szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

Jak ja tam dzwonilem to mi nic mi nie mowili o zadnym egz ustnym, mowili tylko ze przyjmuja na podst naszej matury
Moniek

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

nawet w broszurce dla obcokrajowcow jest napisane,ze beda oni przyjmowani jesli zdadza egzamin z chemii. jesli nie ma egzaminu, to dlaczego zapisuja na rozmowe-egzamin? zawsze jest egzamin plus rozmowa po ang, tylko w tym roku moze to byc pisemne lub ustne
Aniaaa

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Aniaaa »

A mi Pani powiedziala dzis w dziekanacie ze jest 110/ 100 chetnych z medycyny to niby jak bylo 230 ?
Aniaaa

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Aniaaa »

pomylka 110/100 wolnych miejsc
Moniek

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

wszystkich, stomatologia, medycyna i farma :) o to mi chodzilo, moga lacznie (czyli z stomy, medy i farmy) wziasc 100 polakow, a jest juz ich 230 chetnych. na sama medycyne masz juz 110, a dolicz jeszcze stome i farme. Na stome i medycyne jest najtrudniej sie dostac. Ot, co.
Aniaaa

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Aniaaa »

A ja slyszalam ze 100 to tylko na medycyne biora.Tak mi powiedziala Pani w dziekanacie na medycynie.
Monika

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Monika »

moze i byc tak :) oby tak bylo, wtedy wiecej przyjma :)
dagnai

:)

Post autor: dagnai »

witam, mam pare pytan odnosnie studiow na ukrainie:
1. Czy posiada ktos wykaz uczelni na ktorych mozna studiowac medycyne/stomatologie?
2. czy dyplomy z tych uczelni wymagaja nostryfikacji w uk?
3. w jakim stopniu nalezy miec opanowany jezyk angielski aby bez problemu studiowac?
4. jak to jest z tym jezykiem ukrainskim? jak wyglada jego nauka w praktyce? mozna sie go tak szybko nauczyc? (+ info nt intensywnego kursu, i roku zerowego)
5. Jakie miasta sa najpopularniejsze? w pewnym watku przeczytalem cos o Ternipolu- ale na googlach nic nie znalazlem:(

dziekuje za odp
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: spideros »

ad1 nie mam
ad2 nie wiem
ad3 jak chcesz studiowac po ang to chyba dosc dobrze chociaz znajomy, ktory tam studiowal(Lwow) mowil ze nie maja za wysokiego poziomu jezeli chodzi o ten jezyk
ad4 ponoc jak sie juz nauczysz cyrilicy to bardzo prosty, praktycznie bez nauki rozumiesz 80% tego co mowia. Rok zerowy dla Polakow nie obowiazuje z tego co wiem wlasnie ze wzgledu na duze podobienstwo obu jezykow. Odnosnie reszty musialbys zadzwonic do nich, wczesniej podawalem linki i numery do inf odnosne Lwowa
ad5 Wiem, ze na 100we Lwow, Kijow i Ternipol, ale orientowalem sie
Gosiulka87

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Gosiulka87 »

HejPodziwiam was wszystkich startujących na studia medyczne na Ukrainę.I uwaŻam,Że to nie jest wcale(jak niektórzy twierdzą)akt desperacji.Niestety chcieć-nie zawsze móc.to odnośnie naszych krajowych uczelni.Pewnie za niektórymi z was poraŻki związane z rekrutacją w RP,kosmiczne progi itp.Ale grunt,Że się nie poddajecie.I trzymajcie tak dalej.Nie dajcie się zwariować,Że jeśli zabrakło wam kilku punktów na polską uczelnie,to jesteście gorsi.Matura to 50%szcześcia.Wiem,bo poprawiałam w tym roku.Za 2 podejściem wreszcie się udało mi dostac:)Ale wcześniej była czarna rozpacz,depresja itp.Jeśli macie środki,nie zastanawiajcie sie.I myślę,Że wszyscy i tak zaczną od zera,a ktoś,kto miał 298 punktow wcale nie musi okazać się idealnym studentem.
Słyszałam juŻ duŻo wcześniej o studiach za wschodnią granicą.TeŻ brałam je pod uwagę.Ale chyba duŻo trudniej studiować w obcym języku farmacje,stome,czy lek.Dlatego podziwiam was ludzie.Powodzenia na czas rekrutacji
wdzieczny

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: wdzieczny »

dzieki Gosiulka87 bardzo mila wypowiedz, lepiej mi sie zrobilo na sercu :*:*:*
Moniek
Posty: 65
Rejestracja: 27 mar 2008, o 07:25

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: Moniek »

to milo,ze ktos w nas wierzy i wspiera, bo czesciej mozna spotkac sie z negatywna opinia o studentach z lwowa. W kazdym razie, kazdy z nas zna swoja wartosc i wie,ze takimiopiniami"nie nalezy sie przejmowac. gratuluje dostania sie na Am i milo,ze postanowilas nas dopingowac. A Ty wdzieczny idziesz do lwowa w tym roku/studiujesz juz ? Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 10:47 ]
a jesli tak, to na co sie wybierasz i czy zlozyles juz dokumenty ?
dessder

Re: szukam ludzi studiujacych medycyne na ukrainie

Post autor: dessder »

ja we środę jadę do Lwowa. zobaczymy jak co i gdzie. ech.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości