Śmierć Wilkom !

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
greywolf
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2006, o 13:53

Śmierć Wilkom !

Post autor: greywolf »

"Śmierć wilkom!

Najpierw pikieta przed Ministerstwem Środowiska, później blokada przejść granicznych. Takimi działaniami grożą hodowcy owiec, jeśli minister nie zgodzi się na odstrzał wilków lub ich odłowienie. Murem za rolnikami stanęły samorządy. W czwartek Związek Bieszczadzkich Gmin Pogranicza wydał oświadczenie, w którym wzywa resort środowiska do zmiany przepisów w sprawie ochrony wilka. W 2005 r. wilki zagryzły na Podkarpaciu 375 owiec, po kilka krów, kóz, koni i blisko 100 psów.

Od 1998 r., kiedy wilka objęto ochroną gatunkową, watahy zjadły 1343 owce, 54 krowy, 65 kóz, 12 koni i kilkaset psów. Skarb państwa zapłacił łącznie rolnikom ponad 500 tys. zł odszkodowań.

Źródło: Dziennik Nowiny"

-najlepiej byłoby powystrzelać rolników! i byłby spokój.czy człowiek musi wszędzie pchać się ze swoimi buciorami? i wszystkiego mu mało.
A ile ludzie w tym czasie zjedli owiec, krów, kóz, koni ? i nikt nieubolewa.dalatego że nie zadarmo?
Czy nie można pokusić się o hodowle zwierząt specjalnie na potrzeby wilków, czy przerasta to możliwiości Unii i XXI wieku?
"Kiedy zginie ostatnie zwierze na Ziemi człowiek zostanie sam, ale nie będzie już Człowiekiem."
grey wolf
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Chlamydocassis »

greywolf pisze:-najlepiej byłoby powystrzelać rolników! i byłby spokój.czy człowiek musi wszędzie pchać się ze swoimi buciorami? i wszystkiego mu mało.
A ile ludzie w tym czasie zjedli owiec, krów, kóz, koni ? i nikt nieubolewa.dalatego że nie zadarmo?
Czy nie można pokusić się o hodowle zwierząt specjalnie na potrzeby wilków, czy przerasta to możliwiości Unii i XXI wieku?
"Kiedy zginie ostatnie zwierze na Ziemi człowiek zostanie sam, ale nie będzie już Człowiekiem."
grey wolf
greywolf
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2006, o 13:53

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: greywolf »

Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze!
Jeśli zapłaciłoby się nie 500tys. a np. 2 miliony, zaraz protesty by ucichły.i jeszcze by się cieszyli, że im coś zagryzły.
Wilk

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Wilk »

Ja wam dam wilki wybijać. Pozagryzam. Więc lepiej mnie nie wywołujcie z lasu.
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Teba »

W sumie to jest ciekawy i kontrowersyjny problem. W pewnym sensie rozumiem rozdrażnienie hodowców owiec. Żyje sobie taki człowiek, utrzymuje się z tych zwierząt, ma nadzieję na jakieś zyski, zapłatę, za swoją ciężką przecież pracę, a tu nagle, z dnia na dzień taka strata! Jak tu się nie denerwować.Powystrzelać rolników Bez komentarza. Z drugiej jednak strony rozumiem ekologów i również żal mi wilków, bo to człowiek w pewnym sensie wkroczył na ich terytorium, w naturze wilków jest zabijać.
greywolf pisze:Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze!
Jeśli zapłaciłoby się nie 500tys. a np. 2 miliony, zaraz protesty by ucichły.i jeszcze by się cieszyli, że im coś zagryzły.
No i to byłoby rozwiązanie typuWilk syty i owaca cała (no może owca nie całkiem cała). Ale takie rozwiązania pozostają w strafie marzeń
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: ziomalka »

Ale takie rozwiązania pozostają w strafie marzeń
niestety
Ambasador
Posty: 90
Rejestracja: 4 kwie 2006, o 14:58

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Ambasador »

nierozumiem jak mozna byc az tak bezmyślnym i kazać zabić wszystkie wilki tylko dlatego ze zadgryzły im troche owiec(z tego co tam napisali to pada jedna owca na ok 3 dni) a ciekawe ile w tym czasie mozna sprzedac miesa owczego i jaki % zysku stanowi ta jedna ale mam nadzieje ze prof. Szyszko nie pozwoli na to bo w koncu ma chłop łeb na karku
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Marfu »

A dlaczego rozwiazania typuwolk syty i owca cala sa nierealne? Czy ktos zna ropzmieszczenie wilkow i rozmieszczenie szkod od wilkow? Czemu sa regiony, gdzie sa wilki, i sa szkody (Podkarpacie, Puszcza Kurpiowska), ale sa tez regiony, gdzie wilki sa, a szkod nie ma (kiedys, a mam nadzieje, ze nadal, Lubelszczyzna.)?

Czekam na pomysly
Lukasz

Ochrona wilka w Polsce

Post autor: Lukasz »

Moim zdaniem całkowita ochrona wilka nie ma najmniejszego sensu i jest całkowicie nieprzemyślana.Nie jestem wrogiem wilków, ale nie podoba mi sie w sposób organizacje ekologiczne robia z tego drapierznika menczennika który jest wiecznie prześladowany i bezbronny.Teksty typuwystrzelajmy rolników a chrońmy wilki wole ni komentować.Jestem za ochroną wilka ale w racjoną ochrona,bo ta obecna nie ma sensu skoro nasi sąsiedzi Słowacy,Ukraińcy,Białorusini którzy wybieraja szczenieta z gniazda by dostać za ni nagrode pienieŻna bo jest to dozwolone przez prawo.Co stego Że u nas chronimy a tam jest odstrzał wilki nie uznaja granic!Druga sprawa to to ze Minister ¦rodowiska Wzią je pod ochronę i zostawił je same sobie.Wilki chociaŻ są pod ochroną są i tak tępione na róŻne sposoby przez hodowców owiec i bydła Bo skoro nikt nie pomoŻe im w problemie ze szkodami wilczyni roziąŻą go sami za pomocą strzelb i innych środków.Tak bedzie zawsze.Do tego dochodzi kłusownictwo dla skór i trofeum,o tym sie nie słyszy ale tak jest.tak wiec mimo ochrony wilki i tak bedą zagroŻone.Dlatego moim zdaniem Najlepszą foemą ochrony wilka jest wciągnięcie go na listę zwirząt łownych objetych prawem łowieckim, oraz limitowanym odstrzałem z czasem ochronnym na czas wychowu młodych.Taka ochrona w sensie zachowania gatunku moim zdaniem ma sens poniwaŻ wilki jako zwierzyna łowna była chroniona rzed nielegalnym i niekontrolowanym kłusowaniem przez StraŻ £owiecką i Leśną.Hodowcy owiec byli by zadowoleni Że ktoś im pomaga i zaprzestali by swoich środków ochrony swoich stad."wilk był by syty i owca cała"Zwiekszył by sie stan zwierzyny w lasach które są nadmiernie redukowane przez wilki.Tak dla jasności mysliwi nie chcą eksterminacji tego gatunku i całkowitego wytepienia,szanują wilka bo jest on nieodłącznym elementem Polskiej fauny i wytepienie go było by wbrew etyce łowieckiej.Jednak chcą by liczebność wilka była na pozaiomie szkód gospodarczo znośnych regulowana przez LIMITOWANY odstrzał.Dzisiejsze środowisko jest tak przekształcone przez człowieka Że wymaga ingerencji człowieka,a pozostawienie natury samej sobie i puszczenie wilków w samopas moŻe doprowadzić katastroy.Dlatego chciałbym aby ekolodzy wykazali troche rozsadku w sprawach ochrony i lepszemu przyjŻeniu sie sprawie po obu stonach barykady, z róznych aspektów.A nie wykrzykiwaniu ekologigznych haseł.Tak przy okazji chałem powidzić Że mieszkam na lubelszczyŻnie i ta teŻ szkody powodowanw przez wilki mniej lub bardzie ale
Lukasz

Objecie wilka prawem lowieckim

Post autor: Lukasz »

Moim zdaniem całkowita ochrona wilka nie ma najmniejszego sensu i jest całkowicie nieprzemyślana.Nie jestem wrogiem wilków, ale nie podoba mi sie w sposób organizacje ekologiczne robia z tego drapierznika meczennika który jest wiecznie prześladowany i bezbronny.Teksty typuwystrzelajmy rolników a chrońmy wilki wole nie komentować.Jestem za ochroną wilka ale w racjoną ochrona,bo ta obecna nie ma sensu skoro nasi sąsiedzi Słowacy,Ukraińcy,Białorusini którzy wybieraja szczenieta z gniazda by dostać za nie nagrode pienieŻna bo jest to dozwolone przez prawo.Co z tego Że u nas chronimy a tam jest odstrzał wilki nie uznaja granic!Druga sprawa to to ze Minister ¦rodowiska wziąl je pod ochronę i zostawił je same sobie.Wilki chociaŻ są pod ochroną są i tak tępione na róŻne sposoby przez hodowców owiec i bydła. Bo skoro nikt nie pomoŻe im w problemie ze szkodami wilczymi roziąŻą go sami za pomocą strzelb i innych środków.Tak bedzie zawsze.Do tego dochodzi kłusownictwo dla skór i trofeum,o tym sie nie słyszy ale tak jest.Tak wiec mimo ochrony wilki i tak bedą zagroŻone.Dlatego moim zdaniem Najlepszą formą ochrony wilka jest wciągnięcie go na listę zwierząt łownych objetych prawem łowieckim, oraz limitowanym odstrzałem z czasem ochronnym na czas wychowu młodych.Taka ochrona w sensie zachowania gatunku moim zdaniem ma sens poniewaŻ wilki jako zwierzyna łowna była chroniona przed nielegalnym i niekontrolowanym kłusowaniem przez StraŻ £owiecką i Leśną.Hodowcy owiec byli by zadowoleni Że ktoś im pomaga i zaprzestali by swoich środków ochrony swoich stad."wilk był by syty i owca cała"Zwiekszył by sie stan zwierzyny w lasach które są nadmiernie redukowane przez wilki.Tak dla jasności mysliwi nie chcą eksterminacji tego gatunku i całkowitego wytepienia,szanują wilka bo jest on nieodłącznym elementem Polskiej fauny i wytepienie go było by wbrew etyce łowieckiej.Jednak chcą by liczebność wilka była na pozaiomie szkód gospodarczo znośnych regulowana przez LIMITOWANY odstrzał.Dzisiejsze środowisko jest tak przekształcone przez człowieka Że wymaga ingerencji człowieka,a pozostawienie natury samej sobie i puszczenie wilków w samopas moŻe doprowadzić do katastrofy.Dlatego chciałbym aby ekolodzy wykazali troche rozsadku w sprawach ochrony i lepszemu przyjŻeniu sie sprawie po obu stonach barykady, z róznych aspektów.A nie wykrzykiwaniu ekologigznych haseł.Tak przy okazji chciałem powiedzieć Że mieszkam na lubelszczyŻnie i tam teŻ szkody powodowane przez wilki mniej lub bardzie ale sa,rowniez gina psy i to z lancucha w okolicach Lasow Janowskich i Puszczy Solskiej.Byly nawet nawet przypadki atakow na bydlo.[/list]
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Guru »

greywolf pisze:najlepiej byłoby powystrzelać rolników!
lt- jedyny mozliwy komentarz
no moze drugi zenada
Nibinwingien
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2006, o 18:30

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Nibinwingien »

jak chcesz to sobie strzelaj do rolnikow, trafisz za kratki i bedize spokoj z toba. tez cos.
nie jestem za tym zeby powystrzelac wszystkie wilki ale coz. przychylam sie do pomyslu objecia wilka prawem lowieckim. wydaje sie to rocjonalnym pomyslem. zeczywiscie trzeba przyznac ze dzisiejsze srodowisko nie jest juz srodowiskiem naturalnym, co sie stalo juz sie nie odstanie nie znacyz to ze czlowiek ma prawo sobie robic co tylko mu sie podoba, co to to nie nie mozna objac ochrona tylko drapiezcow, bo wwkrotce braknie im ofiar , musi byc rownowaga a ta zostala zachwiana znacznie i teraz czlowiek musi ustalic nowa rownowage. obawiam sie ze przyroda sobie z tym sama nie poradzi. a co do owiec to wiadomo gdzie i owce tam sie i wilk znajdzie normalna zaleznosc
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Smierć Wilkom!

Post autor: Chlamydocassis »

Rzeczywiście pomysł Łukasza wydaje się być sensowny, w sumie nie jestem zbytnio zorientowany w temacie wilków i ich sytuacji w Polsce ale postaram się popytać wykładowców. może znajdą jakieś luki w projekcie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości