Progi punktowe na farmację 2013

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
sajgon
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2008, o 21:12

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: sajgon »

Jasne, rozumiem. Z tym, że tak śledziłem ten śumowy ranking. Nie policzyłem dokładnie, ale od pierwszej rekrutacji lista przesunęła się około 120 miejsc w dół. Z tego co wiem śum potrafi wystawić nawet 7 takich list. Ja chciałem iść na analityke i tam właśnie pójdę, jednak kumpela trochę maturęzawaliła". Oczywiście uważam, że 142 pkt to niezły wynik, jednak z tego co mi mówiła, po rozmowie z paniami od rekrutacji, próg spadnie maksymalnie do trochę mniej niż 150 i to koniec września. Ludzie rezygnują i rezygnują. Ktoś wcześniej napisał, żepomaturalny nastrój niejako przymusił ludzi do składania papierów na dużą liczbę kierunków. Stąd w tym roku pewnie na farmacji spadną progi bardziej niż może się wydawać ] Nie jestem prorokiem, ale wnioskuję iż próg może spaść jeszcze nawet o 10-12 pkt - wszystko się rzecz jasna okaże dopiero pod koniec września, a nawet i początkiem października (to okres wytężonych manipulacji wewnątrzwydziałowych). Tak, że nie załamywać się - powodzenia życzę, jak coś to za rok : )

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 00:43 ]
Małe sprostowanie - ta kumpela startowała na farmację i to na temat farmacji prognozy przesympatycznych pań z rekrutacji
szporaczek
Posty: 98
Rejestracja: 15 lip 2008, o 09:27

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: szporaczek »

aha takie buty) no ja mam nadzieje ze spadnie o te 12 puntkow w lodzi
faktycznie tak jak piszesz wszystko sie moze bardzo pozno okazac i musi byc dobrze
a co do tego ze jak nie teraz to za rok to wiesz niektorzy juz maja ten jeden rok za soba i fajnie by bylo w tym
pozdrawiam
sajgon
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2008, o 21:12

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: sajgon »

szporaczek pisze:a co do tego ze jak nie teraz to za rok to wiesz niektorzy juz maja ten jeden rok za soba i fajnie by bylo w tym
Nic nie jest z góry przesądzone i wszystko może się drastycznie zmienić ] Ja w zasadzie wybrałem analitykę, ponieważ rynek farmaceutyczny się już nasycił i chociaż dla roczników kończących farme za rok lub dwa jest jeszcze sporo ofert pracy, to za 5 lat już może być znacznie mniej ofert. Poza tym ciężkie studia - 5,5 roku wytężonej pracy umysłowej, a co po tym? Generalnie jedno - praca jako ekspedient Wiadomo, że można sobie inną specjalizację niż apteczną wybrać, ale dla tychinnych specjalizacji jest już mniej ofert na rynku pracy. Monopolizacji uległa jednak posada diagnosty medycznego i wbrew opiniom, iż trudno znaleźć pracę tym zawodzie - to prędko się zmieni. Teraz analitykiem nie może być biolog, czy biotechnolog albo chemik. Tylko mgr analityki medycznej. Jeszcze rozważam biotechnologię w krk, ale zobaczymy - mam pare dni na podjęcie decyzji.

Sporaczek, a ile miałaś punktów?
hamer
Posty: 17
Rejestracja: 17 lip 2008, o 08:03

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: hamer »

Ja na razie dostałem się do Bydgoszczy 164. ale cały czas czekam na Poznań. Jak myślicie ile tam może być
eni_89
Posty: 63
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:21

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: eni_89 »

ja mam tyle samo i mam nadzieje ze wystarczy
szporaczek
Posty: 98
Rejestracja: 15 lip 2008, o 09:27

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: szporaczek »

sajgon pisze:Sporaczek, a ile miałaś punktów?
153 malo ale inni tez tyle maja i nadzieja jest

a co do Twojego opisu analityki i farmacji zgadzam sie ze po czesci moze byc pozniej z praca ciezko z jednej strony ale z drugiej i tak chce to studiowac a pozniej jakis drugi kierunek jeszcze do tego np biotechnologia czy kosmetologia takie mam plany
hamer
Posty: 17
Rejestracja: 17 lip 2008, o 08:03

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: hamer »

Byłoby fajnie, bo Bydgoszcz zupełnie mi nie odpowiada.
898989
Posty: 37
Rejestracja: 15 lip 2008, o 14:44

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: 898989 »

serenity89 ludzie, jak macie 153 to nie wiem o co sie boicie, spokojnie sie dostaniecie.[/quote]


. żyje wlasnie nadzieja, ze w ktorejs liscie bede zakwalifikowana. kurcze na sosnowiec pewnie nie moge liczyc.jedynie ten bialystok ltmysli.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: Qulimbo »

Białystok fajny jest ! nie załamuj sie, miasto też jest ok, a pozatym masz szanse na pewno na sosnowiec - jestes pewnie na 200którymś miejscu, jak zgaduję?
Ja jestem już na 190 i nawet jak sie dostanę, to rezygnuję, bo okropnie mi sie nie podoba po prostu sosnowiec, taki banalny powód A pozatym mam nadzieję na inne uczelnie. Szczególnie Łódź.

Tobie zyczę powodzenia!
qiu65
Posty: 16
Rejestracja: 5 lip 2008, o 14:48

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: qiu65 »

Na tym forum ciągle się gada o Łodzi, Lublinie (czasem o Sosnowcu, Białymstoku). Jest ktoś kto oczekuje na II listę z Krakowa? Jeżeli tak, to może wiecie kiedy ma ona być?
szporaczek
Posty: 98
Rejestracja: 15 lip 2008, o 09:27

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: szporaczek »

Qulimbo a ile masz puntkow?
898989
Posty: 37
Rejestracja: 15 lip 2008, o 14:44

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: 898989 »

nie dziekuje) ja z rezerwowych w sosnowcu jestem 119 a 99 osob ma 153 punkty. pozostaje pewnie tylko nadzieja na bialystok ]
szporaczek
Posty: 98
Rejestracja: 15 lip 2008, o 09:27

Re: Progi punktowe na farmację

Post autor: szporaczek »

a no wlasnie z tego co widze to mnostwo osob ma 153 punkty ciezko sie bedzie gdzies w takim razie zalapac
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości