Medycyna - czy warto próbować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
_mirek_

Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: _mirek_ »

Cześć, chodzę do 2 klasy liceum, do klasy mat-fiz-inf i generalnie zawsze myślałem o studiach informatycznych, ale od drugiej połowy pierwszej klasy liceum zacząłem się zastanawiać nad medycyną i zastanawiam się nad nią coraz bardziej powaŻnie. Szczerze mówiąc i z mat i z fiz idzie mi powiedzmy średnio, więc stwierdziłem, Że wysiłkiem porównywalnym do przyłoŻenia się do matury z matmy i fizyki będzie przyłoŻenie się do fizyki i chemii, no i biologii oczywiście, ale ta idzie mi dobrze. Czy myślicie, Że jak się solidnie wezmę juŻ teraz do roboty to mam szanse dostać się na AM? Czy warto próbować? Mam zapał do pracy ale nie wiem czy dam sobie radę z tą chemią i fizyką, bo moŻe być róŻnie więc dodam jeszcze Że planuję zapisać się na korepetycje z tych dwóch przedmiotów a biologię ostro wkuwać w domu. Co o tym myślicie? Uda się? :]

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2009, o 21:53 przez _mirek_, łącznie zmieniany 1 raz.
farba

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: farba »

jak nie sprobujesz to sie niegdy nie dowiesz :)
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: karabud »

To zależy od twoich zdolności, potem na ile napiszesz maturę, miejsca gdzie się wybierzesz i ilości tudzież jakości kandydatów. Jak dobrze to się złoży to możesz się dostać. Zobacz jakie są progi pkt i zastanów się czy korki nie są ci potrzebne itp itd.
Stanley

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Stanley »

Jestem w podobnej sytuacji, jak autor tego tematu. Natomiast ja jestem w 1 kl. LO o profilu matematyczno - ekonomicznym. Ostateczną decyzje podjąłem około 2 tygodnie temu. Wiem, Że będzie bardzo trudno ( będą cieŻkie i cieŻsze dni), ale postawiłem sobie cel Życia i pragnę go spęłnić.
Co do matury to z : biologi się nie boję z chemi raczej teŻ nie, natomiast z fizyką jest gorzej. Ale nie załamuję się i nie rozczulam się nad sobą, wręcz przeciwnie uczę się aktywnie :)

Pozdrawiam :)
Magda

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Magda »

Moja kolezanka jest w takiej samej klasie jak Ty. Ale kupiła sobie podręczniki z biologii do zakresu rozrzerzonego, dodatkowo chodzi na korki z tych przedmiotów i ostro zakuwa. Jeśli tego chcesz, jesli czujesz ze własnie tym chcesz się zajmowac w przyszłości to uda Ci się, przynajmniej spróbuj., zeby potem na starośc nie mysleca co by było gdyby Pozdrawiam i powodzenia Życzę
Magda

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Magda »

Ja jestem w 1 klasie na bio-chem fiz. Z boilogia i chemia dam radę ale fizyka.
hmm to jestem w podobnej sytuacji jak Ty(Stanley)Zawsze chciałam iśc na medycyna, ale ostatnio zaczynam watpic czy mi sie uda. Gratuluje odwagi i pozytywnego podejscia do sprawy, chyba za bardzo sie rozczulam nad sobą.:).Poadrawiam:)
Go¶æ

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Go¶æ »

Ja jestem dopiero w gimnazjum , ale takŻe myślę juŻ o AM. JAK MYSLICIE WARTO? Czy trudno sie tam dostac ? :?: :?: :?:
Aga

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Aga »

Ja bym chciała iść na kierunek biochemiczny, ale jestem słaba z chemii. Jak myślicie, czy dam sobie rade ? Czy warto ? :roll:
racoon88
Posty: 76
Rejestracja: 30 mar 2006, o 19:28

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: racoon88 »

Czy warto na AM? Myślę, że warto. Ciężko i to bardzo, ale później ma się dużą satysfakcję, że pomaga się ludziom .
Biochemia bez chemii? No ciężko. na prawdę ciężko. Biochemia opiera się głównie na chemii i matematyce. Z tego co słyszałem to biologii jest tam niewiele.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: Gosiaczek »

Ja po roku nauki w liceum doszlam do wniosku że pociągają mnie nauki przyrodnicze. A dodam że byłam w klasie o profilu językowym. w ciągu pół roku musiałam nadrobić budowę komórki i botanikę ale udało się wyszłam na prostą. Zawsze trzeba dązyć do celu i próbować.
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: tagitsu »

Gosiaczek, i teraz jesteś już w klasie bio-chem? Przeniosłaś się?
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: farba »

racoon88 pisze:Czy warto na AM? Myślę, że warto. Ciężko i to bardzo, ale później ma się dużą satysfakcję, że pomaga się ludziom .
Biochemia bez chemii? No ciężko. na prawdę ciężko. Biochemia opiera się głównie na chemii i matematyce. Z tego co słyszałem to biologii jest tam niewiele.
Ludziom mozna pomagac bez wzgledu na zawod.Bill Gates nie jest lekarzem a pomogl chyba wiekrzej ilisci ludzi niz wszyscy lekarze razem wzieci.
Bycie lekarzem to cos wiecej niz chec pomocy ludziom.chyba tez troche z egocentryzmu i pragnienia prestizu no i z zamilowania do nauki i zycia w stresie idzie sie na ten kierunek. Juz w Polsce to ja wogole nie rozumiem po co ludzie sie na ta medycyne pchaja bo nie oszukujmy sie ale polscy lekarze maja ciezko i nie bardzo sa doceniani. ale sa tez ci ktorzy bezwarunkowo chca pomagac ludziom i ktorych nalezyte wynagrodzenie za ich prace nie obchodzi.niestety sa to jednostki
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: żabka »

heh. chyba tez sie musze z tym zgodzic pomagac ludzia mozna na wile sposobow, a duzo osob idzie na medycyne bo to studia z prestizem jak prawo. Ale jesli Wy wiecie ze to wlasnie jest Waszym powolaniem, to uda sie na pewono trzymam kciuki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości