej z praktyka
pozdrowienia
Anka

Re: rekrutacja

Post autor: Anka »

Mam ogromną prosbe.W tym roku zdaje maturę chcialabym dostac sie na A.M.Mieszkam w wawie wiec bede skladac papiery tez tu ale jest male prawdopodobienstwo ze sie dostane.Chcialabym dostac sie na pielegniarstwo a pozniej zostac pielegniarka instrumentariuszką,musle tez nad fizjoterapią.Bede skladac papiery tez do Lublina i do £odzi.Czy tam jest wieksza szansa na to ze sie dostane?
Gdzie jest wieksze prawdopodobieństwo-Lublin czy £ódź.Prosze was o szybką odpowiedź.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: rekrutacja

Post autor: ziomalka »

jeśli chodzo na przykład o medycyne, to w zeszłym roku łatwiej było sie dostać do Lublina, a to dlatego, że był niższy próg punktowy, według mnie łatwiej jest się dostać do Lublina, ale to jest tylko moja opinia.
Ja sama chciałabym sie dostać na AM w Waiwe i czy naprawde jest tam aż tak trudno sie dostać
Odp
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: rekrutacja

Post autor: karabud »

Co do postu autora. Już teraz wybierz liceum z dobrą fizykąi chemią, żebyś potem nie płacił grubych $ za korki. Dzięki olimpiadzie na niektórych uczelniach amsz wstęp wolny, ale nie nastawiaj się na to. Punkty są liczone z matury tylko z rozszerz częsci. 300 maxymalnie po 100 za biole chemie i fize. Poznań jest wyjątkiem bo tam są potrzebne tylko 2 przedmioty. Niestety żadne kursy, praktyki itp nie pomogą ci.

Ziomalka w tym roku nie składałbym na W-we bo będzie brdzo dużo ludzi, w przeciwieństwie do poprzedniego. Będzie bardzo ciężko się dostać(myślę że porównywalnie z UJ).
Anka

Re: rekrutacja

Post autor: Anka »

Ziomalka wiesz to zalezy jeszcze na jakie kierunek chcesz isc bo na lekarskich jest o wiele wiecej chetnych nz np na pielegniarstwo.Ale wiesz.wkoncu to stolica łatwo napewno nie bedzie ja sama zastanawiam sie czy jest wogole takie prawdopodobienstwo ze sie dostane.Wawa,Lublin,£ódz a jak mnie nigdzie nie przyjmą :roll:
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: rekrutacja

Post autor: karabud »

Anka jak myślisz, że trudno będzie ci się dostać do lepszych uczelni(Lublib nią nie jest) to próbuj Bydgoszcz i Szczecin.
your W-wa

Re: rekrutacja

Post autor: your W-wa »

dajcie spokoj, w bydgoszczy mieli pozamykac wszytko tak niski poziom!
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: rekrutacja

Post autor: karabud »

A ty skąd masz takie ciekawe informacje?Przecież tam mają świetne kliniki
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rekrutacja

Post autor: JaQb »

Anka pisze:Mam ogromną prosbe.W tym roku zdaje maturę chcialabym dostac sie na A.M.Mieszkam w wawie wiec bede skladac papiery tez tu ale jest male prawdopodobienstwo ze sie dostane.Chcialabym dostac sie na pielegniarstwo a pozniej zostac pielegniarka instrumentariuszką,musle tez nad fizjoterapią.Bede skladac papiery tez do Lublina i do Łodzi.Czy tam jest wieksza szansa na to ze sie dostane?
Gdzie jest wieksze prawdopodobieństwo-Lublin czy Łódź.Prosze was o szybką odpowiedź.
Będzie trudno w tym roku dostac się do Lublina proste dane statystyczne Ale nie będę zdradzał jak to się liczy i kto to w gole policzył oraz na jakiej zasadzie i skąd mam te infromacje w każdym razie, prawie moge się założyć ze do Warszawy będzie niższy prob punktowy niż do Lublina.
Dużo ludzi ( znajomych się wybiera na podboj miastaL Ostatnie wyniki z matur 3przedmiotów wyglądają ok 200 pkt ze wszystkeigo 3 osoby miały po 230 4 osoby po 215 10 w granicach 200.
Ja się wybieram na Fizjo doL a orłem nie jestem Biologia w granicach 85 chemia podobnie i sport w granicach 20 pkt.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: rekrutacja

Post autor: karabud »

Zobaczysz, żre w tym roku Wrocław pobije rekordy zaraz potem będzie W-wa, Lublin nie jest dobrą uczelnią i nie będzie tam bardzo dużo osób. Przekonamy się w lipcu.
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rekrutacja

Post autor: JaQb »

O Wrocławiu nic nie wiem, wiem tylko tyle że dosyć mataczą w przyjmowaniu na studia ( RączkaRączke)
Warszaw i Lublin w tamtym roku był bardzo zbliżony prob punktowy.
Anka

Re: rekrutacja

Post autor: Anka »

a wiecie moŻe jak to wyglada w £odzi?Tak samo ciezko jest sie dostać?Czy moŻe sa wieksze szanse?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości