BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
shrek

BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: shrek »

no wlasnie,co wybrac ,gdzie jest wiecej nauki i po czym szersze perspektywy,jestem dosc dobry z biologi wiec cos wybiore napewno,tylko musze sie ukierunkowac. :)
tycia

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: tycia »

Witam. Ja jestem na III roku biologii na U¦. Szczerze mowiac troche inaczej sobie to wszystko wyobrazalam. Bardzo malo jest zajec terenowych, nauki bardzo duzo, ale to pewnie wiesz bo biologia to bardzo obszerna dziedzina nauki, a i perspektywy na przyszlosc marne. Jak jest na biotechnologii to nie wiem, ale mam na swoim roku osoby, ktore ciagna te dwa kierunki i daja rade. W koncu kierunki te sa pokrewne i duza czesc przedmiotow moze zostac przepisana. Podejrzewam wiec, ze na biotechnologii jest z nauka podobnie jak na biologii, tyle ze tam jest troche wiecej rzeczy praktycznych, bo u nas biolodzy to teoretycy. Dopiero na III roku, gdy wybiera sie katedre i specjalizacje czlowiek robi to co go naprawde interesuje. Ogolnie fajny to jest kierunek, ciekawi ludzi choc malo jest prawdziwych napalencow. Wiekszosc to odrzutki z innych kierunkow typu medycyna, farmacja. Moge polecic ten kierunek. Ja jestem zadowolona choc nie jest to szczyt tego czego sie spodziewalam. Tak jest na Usiu. Jak jest gdzie indziej to sie dowiemy jak kto inny napisze. Pozdrawiam
shrek

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: shrek »

Skoro perspektywy marne to dlaczego go wybralas, :twisted: ,a te odzutki na twojej uczelni planuja ja skonczyc czy tylko przezimowac do nastepnego podejscia?,a tak ogolnie jakiej wiedzy jest najwiecej,ja mysle o URZ, bo tam jest konkurs swiadectw,problem w tym ze sa tylko dwie specializacje,srodowiskowa i eksperymentalna,TROCHE TO MALO,ale trudno chyba ze zdecyduje sie na biotechnologie.
tycia

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: tycia »

Ja wybrałam ten kierunek świadomie. To fakt Że perspektywy marne ale mi się to podoba. Wiadomo Że teraz cięŻko znaleźć pracę w swoim zawodzie więc to w sumie bez róŻnicy co robisz. Ja jestem zadowolona choć jak wcześniej wspomniałam to spodziewałam się więcej zajęć praktycznych. Nie jest źle. Jestem na studiach licencjackich bo takie u mnie tylko są, więc ta przerwa miesza ludziom trochę w głowach. DuŻo osób chce odejść i zacząć cosś nowego. Ale sam widzisz dotrwali do trzeciego roku. U mnie teŻ jest biologia ogólna i eksperymentalna oraz biologia w ochronie środowiska. Jedyna róznica to inne przedmioty. Nie wiem w sumie czemu ma słuŻyć wybór specjalizacji. Tak całkiem powaŻnie to jeŻeli Cię ineteresuje biologia to jest to dobry kierunek. Jaki jest najcięŻszy przedmiotWg mnie biochemia. Mówię to dlatego Że najwięcej osób miało z nią problemy. Myślę Że jest to teŻ kwestia wykładowców bo jako przedmiot mi się ona bardzo podobała.
shrek

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: shrek »

Ogolnie studia to dobry sposob na bezrobocie,chociarz nie musisz chodzic po urzedach pracy,(przez kilka lat),ja ja jestem po stazu i niewiem co dalej,wsumie lubialem zawsze biologie wiec moze studia to dobry pomysl, wiesz moze co mozna robic po tych specializacjach,bo nikt niechce lub nie potrafi mi tego wyjasnic.
ulybka

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: ulybka »

czesc Wam!
Jeśli jesteś naprawdę dobry to dostaniesz się na biotechnologię. MoŻna ją studiować przynajmniej w Poznaniu na UAMie , na Rolniczej(bardzo dobra) i obecnie na AM. POlecam ten kierunek jest bardzo przyszłościowy. Za granicą wszędzie szukają biotechnologów i duŻo płacą. W Polsce oczywiście krucho z pracą.

pozdrawiam, jakby co to gg 5461566
shrek

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: shrek »

Czy ja jestem dobry? trudno powiedziec :) ,myslalem raczej o uczelni gdzie mozna sie dostac na podstawie konkursu swiadectw,a tak ogolnie duzo jest matmy bo z tego nie nie jestem najlepszy?
misha

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: misha »

nie ma uczelni która rekrutuje na biotechnologie wg konkursu świadectw ukończenia szkoły,tylko z wyników matury-biologia,chemia,angielski-wszystko rozszerzone.ALE jeśli chodzi o biologie totylko chyba w Szczecinie na podstawie ocen z biologii,matematyki,fizyki,polskiego,chemii i j.obcego rekrutuja :) wiem bo to jest u mnie P ogólnie łatwo się dostać :) wręcz banalnie łatwo hehe
shrek

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: shrek »

Jestes w bledzie,niedawno powstala filia urz,gdzie jest sama biotechnologia,dla starej matury obowiazuje konkurs okreslonych przedmiotow z dyplomu lub ocenu ze swiadectwa ukonczenia szkoly w przypadku ich braku na dyplomie,narazie tylko tyle wiem,niewiem jeszcze jak z poiomem i liczba miejsc,mozesz o tym niewiedziec bo jestem z okolic Rzeszowa,musze sie gdzis dostac bo bede bezrobotny :)
Martyna

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: Martyna »

biologia czy biotechnologia

we wrocławiu to wygląda tak:
na uniwerku biologia to właściwie duŻo nauki o roślinach i zwierzętach (i człowieku) oraz przez pierwsze 2 lata (bo potwm wybierasz specjalizację) przedmioty takie jak np. biofizyka czy chemia analityczna, fizyczna i ogólna
o biotechnologii na uniwerku nie wiem nic :) ale wiem jak to wygląda na rolniczej. ogólnie dŻo chemii związanej z Żywnością. mam znajomą która zawsze bada skład produktu zanim go kupi:)

tak więc generalnie biologia czy chemia?
z

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: z »

zawaliłem całe Życie przez swoje lenistwo :(
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: BIOLOGIA CZY BIOTECHNOLOGIA

Post autor: Robin »

a w szczecinie na biologie nie mam przez przypadek teraz egzaminow?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości