szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

Dzwonilem jakis czas temu na Akademie Medyczna we Lwowie z pytaniem o rekrytacje i ogolenie o zasady studiowania. Wyglada to tak: Biora pod uwage uzyskane ocene z chemii i biologii(chodzi o mature oczywiscie). Rok akademicki zaczyna sie juz we wrzesniu Mozna studiowac w jez ang, ukr lub ros. Jezeli chodzi o ukr to Polakow nie obowiazuje tzn rok zerowy, kirdy to uczysz sie jezyka poniewaz ukr jest tak podobny do polskiego, ze wystarczy 6 tyg intensywny kurs. Od znajomego, ktory tam studiowal slyszalem, ze lepiej studiowac po ukr wlasnie, bo z ang ponoc u nich slabo, ponadto ang sciezka jest troche drozsza. Cena za rok studiowania o ile sie nie myle wynosi kolo 2000-2500 dolarow, a miejsce w akademiku 550 dol/ROK! Od kumpla slyszalem, ze w akademikach i ponoc ogolnie we Lwowie woda w kranach jest tylko 4-6 godz dziennie poza tym nie jest zle. Dokladny wykaz potrzebnych dokumentow jest na ich stronie internetowej, ale z tego co sie orientuje trzeba ich dostarczyc troche wiecej niz u nas, wymagaja kilkunastu zdjec, badan na HIV itp. Wiec tez, ze wiekszosc kadry zna jezyk polski i w razie problemow sluza pomoca. Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze
mam nadzieje, ze cos pomoglem


Chociaz jak widac cena jest 3000 dolarow, wiec pomylilem sie troche, ale w sumie x2 to i tak daje 6000 zl
dessder
Posty: 64
Rejestracja: 20 mar 2008, o 22:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: dessder »

gdzie mozna zrobic te badania na aids? bo wszedzie jest na hiv przerażające pytanie.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

tam gdzie sie robi badania krwi: szpitale, przychodnie. Ja dzwonilem do szpitala u mnie w poblizu i powiedzieli, ze nie ma problemu z takim badaniem, wiec mysle ze tak jest w calej PL
kos

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: kos »

bylam w maju we lwowie u znajomych w prywatnym mieszkaniu i przez dzien nie bylo wody tylko wieczorem i z rana! w akademiku tez tak jest?
kos

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: kos »

a co jak ktos nie bedzie mial tej chem! to wogole rozmawiaja z takim czlowiekiem? (tylko sama biol)
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

kos: jak z chemia nie wiem, musialbys zadzwonic, z woda tak jest w prawie calym Lwowie(oprocz osiedli bogaczy), wiec w akademikach tez
dessder
Posty: 64
Rejestracja: 20 mar 2008, o 22:07

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: dessder »

wlasnie ciezko odnalezc te badania. ale po 20tel juz wiem gdzie. 90km od mojej miejscowości. a co do tej wody to mnie pocieszyliście
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

hej nie wiem, czemu macie problemy z badaniami, jak to mozna zrobic w kazdej przychodni-odplatnie. Przynajmniej tak ja zrobilam, poprosilam o skierowanie mojego lekarza, pobrali mi krew w przychodni i odebranie wynikow, Finito Proste, piekne i jakie przyjemne widze,ze coraz wiecej osob, chce pojsc do lwowa-fajnie im wiecej znajomych tym lepiej Zlozyliscie juz dokumenty? a jesli o ta wode chodzi, no to nie jest za mile,ale mysle,ze to najmniejszy teraz klopot dla mnie najwazniejsze to dostac sie, z reszta Jakos sobie poradze

[ Dodano: Nie Lip 13, 2008 20:27 ]
zastanawiam sie nad tym egzaminem ? wiecie cos moze na ten temat ? bo to jest dosc dobrze owiane tajemnica. i groza jak czegos sie dowiecie to dajcie znac

[ Dodano: Nie Lip 13, 2008 20:29 ]
a jesli chodzi o chemie, to musi ona byc zdawana ! Tak przynajmniej mi powiedziala pani, kiedy dzwonilam. Biologia nie jest wymagana,ale chemia tak. Bo i egzamin jest z chemii, wiec jej wymagaja :]
agu

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: agu »

Jestem studentka I roku a wlasciwe juz drugiego medycyny na UKR,Nie chce wszystkich tych ktorzy sie wybieraja na medycyne na Ukrainę powiedzieli ze niestety poziom egzaminow podniosa i bedzie z chemii i biologii, natomiast z angielskiego bedzie rowniez test z angielskiego. I przykro mi to mowic ale Polakow jest coraz wiecej chetnych i poziom staje sie wyzszy. Wiec mowienie jakis głupot ze to jest banalne zakrawa o nieprawde, poniewaz juz moj egzamin nie nalezal do najlatwiejszych i wcal nie sa reakcje typu NaOH + H2O . Szczerze zastanówcie się jeszcze poniewaz juz teraz nie jest tu sie latwiej dostac niz na Polskie uczelnie medyczne .
Pozdrawiam.
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

Powiem tak, kazdy kto skladal dokumenty w tym roku zdawal sobie sprawe (przynajmniej ja),ze polakow jest wiecej, wiec sila rzeczy i egzamin moze byc trudniejszy. Z rozmow ze studentami ktorzy zdawali rok temu (wiec wtedy, kiedy Ty) wynika,ze im szybciej sie zlozy dokumenty tym lepiej i to wlasnie oni mowili,ze byly reakcje typu Na+H2O itd. i egzamin byl prosty. Chodza rozne plotki jak teraz to bedzie wygladac,ale zamiast straszyc, i siac zamet to mozesz napisac jak wygladal dokladnie egzamin. Ale tego juz nie zrobisz, prawda? Sorry,ze tak naskakuje,ale wkurza mnie, jak kazdy mowi,ze bylo trudno, ciezko sie dostac,ale jesli chodzi o pomoc, to juz nie. Jestes pierwsza osoba, ktora stwierdzila,ze egzamin byl trudny. Mozesz zatem nam napisac jak wygladal, czego mamy sie dokladniej nauczyc? Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 10:22 ]
Od pani z dziekanatu wiem,ze polakow (w ubiegly czwartek) bylo 230 osob, na 100 miejsc mozliwych, wiec mysle,ze jak u nas na uczelnie jest na 200 miejsc ponad 1000 chetnych, to wieksze prawdopodobienstwo dostania sie jest na uczelni we lwowie. Z mojej strony to tyle do tego postu.

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 10:24 ]
P.S. Po pytaniu pani w dziekanacie, czy egzamin bedzie z chemii i biologii, powiedziala,ze w gre wchodzi sama chemia wiec nie pisac glupot, bo mnie to tylko irytuje niepotrzebnie. Owszem w tym roku, intnieje mozliwosc pisania testu z chemii,ale pozniej jest rozmowa po angielsku, takie sa plany,a czy dojda do skutku, to sie dowiemy sami.
kas

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: kas »

Moniek molabys mi podac swoj numer gg?jesli nie chcesz go tu publikowac
Adam

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Adam »

Zgadzam sie z Toba Moniek. Tzn jesli np przyjmuja 100 osob na rok a moje zgloszenie bedzie 90 to mam wieksze szanse od tych co beda 110?:) No i co do rozmowy.wazniejszy jest tenegzamin czy wyniki matury? jak tak to ile mieliscie z matury i co zdawaliscie?
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

dziekuje Adam bo juz myslalam,ze ze mna jest cos nie tak Wole konkrety-np: na egzaminie bylo to i to, naucz sie tego i tego, taka pomoc sobie cenie a nie : bylo ciezko itd. Ot tyle na ten temat Ja to rozumiem tak i to jest moje zdanie : teoretycznie : im szybciej zlozysz dokumenty, tym szybciej masz egzamin. Jak szybciej egzamin to mniej osob przyjetych=wiecej wolnych i masz wieksze szanse. Np: masz egzamin 25 sierpnia, wiec (powtarzam moim zdaniem, bo i dochodzi do tego, czy umiesz wystarczajaco ang. czy zadania z chemii Ci podejda itd,ale to tylko teoretycznie w celu wyjasnienia ) masz wieksze szanse niz osoby, ktore maja egzamin przykladowo 30 sieprnia-bo wtedy juz wiecej osob moga przyjac do 30. - mam nadzieje,ze w miare to jasno wyjasnilam. ja zdawalam egzamin z fizyki, chemii i biologii, w tym,ze fizyka nie poszla mi rewelacyjnie. Jesli dostanie sie do lwowa, to bede mega szczesliwa-i oczywiscie z takim nastawieniem ide bo po co sie dolowac za wczasu a jesli sie nie dostane, wtedy ide na biologie z chemia, powtarzam mature za rok i od nowa polska ludowa wyjscie z sytuacji zawsze jest. Grunt to pozytywne myslenie, wiedza z chemii i szczescie, na ktore licze

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 12:13 ]
a jesli chodzi -co jest wazniejsze- hymm. moim zdaniem patrza na wyniki matur,ale wazniejsza jest rozmowa. Bo to od niej zalezybyc albo nie byc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości