Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: coleopter »

Jeśli już ktoś zna próg punktowy na mikrobiologie UŁ to proszę o podanie go, bo listy w necie będą dopiero jutro.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

A ja się pochwalę - dostałem się na mikrobiologie w Łodzi

I jestem jednym z 10 chłopa, na 34 dziewczyny Pozdrawiam wszystkich którzy sie dostali, ale suuper ^^
mikrob

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: mikrob »

Haj, ja skończyłam Biologie ze specjalizacją mikrobiologia czyli pisałam licencjat o tej tematyce i juŻ na 3 roku miałam inne zajęcia niŻ ludzie którzy na moim roku wybrali inne specjalizacje, a potem poszłam na magisterskie z mikrobiologii. Jeśli chodzi o program tej nowej mikrobiologii to nie sądzę by sie wiele róŻnił od tejstarej". Jeśli chodzi o zawód to ani ten stary ani ten nowy kierunek jako takiego zawodu nie da ! No bo co w dzisiejszych czasach znaczy tekst na wydanym po 5 latach dyplomie cyt: magister biologii ze specjalizacją mikrobiologia, kwalifikacje i uprawnienia: nie posiada". Nie łudźcie sie Że na nowym kierunku ktoś wam nada jakieś uprawnienia. Jeśli komuś sie marzy praca laboranta gdzieś w szpitalu sanepidzie czy jakoś tak niech idzie na analitykę medyczna, tam od razu dostanie uprawnienia diagnosty laboratoryjnego. Jeśli ktoś ma fisia na punkcie DNA niech idzie na biotechnologie szanse znalezienia dobrze płatnej pracy większe, a mikrobiologią w czasie studiów teŻ sie nacieszy. Generalnie kierunek jest bardzo ciekawy, studia to fajna zabawa ( duŻo rzeczy sie robi a nie teoretyzuje) ale teŻ trochę zakuwania. Z tytułem magistra po tym kierunku nie za duŻo moŻna zdziałać, przedstawicielstwo medyczne stoi otworem, za to szpitale, laby, inspekcje, prywatne zakłady przemysłowe juŻ mniej :( w czasie studiów warto skorzystać z Socratesa, po tym zwykle ludzie zostają zagranicą na doktoratach. A no i zagranica z pracą nie jest źle, polecam tym co widzą sie w pracy w Holandii lub na wyspach. Aha a z tytułem licencjata to jeszcze gorzej niŻ z magistrem. Zresztą licencjat na innych kierunkach tez nie daje wiele, na pewno nie daje zawodu, chyba Że kierunek przewiduje tzw. egzamin zawodowy z nadaniem tytułu zawodowego, np analityka medyczna
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

To po co to studiowałaś, trzeba było zmienić studia albo wybrać inna specjalizacje skoro masz takie podejscie do tego. Pisać takie rzeczy tylko po to by zniechęcać ludzi?/
mikrob

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: mikrob »

Zaczynałam te studia kiedy jeszcze dawały one tytuł zawodowy diagnosty w trakcie mojego studiowania zmieniała sie ustawa i odebrano nam to prawo. Oczywiście jest wyjście awaryjne bo moŻna zrobić sobie studia podyplomowe z tej specjalizacji ale są one wyjątkowo kosztowne. Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać tylko uprzedzam ludzi którzy mają konkretne wyobraŻenie o swojej przyszłej pracy, Że ten kierunek nie daje konkretnych uprawnień wykonywania zawodu (laboratoria diagnostyczne), o czym sie w ogóle nie mówi. A jeśli bym miała wybierać jeszcze raz kierunek studiów, to po mimo wszystkiego, wybrałabym tak samo :))
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

To że Tobie się nie udało, to nie znaczy że wszystkim się nie udaje.

My jestesmy pare lat do przodu i mamy zdecydowanie większy wachlarz możliwości, jak ktos sie będize dobrze uczył, to zawsze gdzies znajdzie pracę, czy to w firmie od kanalizacji, czy w laboratorium na uniwerku. Może za słabo sie uczyłeś, ale nie wnikam, koniec off-topa. Nie ma co zniechęcać, jesteś jedynie ostrzeżeniem i dziękujemy Ci za to
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: kallinka1 »

Nie rozumiem czemu najezdzasz na osobe ktora pisala o mikrobiologii. Powinniscie byc bardzo wdzieczni ze pokazuje jak jest, rozwiewa wyidealizowane wizje i byc moze uchroni kogos przed popelnieniem bledu.
Moze nie do konca powinnam sie wypowiadac, bo z mikrobiologia mialam stycznosc tylko przez pol semestru (jestem na stomatologii), ale widze ze podejscie kandydatow jest bardzo podobne do tych z kierunkow scisle medycznych Wszyscy mysla ze bedzie super, tak jak sobie wymyslili, a ci co studiuja i narzekaja to po prostu banda nieudacznikow, zbyt malo zdolnych itd. A prawda jest taka, ze idzie sie na studia i niestety czesto sie to potwierdza, mimo naszych zdolnosci Okazuje sie ze albo sami tez jestesmy matolami, albo tamci mieli racje
Pozdrawiam i zycze dobrych wyborow
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

Tylko trochę za późno już na jakiekolwiek rady bo w tym roku większość osób podjęła już decyzje. Więc uwagi trochę po niewczasie.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

Dokładnie. Teraz można dobre rady sobie w pupusię wsadzić Będize jak będzie, zawsze można inne rzeczy robić i tyle, a komuś innemu sie uda i tak dalej. Nie ma co kontemplować nad tym.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: kallinka1 »

Ten watek istnieje, bo ktos sie chcial czegos dowiedziec, wlasnie teraz
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

Ktos sie chciał dowiedzieć czegoś 8 lipca a nie 18. na wiekszosci uczelni główna rekrutacja sie już zakończyła i już wszystko wiadomo.
Asiula89
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2008, o 10:28

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Asiula89 »

Szczerze mówiąc mikrob napisała bardzo mądrze. Ja wprawdzie wybrałam biologię ogólną, bo na dzień dzisiejszy nie potrafię jeszcze określić, która dziedzina bioli interesuje mnie najbardziej - więc daję sobie szansę. Ale moim zdaniem, żeby być prawdziwym i dobrym mikrobiologiem (także biologiem) należy przejść długą ścieżkę a nie liczyć, że po licencjacie z ładnie brzmiącym kierunkiem (specjalizacją) zawojuje się świat. Moim zdaniem studia są również po to, aby rozwijać i realizować zainteresowania, pasje, marzenia - zresztą gdybym sądziła inaczej - nie wybrałabym biologii tylko. no właśnie co? Jaki kierunek daje w dniu dzisiejszym 100% pewność otrzymania odpowiedniej, świetnie płatnej pracy w swoim zawodzie za lat ok 5?. Biotechnologia, mikrobiologia,informatyka, nauki techniczne?. Na dzisiaj tak, ale czy za 5 lat też? Parę lat temu było zapotrzebowanie na ekonomistów. Teraz okazuje się, że zapas ekonomistów jest w Polsce na 300 lat! Lepiej więc robić to, co się chce i lubi a na pewno będzie dobrze.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

Nie może być zapasu na ekonomistów na 300 lat, bo najpóźniej umrą tacy za 80-90 lat, a wtym wieku już raczej nie będą w stanie niczego robić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość