Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
slwk
Posty: 43
Rejestracja: 13 lip 2008, o 18:55

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: slwk »

majkelu, napisz coś więcej na ten temat
Weta
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2008, o 13:22

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Weta »

hmm no tak, o ile mi wiadomo to ze 185 przyjętych, studia ukończyło zaledwie 80.
Medulla
Posty: 94
Rejestracja: 1 lip 2008, o 15:33

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Medulla »

No bo.rezygnowali ze studiow i szli na mede tak jak majkelu:P
Weta
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2008, o 13:22

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Weta »

oczywiście całe 105 osób poszło na medę z pewnością nie zostali oblani, czy zniechęceni nadmiarem nauki.
Medulla
Posty: 94
Rejestracja: 1 lip 2008, o 15:33

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Medulla »

spojrzmy na to pozytywnie
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: majkelu »

Weta pisze:Wszyscy znajomi chwalą olsztyńską wetę.
Nie należy się sugerować tym, co mówią starsze roczniki. Od roku akademickiego 2007/2008 na uczelniach weterynaryjnych wszedł nowy program nauczania, narzucony przez UE. Pomimo prtestów, głównie władz z Lublina, nowy program wszedł w życie. I zaczęła się tragedia studentów. Ograniczono naukę atatomii do 1 roku (wcześniej było 1,5), z histologią zrobiono tak samo, ponadto od II semestru wchodzi już biochemia, która zwykle zaczynała się na II roku. Z większości przedmiotów wymyślono takżefakultety", na których realizację zupełnie już nie ma czasu. My np. fakultety z anato realizowaliśmy w piątkowe popołudnia i soboty Chcę przez to powiedzieć, że mnóstwo osób nie wytrzymuje takiego tempa, podejrzewam, że po kampanii wrześniowej nie zostanie więcej niż 110 osób z ponad 200 przyjętych w tym roku.

Nowy program dotyczy, jak już pisałem, wszystkich uczelni, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że na SGGW czy we Wrocku panuje taki sam pierdolnik jak w Olsztynie. Nie sztuka narobić 2 miliardy kierunków studiów, jak to się dzieje na UWM. Brakuje sal, panuje ogólny chaos, o przeniesieniu kolokwium nie ma mowy, ale nie dlatego że prowadzący nie może, tylko dlatego że nasze wydziałowe sale zajęte są akurat przez studentów jakiegoś innego kierunku. Ja rozumiem, że to pierwszy rok po zmianach, ale takich cyrków po prostu nie wolno uskuteczniać. Nie jest studentowi przyjemnie zdawać 2 kolokwia z 1 przedmiotu dziennie, jak to miało miejsce w naszej grupie. Rano mięśnie (zwykła anotomia), 2 h później układ nerwowy (fakultet z anatomii). O ile pamiętam tego dnia mieliśmy jeszcze koło z hostologii i chemii.
Medulla pisze:No bo.rezygnowali ze studiow i szli na mede tak jak majkelu:P
Jestem odosobniony w swoich poczynaniach
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

majkelu, na nowy program wszyscy równo najeżdżają, więc tragedia olsztyńska panuje i w innych miastach Polski. przeraża mnie on
lukas_89
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2008, o 11:32

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: lukas_89 »

hej, nie wiem dokładnie do końca, jak wygląda ten przelicznik w Olsztynie na wete, czy mógł by mi ktoś go podać

Byłbym bardzo wdzięczny

[ Dodano: Pią Lip 18, 2008 22:57 ]
Mam problem, bo zdawałem biole (rozsz), chemie (rozsz), fize (rozsz), i język (podst), i właśnie nie wiem czy dostane te 400% czy 500%?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

wg mnie 400
lukas_89
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2008, o 11:32

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: lukas_89 »

dzięki
Szkoda teraz mam 638 pkt i jestem bez szans, ach
jaro_O
Posty: 83
Rejestracja: 1 lip 2008, o 13:33

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: jaro_O »

wiecie co. ja czytom i cztom i nigdzie nie moge znaleźć o licznie miejsc moze wy wiecie ile jest mijesc na wet w Olsztynie i we Wrocławiu gt
Medulla
Posty: 94
Rejestracja: 1 lip 2008, o 15:33

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Medulla »

Według mnie masz 500, takze głowa do góry. Moja koleżanka w tym roku celowo zdawala fizyke rozszerozna w trakcie poprawy matury wlasnie po to, zeby miec punkty za samo zdanie przedmiotu. To jest dziewczyna z zootechniki na UWM, wiec mysle, ze moznaby jej zaufac.
lukas_89
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2008, o 11:32

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: lukas_89 »

Dzięki Medulla, ty to potrafisz pocieszyć .
Ja zdawałem fize bo chciałem na woj-lek do Łodzi, ale w tym roku szczęście mnie opuściło, bo zabrakło mi 2 pkt, i z tego co wiem 2 lista rankingowa była tam ostatnią
A więc ostatnia nadzieja OLSZTYN.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości