futerko

edyta20
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:09

futerko

Post autor: edyta20 »

Mój szynszyl ma obgryzioną sierść. Zastanawia mnie co mogę mu dawać aby przyspieszyć odrost sierści. Znacie może jakieś pokarmy lub mieszanki?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: futerko

Post autor: Szyszek1993 »

Wiesz co nie wiem czy to jak człowiekowi na paznokcie i włosy skrzyp, ale wątpie żeby dla szylka był ok i dawał efekty!

A sam sobie wygryzł czy ma towarzysza w klatce!
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: futerko

Post autor: Saska280586 »

No właśnie, tak jak powiedział Szyszek1993, to zależy, czy sam sobie to wygryzł, czy towarzysz mu wygryzł, czy może samo powypadało. Bo jeżeli samo powypadało, to ja bym radziła go obejrzeć, czy nie ma zaczerwienionej skóry, bo jeśli ma, to to może być grzybica. Ja mogę Ci doradzić (z własnego doświadczenia) Są w sklepie zoologicznym dla Szynszyli takie paczuszki z zawatrością suszonych ziół, które właśnie działają antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, sprawiają, że sierść robi się świecąca, obfita i wzmocniona. To wygląda bardzo podobnie jak zwyczajne sianko do gryzoni ale za to inaczej pachnie i powinny w środku znajdować się żółte pyłki i trochę suszonych kwiatków. Tylko musisz podkreślić w zoologicznym, że chcesz SUSZONE ZIOŁA DLA SZYNSZYLA.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: futerko

Post autor: Mysia »

tak właśnie. nie wiem, co może być na odrost sierści. właśnie: sam wygryzł, wypadły, czy ma towarzysza? jak wypadły ( tak jak powiedziała Saska280586,) może mieć grzybicę, jak sam sobie wygryzł to jest choroba: samowygryzanie okrywy włosowej, a jak wygryzł towarzysz, to nic nie jest.
ja bym czekała,aż samo odrośnie
edyta20
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:09

Re: futerko

Post autor: edyta20 »

W tym problem że on sam sobie to wygryzł i boje sie go teraz samego zostawiać nawet na 1 dzień. Dlatego wszędzie ze mną jeździ. Bardzo dużo biega i codziennie sie kąpie. Teraz naszczęście trochę sie uspokoił, ale mam takie wrażenie jakby miał do tego duże skłonności.
Kurcze samowygryzanie pokrywy włosowej brzmi strasznie, to znaczy że będzie robił to zawsze
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: futerko

Post autor: Mysia »

edyta20, do weterynarza biegiem marsz!
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: futerko

Post autor: Saska280586 »

Zgadza sie, Wetek na pierwszym miejscu ale prócz tego, tak jak pisałam SUSZONE ZIOŁA DLA SZYNSZYLA. Nie ważne w jaki sposób stracił sierść one też mu pomogą a napewno nie zaszkodzą. Ja karmię tym moje Szyszki i nie mam tego typu problemów. Możliwe też, że go swędzi lub gryzie coś i dlatego wygryza, to futro albo to choroba? Odpowiedź na to da Ci weterynarz. Powodzenia!
edyta20
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:09

Re: futerko

Post autor: edyta20 »

A czy orientujecie sie w jakiej cenie są wizyty z szynszylkami u weta. Może polecicie jakieś dobrego w warszawie. Z góry dziekuje:)
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: futerko

Post autor: wiza55 »

Mój wygryzał sobie sierść, gdy kuzynka przyjechała do mnie ze swoim chomikiem.
Często wygryza jak się denerwuje
tropik
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2008, o 09:05

Re: futerko

Post autor: tropik »

mojemu natomiast mogę wyrywać włosy. czasami gdy kilka włosków jest dłuższych od reszty można je swobodnie złapać i wyrwać.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości