Inwazja tych muszek/robaków!

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: mila1301 »

Mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć co to jest? Doprowadza mnie to do szału. Jest po prostu wszędzie i obsiada całego człowieka.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: _Marcin_ »

Wg mnie są to owady należące do rzędu wciornastków (syn. przylżeńce) Physapoda, Thysanoptera.Jak by na zdjęciach były on większe to coś więcej dało by się powiedzieć.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: mila1301 »

Chyba to faktycznie owady z rzędu wciornastków. Wyczytałam w encyklopedii, że przy burzowej pogodzie wzbijają się w powietrze i są właśnie uciążliwe dla ludzi.

Ale czy mimo to nie dałoby się jakoś temu zapobiec?
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: michicho »

Jeśli to są te potocznie zwane przecinki co umnie to się zastanawiam jaki one mającel w obsiadaniu człowieka. Zauważyłem jedynie, że ciągną do białego, zółtego i innych dosyć jaskrawych kolorów.

Mi tam one wogle nie przeszkadzają, nawet jak mnie obejdą to ledwo to czuję (toż to takie maleństwa), i nie kąsają ani nic (przynajmniej nie czuję tego)

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: mila1301 »

michicho pisze:nawet jak mnie obejdą to ledwo to czuję (toż to takie maleństwa)
Może i małe, ale ma się wrażenie, że chodzą po całym człowieku i grasują nawet we włosach i wydaje się, jakby wszystko swędziło. Wrrr.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: WojtekB »

U mnie te owady co roku w lato przez około tydzień obłażą człowieka, aż swędzi i potem znikają. Ciekawe czemu tak to jest, że właśnie człowieka tak dręczą i czy mają z tego jakąś korzyść.
konturek

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: konturek »

Wojtas007, może to im poprawia humor?
Mały Piekaż
Posty: 43
Rejestracja: 9 lip 2008, o 17:47

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: Mały Piekaż »

wojtas007 pisze:U mnie te owady co roku w lato przez około tydzień obłażą człowieka, aż swędzi i potem znikają. Ciekawe czemu tak to jest, że właśnie człowieka tak dręczą i czy mają z tego jakąś korzyść.
skoro żyją tylko przez tydzień więc na pewno ich głównym zajęciem jest rozmnażanie sie i pewnie instynktownie podążają do jaskrawych obiektów by znaleźć partnerów. Ale ja akurat nigdy ich nie widziałem, może w podlaskim ich nie ma?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inwazja tych muszek/robaków!

Post autor: WojtekB »

No pięknie by było gdyby tydzień żyły i potem zniknęły, ale w tym roku są wyjątkowo uciążliwe i dręczą mnie ponad dwa tygodnie. W ogóle jak się przyjrzę na oknie jest ich pełno i nawet jak zaraz wyjdę na dwór cały jestem oblazły tymi owadami. Chyba w tym roku jakaś inwazja ich jest.

[ Dodano: |29 Lip 2009|, o 22:05 ]
Na pewno nikt nie zauważy tego posta, ale dodam go
W tym roku wciornastki są tak wkurzające, że nawet w naszym lokalnym radiu poświęcili im5 minut w wiadomościach z regionu Od kilkunastu dni owady dręczą mieszkańców regionu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości